...::کلاشینـکـف دیـجیتال::...
نیش کلاش از بهر کین نیست، اقتضای طبیعتش اینجوریه!
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: بهمن هدایتی - جمعه ٢٦ آبان ۱۳۸٥

- مصاحبه  با حاج آقا کروبی واقعا خاطره انگيز بود، ولی اين مصاحبه درس عبرتی برای من شد! چون طبق عادت هميشگی جوراب نپوشيده بودم، دفتر حزب اعتماد ملی هم سيستم اش به اصطلاح آخوندی بود و بايد به اصطلاح خلع نعلين می کرديم اما مساله به اينجا ختم نمی شد! به دليل مشغله فراوان، مدتها وقت نکرده بودم ناخن های پايم را بگيرم! خلاصه هيچ وقت بدون جوراب نرويد مصاحبه يا اگر می رويد ناخن هايتان را حتما بگيريد!

- حيدر  توی اين مصاحبه، يک مموری کارت ۵۱۲ مگابيتی از کروبی عکس گرفت! که نتيجه نهايی اش شد اين گزارش تصويری، تقريبا در طول يکساعت و خورده ای مصاحبه، او هم مرتب عکس می گرفت، می خوابيد،می نشست، جلو می رفت؛ عقب می آمد، جای پرچم را عوض می کرد! به طرز ماهرانه و غيرتابلويی سعی می کرد حاج آقا را به خودش متوجه کند يا مدتها پشت ويروز در موقعيت شکار لحظه قرار می گرفت، حيدر يک جورايی جو گير حاج آقا هم شده بود، ميگفت کروبی يه حالتهايی از امام را دارد.

هیچ وقت بدون جوراب و با ناخن بلند مصاحبه نروید!

من و حاج آقا کروبی! (عکس تزيينی است!)

-يکی از چيزهای خيلی بديهی که بطور غريزی و البته خيلی اتفاقي، اهميت و جذابيت اش را  کشف کردم اين است که يک سئوال واحد را از دو نفر بپرسيد! البته سئوال مهم از نفرات مهم، اصولا مرده کشف اين لذتهای پنهان شده سياسی در لابلای کليشه های زندگی هستم!

- در مصاحبه با دکتر محسن رضايی از او سئوال کردم:

-آقای رضایی، می خواهم انتقادی که به شما و امثال شما وارد می کنند را بیان کنم . خیلی ها اعتقاد دارند یکی از مشکلات نخبگان سیاسی این است که صرفا برای بدست آوردن مناصب و پست های کلان مثل ریاست جمهوری تلاش می کنند و از امتحان مدیریت و کفایت خود در سطوح میانی مدیریت خودداری می کنند . مثلا  چرا شما هیچ وقت حاضر نشدید استاندار یک استان کشور بشوید و توانمندی مدیریت خودتان را در آن حوزه نشان بدهید؟

 رضایی: من در زندگی سیاسی ام،  جاهایی رفته ام که "ضرورت" وجود داشته و هر گاه این ضرورت را ندیده ام به کار فرهنگی خودم ادامه دادم . مثلا در  سال 57 احساس کردم که کشور از نظر اطلاعات دچار ضعف است و ما  با تشکیل اداره اطلاعات در سپاه این نقص را جبران کردیم، بعد از آن هم در زمان دفاع مقدس فرماندهی سپاه را برعهده گرفتم تا از مرزهای کشور دفاع کنم. اگر حضور من در جایی ضرورت داشته باشد دریغ نمی کنم و اگر تکلیفی باشد آن را با جان و دل انجام خواهم داد. معیار حضور ینده ضرورت بوده نه مسائل کلان یا خرد.

محسن رضایی و دیگر هیچ !

محسن رضايی و بازتابش!

- آقای رضایی! این ضرورت ها را خودتان تشخیص می دهید؟!

رضایی: خوب است من این را برای شما بگویم تا مساله روشن شود . در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری آقای خاتمی بنده به ایشان گفتم یا در انتخابات حاضر نشوید و یا با برنامه دیگری همچون تحول مدیریتی وارد عرصه انتخابات شوید . زیرا شعار آزادی و دموکراسی درکشور به اشباع رسیده است، به ایشان گفتم اگر شما با این شعار و برنامه آمدید بنده حاضر هستم یکی از استان های شما را بگیرم  و بسازم . به صورت نمونه مثل منطقه شانگهای چین. لذا بنده به دنبال آن بوده ام که براساس ضرورت ها حرکت کنم.

-همين سئوال را از حجت الاسلام کروبی هم پرسيدم:

 آقای کروبی! آیا  حاضرید استاندار یک استان شوید و توانمندی های اجرایی و تیم کاری خودتان را در آنجا محک بزنید و به عنوان یک ویترین به مردم عرضه کنید؟

 کروبی : نه حاضر نیستم، کار من نیست. البته من کسر شان خودم نمی دانم .کار کار من نیست یعنی پیشرفت آن طور که میخواهم نمی شود. مردم از استاندار شدن من تلقی خوبی نخواهند داشت. ما نباید هیچ وقت شعارهایی بدهیم که نتوانیم عمل کنیم. شعار باید معقول و مردم پسند باشد.اگر درایران نظر سنجی کنند( البته در ایران نظر سنجی نمی کنند نظر سازی می کنند) فکر نمی کنم مردم با شنیدن خبر استانداری بنده بگویند عجب شیخ متواضعی، ماشاء الله ! فکر نمی کنم تلقی مردم از این مساله خوب باشد.

***

-خيلی برايم جالب بود که محسن رضايی حاضر است استاندار شود ولی کروبی نه! البته يک سئوال مشترک ديگر از کروبی و محسن رضايی: ويگردی و گشت و گذار در اينترنت می کنيد؟ هم پرسيدم، محسن رضايی گفت: همه خبرگزاری ها را شخصا چک می کند و ژورنال های علمی اقتصادی می خواند و کروبی گفت که وبگردی نمی کند و پرينت چيزهای مهم را برايش می آورند! من هم که اين حدس رو می زدم، پرينت اين مطلب رو برای کروبی بردم و آخر مصاحبه دادم بهش!

-آخرهای مصاحبه که با طرف خودمانی می شويد، جای سئوالهای فانتزی است! از کروبی پرسيدم: آقای کروبی، همسر شما هم از فعالین سیاسی است، نگران نیستید که همسر شما از خانم فاطمه رجبی الگو برداری کند و چنان دفاع های جانانه و مردانه ای! از شما کند ؟!  برای اينکه قصه بی مزه نشود ! جواب کروبی را نمی گويم ، برويد جواب را از توی مصاحبه بخوانيد!

-سايت مرحوم علی صفايی حائری(عين-صاد)  جالب است،‌از دستش ندهيد.

-يک ابتکار جالب!

بهمن هدایتی
عبدالله بن عبدالله بن عبدالله...بن آدم صفوه الله!
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من: