...::کلاشینـکـف دیـجیتال::...
نیش کلاش از بهر کین نیست، اقتضای طبیعتش اینجوریه!
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: بهمن هدایتی - سه‌شنبه ٦ آذر ۱۳۸٦

بالاخره پرونده  سیدحسین موسویان -موسوم به «جاسوس هسته ای» -که طرفداران دولت و خود شخص احمدی نژاد و البته خبرگزاری فارس امید زیادی برای پیشبرد اهداف خود به آن بسته بودند با اعلام نظر سخنگوی قوه قضاییه با حکم «برائت» بسته شد، در همین دقایق ابتدایی خبر می رسد که برخی ها قصد دارند در اعتراض به این حکم در مقابل قوه قضاییه تحصن و کفن پوشی و... کنند.

موسویان

البته  هر کودک دبستانی می تواند بفهمد که چه ضربه سنگین حیثیتی بر احمدی نژاد خورده است، بنابراین نمی خوام توضیح واضحات و مکررات بدهم و دو نکته را عرض می کنم و التماس دعا :

۱- می توان گفت «پرونده موسویان» شباهت های زیادی به «پرونده امیرانتظام» داشت و دارد( در ماهیت حقوقی و قضایی پرونده  و نه در بعد شخصی افراد) :  هردو متهم به جاسوسی و ارتباط با بیگانگان شدند، هردو دیپلمات مسلک بودند و بخاطر موقعیت خود، مرتبط با غربی ها بودند، جریان تند و رادیکال انقلابی مخالف سرسخت هردو  و خواستار اشد مجازات برای آنها بود و ...(مثلا یکی از دلایل و مستندات جاسوسی امیرانتظام بینوا این بود که سفیروقت آمریکا او را در مکاتبات «امیرانتظام عزیز» Dear Amirentezam خطاب کرده بود!)

۲- اما به برخورد قوه قضاییه با این دو  آدم (موسویان-امیرانتظام)دقت کنید : محاکمه طولانی امیرانتظام در اوایل انقلاب و توسط طیف چپ که در دستگاه قضایی و دادستانی انقلاب و ..(همین آقای موسوی خویینی ها و دانشجویان پیرو خط امام و ...)حضور داشتند، منجر به صدور حکم اعدام و سپس صدور نهایتا به صدور حکم حبس ابد برای او انجامید..

اما با گذشت چندسال و کمرنگ شدن جو انقلابی و احساسی، پرونده امیرانتظام کم کم تبدیل به یک معضل قضایی برای نظام شد، نهایتا با دادن مرخصی های مکرر  و  البته «اجباری» از زندان و حکم عجیب «تعلیق در مجازات» امیرانتظام را مثل یک خار در گلو! از سر خودشان باز کردند که این وضع متاسفانه همچنان ادامه دارد...

3-اما ورای همه هیاهوها و ...باید توجه داشت و  حتما خوشحال بود که قوه قضاییه (که امروز در دست راستی های مهربون و محافظه کار است) این بار در دام نیافتاد و احساسات و انقلابی گری نتوانست در روند حقوقی و قانونی پرونده تاثیر بگذارد و در صورتی که همه چیز برای تولد "امیرانتظام دیگری" فراهم بود و می توانست خوراک خوبی هم در شرایط فعلی ایجاد کند و...!

-امیرعباس موسویان( فرزند موسویان) عینا این پست کلاش را در وبلاگ شخصی اش گذاشت(+)

-سخنگوی قوه قضاییه: موسویان بی گناه است: (+)

-وقتی خبرنگار فارس از تبرئه موسویان عصبانی می شود (+)

-تجمع احمدی نژادی ها در مقابل قوه قضاییه به روایت رجانیوز(+)

-موسویان کیست؟ (+)

-نظر هاشمی رفسنجانی در بدو دستگیری موسویان (+)

بهمن هدایتی
عبدالله بن عبدالله بن عبدالله...بن آدم صفوه الله!
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من: