...::کلاشینـکـف دیـجیتال::...
نیش کلاش از بهر کین نیست، اقتضای طبیعتش اینجوریه!
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: بهمن هدایتی - سه‌شنبه ۳٠ تیر ۱۳۸۳

هر تحليل گر منصف و غيرمغرضي تاييد خواهد كرد كه ناهنجاري هاي اجتماعی مرسوم در جامعه و به خصوص در کلان شهرهايی مثل تهران، هرچند كه قبلا نيز بطور پراكنده و محدود وجود داشت اما بروز علني و خطرناك و فراگير و اپيدمي گونه آن بلافاصله بعد از دوم خرداد 76 آغاز شد ، تاقبل از دوم خرداد ، فرهنگ مبتذل و ناهنجاري هاي اخلاقي رسميت و عموميت فعلي را نداشت ...سخن زشت و غلط انداز كه “اگر دين در مقابل آزادي بايستد، ضربه خواهد خورد” هيچ گاه از حافظه تاريخي ملت ، پاك نخواهد شد.چه كساني، چه گروههايي ، چه اشخاصي ، مدام بر طبل كاستن از كاركردهاي دين كوبيدند؟ چه كساني «دين حداقلي» را به عنوان شعارشان برگزيدند؟ چه كساني با ترويج نسبيت معرفتي در جامعه و بين دانشجويان و جوانان، ارزشهاي مطلق و مقدس اخلاقي و ديني را تخطئه كردند؟ تز قرائت هاي مختلف از دين ، در بين عوام چه تاثيري جز تخريب پايه هاي اخلاق و دين و ارزشهاي مطلق و هرج و مرج فرهنگي و اخلاقي مي تواند ايجاد كند؟!

كلاشينكف در آغوش پديده آبجي كوماندويسم چه مي كند؟!

واقعيت اين است كه در نظر بسياري از مدافعان و معتقدان به نظام جمهوري اسلامي تنها كاركرد دين و مذهب در جامعه ، فقط كاركردهاي سياسي و حكومتي بوده و هست ، گويي فقط با حفظ ظاهر و عنوان اسلامي نظام و سربرگ ها و آرم رسمي جمهوري اسلامي ، همه تكليف مومنين انجام شده است و نياز به هيچ كار ديگري نيست...در بسياري اوقات دوستان ارزشي و اصول گرا، از هول سكولاريسم در “ديگ افراط پيوند و اختلاط دين و سياست” افتاده اند و با تلقي كاملا سياسي و حكومتي از دين و سرگرم شدن صرف به بازي هاي سياسي و غافل شدن از مردم و مشكلات و خلاء هاي مادي و معنودي آنان ، كه در نهايت منجر به تغيير نگرش و بدبيني مردم به دينمداران و شريعت محوران مي شود، از زمينه سازان فرعي بحران حاضر شده اند.

نبايد آحاد مردم اين احساس را پيدا كنند كه مذهبي هاي جامعه همگي حكومتي و سياسي و درگير منازعات سياسي هستند و قبل از هرچيز بايد از يك فرد مذهبي گرايش و عملكرد سياسي خاصي مشاهده كنند.

عكس! تزييني است

متاسفانه بسياري از اوقات شاهد اين صحنه دردناك بودم كه امام جماعت يك مسجد در صحبت و گرم گرفتن با يك نمازگزار و ماموم بايد حساب گرايش سياسي او و دغدغه عواقب و عوارض و انگ هاي احتمالي را بكند (!)

از سوي ديگر متاسفانه نقش گروهها و جريانات غيردولتي مذهبي كه نقش بسيار مهمي در تزريق اخلاق و معنويت و سلامت به جامعه دارند، بسيار كمرنگ و ضعيف شده است و گويي بايد تمام فعاليت ها و حركت هاي مذهبي و ديني و معنوي و اخلاقي در چارچوب هاي دولتي و حكومتي و رسمي انجام بگيرد!

طرح تزييني است براي رفع خستگي ! گير ندهيد لطفا!

چرا بايد بسياري از بزرگان روحاني كه مي توانستند با در ارتباط مستقيم با مردم در كوچه و خيابان و از همه مهمتر در سنگر عظيم مساجد(كه مهمترين محل ارتباط مستقيم و خالصانه و بدور از تشريفات مردم و روحانيت بوده است ) ، مساجد را فراموش كرده  و به سوي مشاغل اجرايي و سياسي و ...(كه ضرورت و اضطرار خاصي هم براي تصدي اين مشاغل توسط ايشان نبوده و نيست) بروند؟

بهمن هدایتی
عبدالله بن عبدالله بن عبدالله...بن آدم صفوه الله!
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من: