...::کلاشینـکـف دیـجیتال::...
نیش کلاش از بهر کین نیست، اقتضای طبیعتش اینجوریه!
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: بهمن هدایتی - سه‌شنبه ٢٠ اسفند ۱۳۸٧

مظهر عدل علی/ 1359 شمسی/ مجلس شورای اسلامی قدیم

حتما می دانید که یکی از مظاهر مشروطیت، تابلوی "عدل مظفر" است که ماده تاریخ مشروطیت (1285 شمسی) محسوب می شود و از همان سال مشروطیت تا دوره رضاخان بر سردر مجلس شورای ملی بود.

عدل مظفر 1285 شمسی/مشروطیت

 اما بعد از سقوط رضاشاه، در تاریخ 19 آبان 1320 شمسی مجددا به سرجای خودش برگشت تا انقلاب اسلامی در 1357  که مجددا از جای خودش کنده شد و امروز این تابلوی قدیمی و تاریخی در موزه مجلس شورای اسلامی در بهارستان موجود است.

اطلاعات بیشتر در این مورد (+)

مظهر عدل علی/ 1359 شمسی/ مجلس شورای اسلامی قدیم

امروز که به مجلس شورای اسلامی قدیم رفته بودیم، متوجه این تابلوی جالب شدم که به تقلید از تابلوی عدل مظفر، ماده تاریخ تاسیس مجلس شورای اسلامی را به کلمه "مظهر عدل علی" تبدیل کرده اند و برسردر یکی از دربهای اصلی مجلس نصب شده است.

-عمده حرفهای هاشمی رفسنجانی در اجلاس امروز مجلس خبرگان،‌تشریح خاطرات سفرش به عراق بود که خیلی پررنگ و احساسی به آن پرداخت(+) که انگار جنگ ممسنی بوده است! حرفهای امروز یه جورایی شده بود شبیه خاطره گویی پیرمردهای بازنشسته در پارک ها ، عجب حکایتی است این پیری!

-یکی از دوستان نزدیک ما که اخیرا درحال متاهل شدن است (البته من اجازه ندارم اسمش را بگویم! ) در یک اظهار نظر قابل توجه تاکید کرده است : دختر ١٧ ساله مثل DVD خام است! اصولا نظری در چیزی ندارد و وقتی حرف می زنی، فقط نگاه می کند! با این حساب دختر 25 ساله مثل سی دی خام است و دختر 40 ساله مثل فلاپی 44/1 ! کلا همین جوری کاهندگی در کپسیتی ایجاد می شود دیگه!

بهمن هدایتی
عبدالله بن عبدالله بن عبدالله...بن آدم صفوه الله!
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من: