تمرین دموکراسی و مناظره در مدرسه جمهوری اسلامی در برلین!

همیشه برایم حال و هوای مدرسه های ایرانی در خارج از کشور جالب بود، امروز در سلسله سرچ های روزانه، سری به دنیای این مدارس زدم، نهم آذر امسال، خبر جالبی در سایت رسمی سفارت ایران در آلمان منتشر شده است، عنوان خبر این است: "تمرین دموکراسی در مدرسه جمهوری اسلامی ایران در برلین" ، خبر، پوشش کامل انتخابات شوراهای دانش آموزی در این مدرسه مختلط است، از همان ها که در مدرسه های ایران هم برگزار می شود، البته با تفکیک جنسیتی و حال و هوای متفاوت!

خبرنگار سایت-لابد از سر فراغت و دوق- سنگ تمام گذاشته و تمام حاشیه ها را نوشته و خبر ، فقط یک خبر رسمی و کلیشه ای نیست و می شود خیلی چیزها از آن فهمید.

نکته جالب اول،نوع شعارها و وعده های انتخاباتی بچه های ایرانی در برلین که از این قرار بود: "امروز مدرسه فردا ایران،- طرح مدیران فردا ، به من رای دهید تا "رویاهایتان" برآورده شود، پیگیری شکایات دانش اموزان از مدیران مدرسه و تست کامل امکانات ایمنی مدرسه"

اما نکته جالب یا جالب ترین این خبر، این بود که این انتخابات، برای اولین بار، خود بچه ها تصمیم گرفته بودند با هم مناظره انتخاباتی هم برگزار کنند که کردند-البته خبرنگار سایت سفارت نگفته بود که کار به "بگم-بگم" هم رسیده بود یا نه؟!-

نتایج انتخابات مدرسه بچه های ایرانی در برلین هم قابل تامل است "نصب صندوق پیشنهادات و انتقادات ، افزایش زنگ تفریح و ناهار، اضافه شدن اردو به برنامه های رسمی مدرسه"


تاثیرپذیری از محیط آلمان و محیط سیاسی داخلی ایران بر این نوباوگان دور از وطن و به قول خودشان مدیران آینده را به خوبی می شود از این خبر فهمید، این عکس هم عکس یک انتخابات شورای دانش آموزی در ممالک محروسه خودمان است، جالب است! می دونی؟!

/ 11 نظر / 104 بازدید
نمایش نظرات قبلی
جمجمه

[گل]

شمار شهدای سوریه از مرز ۷۰۰۰ فراتر رفت روانشان شاد

میکروب

به نظر من هم .... شرایط اقلیمی .. !!! میتونه اثرگذار باشه... ولی واقعا حتی در... برلین هم طرح این ... سوالها ... واقعا جواب داره... ویا جواب گو هست... تو مملکت خودمون... که نیاز به گفتن نیست... نمیدونم... اگه بخام به اینا فکر کنم... داغ میکنم رفیق... :) دمت گرم...

فرزانه

سلام عکس از اون مراسم نداشتید که الصاق کنید ؟ اما جالب بود . من لینکتان میکنم . مطالبتان بکر و کوتاه و گویاست . شما هم که ماشاالله دیگر جا ندارید لیتک جدید بزنید . اما بیایید مصاحبه مرا با خانم مترجم قرآن بخوانید و نظرتان را مرقوم کنید . یا حق

سال۲۰۱۲ میلادی ،سال پیروزی ملت بپاخاسته سوریه در رویاروئی با دیکتاتور روانپریش دمشق خواهد بود

جام نیوز

با سلام.مطلب شما در سرویس جام بلاگ سایت جام نیوز منتشر گردید.

kamran

حاجی این پیوندایی که دادی خواهشا یه دسته بندی کن.چون یا لیفتر شدن یا اصلا وجود ندارن

مجمعی

با سلام لینک شدید

...

خوشحال شدم از مدرسه ما مطلب نوشتی..