...::کلاشینـکـف دیـجیتال::...
نیش کلاش از بهر کین نیست، اقتضای طبیعتش اینجوریه!
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: بهمن هدایتی - پنجشنبه ٢٥ امرداد ۱۳۸٦

در راستای کندوکاوش های فرهنگی ! موضوع مرده سوزوندن هندوها برام جالب شد و این فیلم خفنی از مراسم مرده سوزی در هند! (۱۸+) را پیدا کردم، واقعا چرا اینا اینجورین؟ آیا؟ اینم یه سری عکس از این مراسم (+) انصافا که شهرستان ترین مردم دنیا هستند اینا ...!

در پی پیروی یک سازمان خیریه هندو در ستادهای خود برای قانونی کردن مراسم سنتی سوزاندن جسد مرده، این احتمال مطرح شده که سوزاندن اجساد مؤمنان هندو بریتانیا در هوای باز قانونی شود.

تلاش برای جلب موافقت با اجرای این سنت معنوی و 4 هزار سالانه هندوها در شمال شرق انگلستان سال گذشته با حکم یکی از مقامات محلی به عنوان نقض قوانین تدفین در بریتانیا با ناکامی مواجه شد.  این تصمیم از سوی دندر کوما گای مؤمن هندو به چالش کشیده و خواستار احقاق حقوق خود شد که پس از مرگ، در هوای باز بر اساس رسم هندوها سوزانده شود.

قاضی یک دادگاه عالی در بریتانیا پذیرفته است که پیشنهاد وی از نظر قضایی از سوی شورای شهر نیوکاسل مورد بررسی قرار گیرد تا این مراسم را که هندوها آن را برای آزادی روح ضروری می دانند اجرا شود. جاستین کولینز، قاضی این دادگاه عالی اظهار داشته که این حکم می تواند بر اساس منفعت عمومی باشد چرا که جامعه هندو اهمیت بسیاری برای این مراسم قائل هستند. وی همچنین در اظهارات خود به قوانین سال 1884 و1907 اشاره کرد که سوزاندن مردگان در هوای باز را الزاماً غیر قانونی نمی داند.

590 هزار هندو در بریتانیا زندگی می کنند که بسیاری از آنها اجرای مراسم در هوای باز را ترجیح می دهند.

اقدام دندر کوما گای، مؤسس و رئیس جامعه دوستی انگلیسی – آسیایی ماه ژوئیه سال گذشته هنگامی که نخستین توده هیزم مخصوص آتش زدن جسد مردگان را در بریتانیا فراهم کرد به تیتر روزنامه ها تبدیل شد. پیش از آن وزارت کشور بریتانیا مراسم سوزاندن جسد همسر سفیر نپال را در سال 1934 قانونی دانسته بود. تاکنون تاریخ بررسی قضایی این درخواست را که از سوی کارشناسان حقوقدان حقوق بشر صورت می گیرد، اعلام نشده است.

شما اطلاعات دیگه ای  ندارید؟! شیوه تدفین مسلمونها و مسیحی ها رو همه می دونیم، سیستم مرده بازی یهودی ها چه جوریه؟ کسی می دونه؟

بهمن هدایتی
عبدالله بن عبدالله بن عبدالله...بن آدم صفوه الله!
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من: