...::کلاشینـکـف دیـجیتال::...
نیش کلاش از بهر کین نیست، اقتضای طبیعتش اینجوریه!
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: بهمن هدایتی - شنبه ٩ فروردین ۱۳۸٢
اشياء قيمتی همراه متوفی موجود نمی باشد!

نمی دانم چرا شعرا فقط با زلف يار و آب روان و لب لعل و کمان ابرو، احساسات شاعرانه شان، جرقه ميخورد؟! مگر اين عکس شاعرانه نيست؟! الهام انگيز نيست؟! زيبا نيست؟ به قول يک نفر...کرکس مگر چه کم دارد از کبوتر؟!

اين قطرات کوچک آب که بر اين آکواريوم انسانی! نشسته اند، شما را به ياد چه می اندازد؟
گاهی اوقات فکر می کنم نيم يا حتي همه اين آداب و سنن شستشو و تشييع و تدفين اموات که مذهب ما را به انجام آن واداشته است، نه برای مرده ، بلکه براي ما به اصطلاح زندگان است!
اينکه از حضرت صادق(ع) سفارش شده، کفن خود را در زمان حيات تهيه کنيد و هر نگاه به اين کفن، ثوابی بزرگ دارد،بر همين منطق استوار است...
آيا از اين بهتر ميشود فنا و بی وفايی دنيا را فهميد که عزيزت در مقابل چشمانت، بی اراده و بدون مقاومت ، مثل عروسکی که تسليم تقدير بازی کودکانه ای شده است، با بی رحمی تمام، زير دست های خشن و زبر مرده شوری شسته شود؟! و آيا نمی خواهيم باور کنيم که يقينا همين تقدير انتظار ما را نيز می کشد؟
معلمی داشتم که می گفت: بچه ها! روزهايي را که می گذرانيد اينطور ياد کنيد! يک روز نزديک تر به مرگ!

و با اين بصيرت است که مولا عيد را اين گونه معرفی می کند...راستی آيا از وقتی که خودمان را شناختيم يک عيد، حتی يک عيد را هم درک کرده ايم؟!
و تو دوست عزيز گرفتار قرائت شاعرانه! به من بگو، با اين اوصاف، چگونه می شود بر طبل شادی کوبيد؟
چگونه می شود اين مرغک ملکوتی را با نشئه های زودگذر، از ياد غربت وطن اش باز داشت؟
* * *
گاهی عنان نفس را می شود با يک عکس ديجيتال نگاه داشت! و اين همان تجلی غلبه بر حجاب تکنولوژی است، غلبه بر لوازم خاص تکنيک محال نيست اما مشکل است...!
من نمی دانم ظاهرا تز قرائت های مختلف شامل آقا سيدمرتضی هم شده ! که يک رهگذر عزيز چنان نظری داده اند، مگر مرتضی جز حکيمی آخرالزمانی بود؟! کدام تنگ نظری برادر؟
بهمن هدایتی
عبدالله بن عبدالله بن عبدالله...بن آدم صفوه الله!
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من: