...::کلاشینـکـف دیـجیتال::...
نیش کلاش از بهر کین نیست، اقتضای طبیعتش اینجوریه!
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: بهمن هدایتی - شنبه ۱ آذر ۱۳۸٢

۱-حکايت بعضی کی بورد به دستان عرصه اينترنت، مثل بعضی ها  ، مثل «در» کهنه و خراب مسجد است! (البته بلانسبت در مسجد! در مورد آقای درخشان بايد گفت درب «کاباره» يا در حالت خوشبيانه درب Night club )  اين عده را نه می توان ناديده گرفت و مثل هزاران وبلاگ يا سايت موجود از کنارشان با بی اعتنايی رد شد...و نه می توان آنان را  تحمل کرد! از نوع آن متوسط های کلافه کننده! که همه جا لنگه شان پيدا می شود! باور کنيد من از آن حسودان آن لاينی نيستم که بخواهم با بدوبيراه گفتن يا گرفتن ژست های منتقدانه به هودر يا ساير افراد مشهور و  مردمی! نت، برای خودم، مخاطب يا «هيت» بيشتری و بالاتری دست و پا کنم (چون اين روش فعلا وسيله ارتزاق خيلی از وبلاگ نويس ها است!) اين نوشته را انشاءالله به قصد قربة الی الله می نويسم! يکی از آفات مهم دنيای مجازی اين است که می تواند يکشبه!(يا چندشبه) آدم را به راه صدساله ببرد...! آدم مشهور هم طبعا بيشتر اوقات متاسفانه دچار «باد» و انبساط و نفخ می شود  و از  طرفی هم مرض «افراط و مراد پروری و مريد بازی و بادمجان محوري» در مملکت ما، حتی در پديده نوظهور اينترنت، يک اپيدمی تاريخی و بسيار فعال است و  نتيجه «سنتز» اين دو، تولد «باتلاق هايی با عمق چند سانت» که آثار مخرب فرهنگی و اجتماعی به همراه دارد!

عكس تزييني است!!

موفقيت و جذب مخاطبان فراوان از سوی  هودر نکته ای نيست که بتوان منکر آن شد.اما به راستی نوشته های هودر واجد چه شرايط و خصوصياتی است که به چنين جايگاهی جامعه کاربران ايرانی اينترنت دست يافته است؟البته اگر شان پيشکسوتی و آموزگاری آقای درخشان در خصوص وبلاگ سازی و ...را در اين ميان فاکتور بگيريم، يک نکته مهم که گمان می کنم تا به حال کمتر به آن پرداخته شده، توجه را به خود جلب کند.حقيقت اين است که جذابيت و موج سازی هودر نه به دليل استعداد درخشان آقای درخشان!  و تخصص خاص او  در زمينه های مختلف علمی -سياسی -فرهنگی و ...بلکه به دليل اين است که هودر خواسته يا ناخواسته به دليل توانايی هايی که دارد (که مهمترين و خاص ترين  آن، تسلط او به زبان انگليسی می باشد)  به يکی از معدود «حاملان  و ناقلان و مترجمان و  بومی سازان » بخشی از گفتمان مدرنيته ، در جامعه کاربران ايرانی اينترنت(که اکثريت قريب به اتفاق آنان را جوانان زير ۳۰ سال تشکيل می دهند)، مبدل شده است.بانگاهی به وبلاگها و سايت های ايرانی(که بسياری از آنها در گرداب تحزب کور گرفتار هستند) می توان به وضوح دريافت که هيچ يک از آنان  مانند هودر  توانايی برقراری چنين ارتباط دوسويی را بين جوانان و مدرنيته(البته سطحی ترين امواج مدرنيته) را ندارند، بايد پذيرفت كه در واقع نوشته های آقای درخشان واجد هيچ نكته و سخن خاص يا قابل تامل و بدربخور در حوزه های سياست يا  جامعه  و فرهنگ نيست و حتی بسيار عوامانه تر از آن است كه بتوان روی نوشته ها و حرفهای هودر نام ”تز“ يا حتی يك اظهار نظر ساده سياسی را گذاشت و تزهای هودر از جنس همان حرفهای تکراری و ملال آوری است که در تاکسی و اتوبوس توسط  «روشنفکران فله ای !» يعنی بسياری از جوانان و مردم ..گفته می شود. چيزی که هودر را هودر کرده است...سوارشدن آگاهانه يا ناآگاهانه هودر بر امواج جهانی سازی و استفاده دقيق از فرهنگ محاوره ای جوانان شهرنشين می باشد. چيزی که می توان در پايان به آن اشاره کرد اين است که اصولا همه جا...به خصوص در اينترنت، بايد حواسمان به «حد و اندازه هايمان» و «معضل بادمجان های تحت ويندوز» باشد! 

۲-روزنامه شرق مصاحبه ای با «سعيد کنگراني» (همبازی معروف گوگوش در فيلم مستهجن «در امتداد شب») .کرده ...اين فيلم از ساخته های پرويز صياد(لعنة الله عليه) و تنها فيلم سکسی گوگوش می باشد...البته ما اين فيلم بد را در تاکسی ديده ايم! يه وقت فکر بد نکنيد!

بهمن هدایتی
عبدالله بن عبدالله بن عبدالله...بن آدم صفوه الله!
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من: