...::کلاشینـکـف دیـجیتال::...
نیش کلاش از بهر کین نیست، اقتضای طبیعتش اینجوریه!
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: بهمن هدایتی - چهارشنبه ٧ آذر ۱۳۸٦

خوب...ظاهرا محمود می خواهد بازی موسویان را (با همه هزینه های خطرناکش ) ادامه دهد:

 احمدی نژاد  امروز در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالي در مورد تبرئه شدن حسين موسويان از اتهام جاسوسي گفت: ما مصرانه پيشنهاد مي‌كنيم كه مطالبي كه به بيگانگان و غير داده شده است، منتشر شود تا مردم در جريان قرار بگيرند.

احمدی نژاد اضافه کرده:  اتفاقي افتاده، مطالبي منتقل شده است و كساني كه در نقطه‌ي مقابل ما هستند از اطلاعات آگاهي دارند، از اين رو شايسته است متن اطلاعاتي كه داده شده منتشر شود تا ملت بدانند ما نگران چه هستيم و چه اطلاعاتي به ديگران؛من پيشنهاد مي‌كنم كه اين اطلاعات منتشر شود تا ملت اطلاع پيدا كنند چه اتفاقي افتاده است، متن کامل خبر را در اینجا بخوانید(+)

***

تقریبا بر کسی پوشیده نیست که «موضوع موسویان» هم جزیی از بازی تقابل احمدی نژاد با هاشمی و کوبیدن «قبلی ها»  بود، بی تعارف باید قبول کرد یکی از دلایل موفقیت احمدی نژاد در انتخابات ۳ تیر ۱۳۸۴ ، «رودرو قرار گرفتن او با هاشمی رفسنجانی» بود، آن رویارویی با موفقیت احمدی نژاد و آرای ۱۷ میلیونی برای او تمام شد، فرض احمدی نژاد این بود و شد که می تواند با تداوم این رویارویی بازهم موفقیت کسب کند.

فرض غلط احمدی نژاد و خیلی از سیاسی های داخل و خارج و اپوزسیون این است که رفسنجانی «منفور» مردم (مردم کوچه و خیابان)  است، البته این تحلیل ناتمام را اصلاح طلبان در انتخابات مجلس ششم تجربه کردند و توانستند موفقیتی کوتاه و کم عمق به دست آورند، اما روند تحولات نشان می دهد که واقعیت این نیست.

نمی شود منکر این شد که حرف و حدیث و شایعات زیادی در مورد مسائل مالی اطرافیان هاشمی در جامعه مطرح است، هاشمی به دلیل حضور ۳۰ ساله در قدرت و حاکمیت، خواهی نخواهی مسئول «وضعیت موجود» شناخته می شود و در موردش متلک های اتوبوسی ( یا تاکسی مکان!) زیادی وجود دارد و ...اما نباید این لایه آشکار را مبنای تحلیل و قضاوت کرد، مردم خیلی خوب می فهمند و باور دارند که تراز هاشمی خیلی بالاتر از دیگر سیاسیون است و باز در عرصه های بحرانی به او پناه می أورند(به غیر از مردم، سیاسیون هردو جناح هم همین کار را می کنند)

یکی از جالب ترین و دقیق ترین تحلیل هایی که در مورد نسبت و رفتار مردم با هاشمی ( از یک شخص با تجربه که نمی توانم اسمش را فاش کنم! ) شنیدم این بود که : مردم در انتخابات ریاست جمهوری ۸۴ فقط می خواستند «حال» هاشمی را بگیرند! و در عمق وجود خود به توانایی فوق العاده او ایمان دارند ...شاید توضیح اش قدری مشکل باشد که هم آدم کسی را دوست داشته باشد و به توانایی های او معتقد باشد ولی همزمان بخواهد بخاطر برخی مسائل و مشکلات و نارضایتی ها  حالش را هم بگیرد! ولی خوب مردم ایران اینجوری هستند دیگه !

احمدی نژاد به این مسئله توجه نمی کند که اولا مردم «حال» هاشمی را گرفته اند! ( بنابراین با هم بی حساب شده اند!) و  حتی بعدا یک حال عجیبی هم به او داده اند(آرای بی سابقه در انتخابات خبرگان) ثانیا ضعف ها و نقائص و شهرستان بازی های دولت نهم به قدری است که احمدی نژاد را فاقد توانایی و مشروعیت لازم  ادامه تقابل با هاشمی(به عنوان بازیگری بزرگ و قوی) کرده است، قطعا اگر دولت احمدی نژاد موفق می بود حتی می توانست هاشمی را کلا از صفحه روزگار سیاست ایران محو کند.

-شباهت پرونده امیرانتظام و موسویان(+)

پیش بینی هفته: این خط و این نشان که این جریان موسویان در آستانه انتخابات مجلس هشتم به شدت به نفع جریان حسن روحانی و کارگزاران و هاشمی چی ها تمام می شود و چه رایی که جمع نمی کنند!

بهمن هدایتی
عبدالله بن عبدالله بن عبدالله...بن آدم صفوه الله!
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من: