...::کلاشینـکـف دیـجیتال::...
نیش کلاش از بهر کین نیست، اقتضای طبیعتش اینجوریه!
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: بهمن هدایتی - یکشنبه ٦ خرداد ۱۳۸٦

دیوار حائل میراث آریل شارون قصاب معروف فلسطینی ها در صبرا و شتیلا و بخشی از طرح امنیتی اسرائیل برای مهار انتفاضه است که از سال های 2002 احداث آن بین مناطق اشغالی و مناطق تحت کنترل حکومت خودگردان فلسطینی آغاز شده است.

این آسمان مجازی..روزی واقعی خواهد شد

اما این اطلاعات خشک همه معنای "دیوار حائل" نیست. دیوار حائل در حقیقت دژی است که صهیونیست ها دور خود کشیده اند، دیواری است که دور تا دور "کاخ شیشه ای" سردمداران اسرائیل کشیده شده و گویاترین نشان "ضعف" آنان. دیوار حائل از "ترس و ضعف و پسروی" برمی آید نه "دلیری و شجاعت و پیشروی".

اسرائیل که زمانی افتخار شکست شش روزه همه ارتش های عربی را در کارنامه خود داشت، اینک مجبور شده کیان و موجودیت و امنیت خویش را با دیوار بتنی از "سنگ های انتفاضه" حفظ کند، چه نشانه ای از این بهتر برای اضمحلال رژیم صهیونیستی؟

سرنوشت همه دیوارهای حائل، فروپاشی است. بیادماندنی ترین تجربه فروپاشی این نوع دیوارها، فروپاشی دیوار برلین است که مقدمه ای برای فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و نقطه آغاز فروپاشی دیوار برلین بود. نقاشی های "عصیانگرانه" و "هنر اعتراض" که بر بتن سخت و سرد دیوار برلین نقش بست، آنقدر قوی بود که توانست بتن سخت حائل و ایدئولوژی شیطانی صاحبان آن را منهدم کند..

شگفت اینکه تاریخ تکرار می شود و امروز کم کم نقش ها و زخمه های "هنر اعتراض" روی دیوار حائل فلسطین به چشم می آید و روز به روز افزایش می یابد. ظاهرا زخمه هایی که "هنر اعتراض" فلسطینی ها بر دیوار بتنی و سخت و سرد و به اصطلاح "حائل" صهیونیست ها می نشانند، کمتر از موشک های قسام و یاسین نیست!

***

-گفتگوی مشروحی که با محسن رضایی گرفتیم را بخوانید: سیاسیون با استمرار و گسترش جنگ مخالف بودند / احتمال حمله اتمی آمریکا منتفی نبود(+)

-این هم گفتگوی مشروح با حجت الاسلام حسینیان که دیدم برخی دوستان سراغش را می گرفتند: بخش اول( که بیشتر تاریخی است و در حقیقت در اثبات مادر...بودن مصدق!) (+)

-بخش دوم گفتگو  که امروزی تر و خواندنی تر است(+)

بهمن هدایتی
عبدالله بن عبدالله بن عبدالله...بن آدم صفوه الله!
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من: