...::کلاشینـکـف دیـجیتال::...
نیش کلاش از بهر کین نیست، اقتضای طبیعتش اینجوریه!
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: بهمن هدایتی - شنبه ٢٠ آبان ۱۳۸٥

-اين پوستر بزرگ و البته بامزه رو در نمايشگاه خوداشتغالی در پارک لاله ديدم،‌ به قدری طويل بود که بدون لنز وايد نمی شد ازش عکس گرفت، ‌اما جريان چه بود؟!

قادر به سرودن فی البداهه عشقولانه !

-هنر نزد ايرانيان است و بس! همه مادرها توی دنيا می گذرن از خواسته هاشون، خودشون هيچی نمی خوان،‌همه واسه بچه هاشون! اين تيتر مطلب بود، اما ليد پوستر: هنرمند جوان و پرتوان،‌ شاعری از شيراز هنر خيز و ادب پروز برگزار می کند: سرودن شعر، ترانه،‌قطعه ادبی در رابطه با موضوع های مختلف،خاطرات گذشته،‌تصوير،‌تشکر از دوستان و بيوگرافی کسانی که آنان را دوست می داريد، تفسير کلمه و...

-در بخش وسطی پوستر به برخی از نمونه کارهای اين هنرمند جوان هم اشاره شده بود:

پدر: پاک ترين دسترنج روزگار

مريم: معرفت رويای يک محبت(!)

ندا: نازترين دختر ايرانی

و از همه بامزه تر: دانشجو: داوطلبان آزمون ، نماينده شهرها، جوانان وارسته!

مهربونی و خوداشتغالی !

-در بخش پايانی اين پوستر هم تاکيد شده بود: چنانچه اين هنرمند در  هر موضوعی که به ذهن شما می رسد،‌ قادر به سرودن شعر و قطعه ادبی در همان لحظه،‌نبود،‌جوايز نفيسی به شما تقديم خواهد شد.

-نتيجه می گيريم که در جامعه ، به جز بخش های دلالی و کشاورزی و خدمات،‌ اعمال عشقولانه هم می تواند اشتغال آفرين باشد! در جامعه ما هم ماشاءالله ، مهربونی و بخيه فراوان است! مشکل کمبود و کليشه ای شدن کلمات عشقولانه بود که آنهم با همت اين جوان حل شد، فقط اميدوارم دولت محترم، اين يک قلم(کلمات عشقولانه) را ديگر از خارج وارد نکند (با دلار نفتی!)تا اين جوان معصوم بيکار نشود! 

عشقولانه سیاسی!

بخشی از  يک عشقولانه عربی فصيح ، اصولا در عشقولانه ها است که قوت و فصاحت و زیبایی یک زبان معلوم می شود (توضیح ضروری:این عشقولانه بايد با لهجه لبنانی خوانده شود!)

أنا ما بدي تقلي كلام
(من نمي خواهم که تو حرفي به من بزني)
يدوب قلبي حنين و غرام
(حرفي که باعث شود قلب من از شدت مهرباني و عشق آب گردد)

-اما تاريخ هفته اين هفته: در طول سال ۱۳۵۸، گروه افراطی فرقان که هوادار انديشه های دکتر شريعتی بود، سلسله ترورهايی را انجام داد(مطهري،‌ قرني، هاشمي،‌ عراقی و مهديان، مفتح، حاجی طرخاني) در ۱۱ ارديبهشت ۵۸، اين گروه،‌ آيت الله مرتضی مطهري، رئيس شورای انقلاب و روحانی برجسته را ترور کرد، همه جامعه و مطبوعات در تب و تاب اين ترور و عوامل ترور  و...بودند که ناگهان...! در اواسط مرداد همان سال، مردی به نام اکبر بسوده که راننده و ساکن کرمانشاه بود، با مراجعه به شهربانی رشت خود را به عنوان قاتل استاد مطهری معرفی کرد.

روانی هم ، روانی های قدیم!

- اين خبر تيتر اول روزنامه ها شد و به قول امروزی ها حسابی ترکوند! اما کمی بعد معلوم شد که اين بنده خدا،‌ مشکل روانی دارد! به قول معروف روانی هم روانی های قديم! جالب اين بوده که در آن جو آشفته سياسی  اول انقلاب و خبرهای مربوط به قتل شهيد مطهری و ترورهای فرقان،  اين بنده خدا خيال پردازی ها و آشفتگی های ذهنی اش ،‌سياسی شده بود! (لابد الان اگه بخواد اتفاق مشابهی بیفته، باید یک اکبری بره پاسگاه خیابون گلشهر رشت و خودش رو به عنوان عامل هلوکاست معرفی کنه!)

-با دستگير شدن گروه فرقان و رهبر اين گروه يعنی اکبر گودرزي، قاتل شهيد مطهری هم شناخته شد: اکبر بصيري، پسر استاد مطهری (علی مطهری) شخصا قاتل پدر را قصاص کرد، يه نکته هم به عنوان سئوال هفته مطرح می کنم(به خصوص قابل توجه پسر عزيزم، حسن آقای روزی طلب) :چرا اسم حاجی طرخانی با اينکه توسط فرقان ترور شد، جزو شهدا نيست و اصولا اسمی از ايشان نيست؟!

-يک سايت سياسی جديدالتاسيس

-وبلاگ دکتر حسين آباديان،‌ برای علاقه مندان تاريخ معاصر توصيه می شود.

-الگوی مصرف ايرانيان فاسد شده است!

بهمن هدایتی
عبدالله بن عبدالله بن عبدالله...بن آدم صفوه الله!
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من: