...::کلاشینـکـف دیـجیتال::...
نیش کلاش از بهر کین نیست، اقتضای طبیعتش اینجوریه!
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: بهمن هدایتی - جمعه ۱۸ شهریور ۱۳٩٠
بعد از تحولات فروردین ماه 1390 و ماجرای وزیر اطلاعات، اسفندیار رحیم مشایی، بر اثر فشارها و جو سیاسی شدیدی که علیه وی ایجاد شده بود، فعالیت های علنی خود را کاهش داد و ترجیح داد در سکوت و سپر احمدی نژاد کارش را ادامه دهد، نتیجه این تغییر راهبرد، سکوت صد و اندی روزه مشایی در برابر رسانه ها بود.

  از فروردین 90 تا شهریور 90 گفتمان "جریان انحرافی" توسط برخی جریانات سیاسی بال و پر گرفت با این هدف که حساب احمدی نژاد را از مشایی جدا کنند و ضمن تاکید بر راستی و درستی رئیس جمهور، "انحرافی" را که در "اطرافیان" او ایجاد شده را گوشزد کنند تا کم کم زمان جراحی تومور انحرافی دولت و شخص مشایی یا بقایی فراهم شود، اما احمدی نژاد در روزهای اخیر نشان داده است که پادزهر این سیاست را به خوبی می داند: او خود مشایی شد!

وقتی فشارها و انتقادات -به خصوص در هفته های اخیر- اوج گرفت(به خصوص بعد از سخنرانی بی سابقه رهبرانقلاب در دیدار هیات دولت) احمدی نژاد شاید آخرین برگ برنده یا برگ بازنده! خویش را رو کرده است، احمدی نژاد مشایی شده است تا توهم اینکه حساب جریان انحرافی از رئیس جمهور جداست را بشکند و به رقبایش بفهماند که برخورد با آنچه که "جریان انحرافی" خوانده می شود، برخورد با احمدی نژاد است و هیچ فاصله ای در این میان وجود ندارد.

سخنان عجیب و بی سابقه احمدی نژاد در حوزه گفتمانی و معرفتی که تاکنون مشایی آن را برعهده داشت، مانند اینکه " انسان می‌تواند مظهر خلاقیت خدا شود و هر آنچه خدا خلق کرده است انسان هم می‌تواند خلق کند" یا حمله به مفهومی چون ارتش سایبری و تقابل و تضاد فرهنگ ها و... می تواند سرفصل جدیدی از رفتارهای سیاسی محمود احمدی نژاد در دوسال پایانی دورانش باشد.

  در کنار این رویکرد، به میان آوردن بحث "یارانه ها" و تاکید بر اینکه "امکان سه برابر شدن یارانه ها" هم وجود دارد، نشان از آن است که تیم احمدی نژاد، نه تنها تاکنون "عقب نشینی " نکرده است بلکه هرگز از انتخابات مجلس نهم غافل نشده است و می خواهد به دور از هرگونه ائتلاف با اصولگرایان؛ مجلس نهم را با وعده های اقتصادی خیره کننده و عجیب فتح کند.

با این اوصاف،  نباید تعجب کنیم اگر سخنان جنجالی تر و شبیه مشایی تری(!) در هفته های آتی بر زبان محمود احمدی نژاد جاری شود، سخنانی از جنس دین که مستقیما "روحانیت" را به چالش می گیرد.
مطالب مرتبط
نویسنده: بهمن هدایتی - سه‌شنبه ۸ شهریور ۱۳٩٠

"همسایه" یکی از پدیده های به شدت سنتی و حتی باستانی! است که آدم ناگزیر است از ارتباط با آن، در محیط مجازی این خود شما هستید که تصمیم می گیرید با چه کسی رابطه داشته باشید یا نداشته باشید، با چه کسی دوست باشید یا نباشید، برای چه کسی کامنت بگذارید یا نگذارید، یک حریم خصوصی قابل تعریف و ملموس در اینجا وجود دارد، اما در محیط زندگی واقعی و به خصوص در محله های قدیمی یا سنتی، شما مجبورید به تعامل-رابطه با همسایه ها و برای آدم های معتاد به فضای مجازی -مثل من- که یهو می آیند در یک محله قدیمی و سنتی زندگی می کنند این مشکل بیشتر خودش را نشان می دهد...

همسایه نامهربون

از بخت بد یک همسایه آزاردهنده به تورمان خورده، از اونایی که عزمشو جزم کرده که آزارت بده، توی یک ماه فقط دوبار به شهرداری زنگ زده علیه ما، در این مورد چیزی در فیس بوک نوشتم و کامنت های جالب  و شوخی -جدی دوستان اینقدر جالب بود که تصمیم گرفتم  کلش بذارمش اینجا ....می دونی؟!

به نظر شما راه تنبیه و برسرجانشاندن یک همسایه عوضی عوضی عوضی چیه؟

 -مقابله به مثل..هر کاری کرده همون کار رو بدتر انجام بدید..من جواب گرفتم

-مطمئنا چون رو اعصای شما راه میره شما تا وقتی همسای ای اینچنین داشته باشید اعصاب و روانتون به هم خواهد ریخت فلذا توصیه میشود :1- در مورد رفتار نابهنجار ایشان اول به صورت دوستانه ( البته اگه هنوز خصمانه نشده ) تذکر بدید و بگید اگه میشه این رفتارتو بیخیال شو- 2- در صورت ادامه رفتار نابجا ، عکس العمل متقابل، اما با توجه به تجربه بیشتر اعصاب خودتون خورد میشه پس در نهایت یکیتون باید رفع زحمت کنه تا خیال اون یکی راحت بشه.

-خونه تونو عوض کنید. ما امتحان کردیم...وقاحت در بیشتر موارد مرزی نداره

-لینک فیس بوکشو بده حالشو بگیریم!

-خودم:یه بار بلند بلند فحش می داد که چرا برگ های درخت انگور می ریزه توی حیاط ما! پاییز بود...برگ می ریخت! من چیکار کنم؟!!

-شما با بیمارستان روانی همسایه اید مگه؟

-جواب های هویه...آقا دهنشو سرویس کن...تو میتونی..من میدونم

-بهمن تو هم بلند بلند فحش بده بگو چرا برگای انگور ما میریزه تو خون تون...مقابله به مثل جواب میده

-یه صفحه براش آپ کن اسمش رو هم بزار انگور لینک،بالاخره خودش میره.

-توی قفل در خونه شونو با آدامس پرکنید !

-ریپورتش کن !

-درخت انگور رو هرس بکن و یه ظرف انگور ببر در خونه اش مطمئن باش جواب می ده -بگو از طرف درخت عذرخواهی می کنی قول داده دیگه تو پائیز برگاشو نگهداره .

-تو محل شما ؟ یه عالمه شیشه مشروب بذار دم درش :))

 -بگیر مثل سگ بزنش!

-منم یه همچی مشکلی دارم . همسایه ما دقیقا کارایی مثل این می کنه. شاید بتونیم یه کلوپی چیزی واز کنیم . اسمش میزاریم همسایه آزرده ها.

-هیچ کاری نمی تونی بکنی چون ما هم یکی ش رو چهار ساله داریم و هستی برامون نذاشته فک کن از دست همه خانواده رفت شکایت کرد!!!گفتگو جواب نمی ده فقط مثل خودش باهاش برخورد کنین. همین

-دم در چشات رو تیز کن مث عقاب یه ربع به چشاش خیره شو و سلام نکن ، یه شب هم باقر بپیچونین تو ملافه خونی جلوچشماش بندازین تو صندوق عقبی جایی

-به نظر من می تونیم زنگ بزنیم شهرداری بگیم تغییر کاربری داده

-یه خودزنی کن حساب کاردستش میاد!!

-هیچی واقعا هیچی

-دعاکن، فقط دعا

-ببین من در جای قبلی هم همین مشکل رو داشتم گاهی یک همسایه بیشتر کارهای بدی که انجام میده بهانه است اکثر اوقات مشکل همسایه فقط یکی است اون رو پیدا کن و به اون مشکل فکر کن تا بتونی یا حلش کنی یا مدیریت کنی

-یه زمانی از کنارش بی سلام رد نشدید؟ یا نصف شب بلند بلند تو حیاط با مهمونا خدافظی کرده باشید و اونو از خواب پرونده باشید؟ یا یه تفاوت خاص و مشهود بالا به پایین بین شما و اون باشه که زجرش بده؟ اصولن اینطور ادمها چیزی در ذهنشون از شما به دل گرفته اند و دنبال راهکار می گردن برای تلافی. اگر تاحالا باهم رو در رو نشدین شاید یه رودر رو صحبت کردن محترمانه که تحویلش بگیرید و حس کنه از طرف شما آدم متشخصیه و اینا (خصوصن اگه حسش این باشه که شما ادم مهم یا تاثیرگزاری هستید و خودتونو برا اون می گیرید) بعدش کوتاه میاد. اما کل اینا ربط داره به یه چیزی که ما اصفانیا بهش می گیم : اسسخون! و به قول شماها اصالت. اگه نداشته باشه ایناهم جواب نمیده

نظر شما چیه؟!(این دیگه کامنت بروبچز نبود! نظرخواهی من از شما بود!)

بهمن هدایتی
عبدالله بن عبدالله بن عبدالله...بن آدم صفوه الله!
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من: