...::کلاشینـکـف دیـجیتال::...
نیش کلاش از بهر کین نیست، اقتضای طبیعتش اینجوریه!
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: بهمن هدایتی - سه‌شنبه ٢ آبان ۱۳۸٥

-سورپرايزهای احمدی نژادی همچنان ادامه دارد: کسانی که معتقد به کمبود اختيارات رئيس جمهور هستند، واقعا بروند از احمدی نژاد ياد بگيرند(ترکوندن سازمان مديريت و....) امام راحل در جايی گفته بود: مهندس بازرگان علم اش از عقلش بيشتر است و رجايی عقلش از علمش! ظاهرا در مورد احمدی نژاد بايد گفت: احمدی نژاد هوش اش از عقلش بيشتر است.

-خاطره هفته: يادم می آيد يک بار قرار شد با خانم فاطمه رجبی، مصاحبه کنم، دوربينی هم که آن موقع داشتم، يک زنيت ۱۲۵ روسی بود، اولين عکس را گرفتم، همين که خواستم زاويه و کادر را عوض کنم... يهو خانم رجبی گفت: به قول اون شيخ ساده لوح! (اشاره به آقای منتظری) مگه ما برای اسلام چيکار کرديم که هی عکس می گيريد؟ همون يک عکس کافی است آقا!

-مسعود تهرانچی ، مسن ترین مدیر مسئول مطبوعات کشور در معرفی خود گفت : من 24 طرح کلان ملی از جمله " طرح بهشت زهرا و بیمارستان قلب" را اجرا کردم و  پروژه تله کابین تهران به شمال" را هم در دستور کار دارم. قصدم این نیست که به من رای دهید بلکه انتظار دارم در اجرای پروژه تله کابین تهران کمکم کنید! اگر می خواهيد بيشتر با حال و هوای مديران مسئول مطبوعات در کشور، آشنا بشيد اين رو بخونيد! داشتن گرايش سياسی براشون مثل فحش خواهر و مادر بود، مردم ما حتی نخبگان ما ، خيلی زود از سياست خسته می شوند! اين درسی است که خيلی ها بايد بدانند!

عکس تزيينی است!

-از جمله دستاوردهای قابل تامل صداوسيما در سريالهای ماه مبارک امسال: البته من توی تاکسی اين سريالها را ديدم! ولی همين که توی يکی از اين سريالها(آخرين گناه) بالاخر ريش و گناه ! «قابل جمع» تشخيص داده شد و مخاطبان فهميده اند که از نظر صداوسيمايی ها، آدم ريشو هم می تواند آدم بدی باشد‌، اين خود يک دستاورد مهم در نظام بصری و معرفتی مديران صداوسيما است! حالا بايد ببينم آيا اين دستاورد در مورد اسمها هم ادامه پيدا می کند يا نه ؟! چون تا الان در سريالها و فيلم ها، هرکس نامش حسن و حسين و جواد و..بوده، آدم خوب و هرکس کامبيز و هوشنگ و خسرو و بهمن بوده! انسان پست و پليدی بوده است!

من يک گنج پيدا کردم! آرشيو روزنامه کيهان از سال ۵۸ تا ۶۰ ! آرشيو روزنامه جمهوری اسلامی را هم داشتم! بنابراين از اين به بعد ، انشاءالله يک بخش «تاريخ هفته» هم در کلاشينکف راه اندازی ميشود.

 -اما تاريخ هفته اين هفته:  اين صفحه اول روزنامه کيهان در دوم مهر ماه ۱۳۵۹ است، يعنی دو روز بعد از آغاز حمله سراسری ارتش صدام به کشورمان، تيتر اول اين روزنامه خيلی قابل توجه است: رئيس جمهور(ابوالحسن بنی صدر): ايران تنگه هرمز را بر روی کشتی های جهان می بندد.

روزنامه کيهان دوم مهر ماه ۵۹

-نکته  جالب اين است که هميشه اولين چيزی که در موقعيت های بحرانی نظامی به فکر مسئولان کشور می رسد(از هر طيف و گرايش فکری) بستن تنگه هرمز است! در موقع جنگ هم ايران اين هشدار جدی را داد،  بيچاره اين تنگه هرمز که همه می خواهند ببندنش! متاسفانه يا خوشبختانه گزينه های ما محدود است و البته موثر! يکی از دلايل عدم رشد ديپلماسی هم همينه!

-اينجا می توانيد فيلم های مستند تاريخی بسيار جالب و با ارزشی را از تاريخ معاصر ايران و به خصوص تاريخ انقلاب ببينيد(حيف که قابل دانلود نيست) يکی از جالب ترين اين فيلم ها، فيلم ديدار خبرنگار فرانسوی با اميرعباس هويدا (تنها نخست وزير رژيم شاه که در زمان انقلاب دستگير شد)در زندان قصر (اسفند ۵۸) است، چند نکته جالب در مورد هويدا: کسی که هويدا را دستگير کرد و به مدرسه رفاه آورد، داريوش فروهر بود! مسئول محافظت از هويدا در مدرسه رفاه می دانيد کی بود؟! مدير مسئول ماهنامه کيان!(برادر رخ صفت)

-ديدم که بعضی از دوستان به اين مارش نظامی متن گير دادند! خدايی قشنگ نيس؟ برش دارم؟!

-با آرای شما خلق قهرمان اينترنت، کلاشينکف به مرحله دوم مسابقه وبلاگهای دويچه وله راه يافت، اگر بازهم کلاش را اصلح يا صالح مقبول يا ديکتاتور صالح و ...! می دانيد، برويد اينجا ، در بخش  بهترين وبلاگ به زبان فارسی و رای بدهيد! من فقط می ترسم کروبی اين قصه بشم! دو ساعت مونده به پايان رای گيری خوابم ببره و ...!  

-حسن ختام:به ۲۰۶ صندوقدار ميگن چه احساسی داری؟ميگه احساس جنيفر لوپزی!

بهمن هدایتی
عبدالله بن عبدالله بن عبدالله...بن آدم صفوه الله!
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من: