...::کلاشینـکـف دیـجیتال::...
نیش کلاش از بهر کین نیست، اقتضای طبیعتش اینجوریه!
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: بهمن هدایتی - پنجشنبه ۱٠ امرداد ۱۳۸٧

دکتر سعید جلیلی، دبیر شورای عالی امنیت ملی هربار که می خواهد برای "مذکرات هسته ای" با 1+5 به خارج برود یا از آن مذاکرات بازگردد، این مسیر رفت و برگشت به فرودگاه و بالعکس را با یک "پراید سفید رنگ" طی می کند، این موضوع کمی عجیب به نظرم آمد ! با فرض اینکه ما کوچکتر از آن هستیم که به دکتر جلیلی گیر بدهیم،قلم به دست می گیریم و چند سئوال را صرفا در مورد این پراید سفید و مهربون مطرح می کنیم:

 در خصوص "پراید سفید" دوحالت وجود دارد:

1- اگر پراید سفید رنگ، اتوموبیل شخصی آقای جلیلی است، در این صورت چه ضرورتی دارد که برای عزیمت به ماموریت اداری-رسمی از اتوموبیل شخصی استفاده شود؟ همانطور که استفاده از اتوموبیل دولتی برای کار شخصی توجیهی ندارد،استفاده از اتوموبیل شخصی هم برای کار اداری توجیهی ندارد.

اگر پراید سفید رنگ، اتوموبیل شخصی آقای جلیلی است، در این صورت چه ضرورتی دارد که برای عزیمت به ماموریت اداری-رسمی از اتوموبیل شخصی استفاده شود؟

  از سوی دیگر، حضور راننده شخصی برای پراید سفید رنگ در عکسهایی که موجود است،، این گمانه را-شخصی بودن اتوموبیل- ضعیف می کند.

 

2-احتمال دوم این است که پراید سفید رنگ، یک اتوموبیل دولتی است و برای عزیمت آقای جلیلی به ماموریت های اداری -رسمی از آن استفاده می شود، حالا سئوالی که ایجاد می شود این است که چرا پراید؟...  این پراید سفید رنگ چه رازی دارد که دکتر جلیلی ترجیح می دهد همواره برای رفتن به مذاکرت هسته ای از این اتوموبیل استفاده کند؟

پراید آقای جلیلی

دکتر جلیلی که تقریبا مرد شماره دو امنیت کشور-بعد از وزیر اطلاعات- محسوب می شود، چرا از یک پراید (که اتوموبیلی ناامن، ضعیف و تقریبا غیراستاندارد) استفاده می کند؟ اگر قصد و غرض ساده زیستی است چرا از پیکان که اتوموبیلی محکم تر و بهتر از پراید است، استفاده نمی شود( که بالاخره رنگ و بوی ملی و بومی هم دارد) چون استفاده از پراید آنهم توسط مقامی در این سطح و در مقابل چشم رسانه ها، عملا تبلیغ این اتوموبیل ارزان محسوب می شود.

وانگهی  در شرایطی که مدیران درجه سوم و چهارم کشور هم از اتوموبل "پژو" برای تردد استفاده می کنند(و عرف جامعه هم آن را تجمل و ریخت و پاش نمی داند) چرا دبیر شورای عالی امنیت ملی از پراید استفاده می کند؟

وانگهی  در شرایطی که مدیران درجه سوم و چهارم کشور هم از اتوموبل "پژو" برای تردد استفاده می کنند(و عرف جامعه هم آن را تجمل و ریخت و پاش نمی داند) چرا دبیر شورای عالی امنیت ملی از پراید استفاده می کند؟ حتی دکتر احمدی نژاد هم که اصرار زیادی بر ساده زیستی دارد و سمبل این مسائل در کشور است، تسلیم شرایط حفاظتی است و از اتوموبیل مخصوص استفاده می کند، پس چگونه است که آقای جلیلی به عنوان دبیر نهادی که مسئول امنیت کل  کشور است، این قاعده ساده و مرسوم در امنیت شخصی خویش را رعایت نمی کند؟

 - ظاهرا موضوع پراید آقای جلیلی در مجلس هم بازتاب هایی داشته است(+)

- تقدیر مثل یک خبر است، پر از پاراگراف های بیخود و باخود و کسل کننده و ...اما گاهی در مسیر تقدیر به «تیتر» می رسی...! تیتر باید کوتاه باشد و موثر و قاطع!

بهمن هدایتی
عبدالله بن عبدالله بن عبدالله...بن آدم صفوه الله!
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من: