تقلید تابلوی مشروطیت در مجلس شورای اسلامی/عکس

مظهر عدل علی/ 1359 شمسی/ مجلس شورای اسلامی قدیم

حتما می دانید که یکی از مظاهر مشروطیت، تابلوی "عدل مظفر" است که ماده تاریخ مشروطیت (1285 شمسی) محسوب می شود و از همان سال مشروطیت تا دوره رضاخان بر سردر مجلس شورای ملی بود.

عدل مظفر 1285 شمسی/مشروطیت

 اما بعد از سقوط رضاشاه، در تاریخ 19 آبان 1320 شمسی مجددا به سرجای خودش برگشت تا انقلاب اسلامی در 1357  که مجددا از جای خودش کنده شد و امروز این تابلوی قدیمی و تاریخی در موزه مجلس شورای اسلامی در بهارستان موجود است.

اطلاعات بیشتر در این مورد (+)

مظهر عدل علی/ 1359 شمسی/ مجلس شورای اسلامی قدیم

امروز که به مجلس شورای اسلامی قدیم رفته بودیم، متوجه این تابلوی جالب شدم که به تقلید از تابلوی عدل مظفر، ماده تاریخ تاسیس مجلس شورای اسلامی را به کلمه "مظهر عدل علی" تبدیل کرده اند و برسردر یکی از دربهای اصلی مجلس نصب شده است.

-عمده حرفهای هاشمی رفسنجانی در اجلاس امروز مجلس خبرگان،‌تشریح خاطرات سفرش به عراق بود که خیلی پررنگ و احساسی به آن پرداخت(+) که انگار جنگ ممسنی بوده است! حرفهای امروز یه جورایی شده بود شبیه خاطره گویی پیرمردهای بازنشسته در پارک ها ، عجب حکایتی است این پیری!

-یکی از دوستان نزدیک ما که اخیرا درحال متاهل شدن است (البته من اجازه ندارم اسمش را بگویم! ) در یک اظهار نظر قابل توجه تاکید کرده است : دختر ١٧ ساله مثل DVD خام است! اصولا نظری در چیزی ندارد و وقتی حرف می زنی، فقط نگاه می کند! با این حساب دختر 25 ساله مثل سی دی خام است و دختر 40 ساله مثل فلاپی 44/1 ! کلا همین جوری کاهندگی در کپسیتی ایجاد می شود دیگه!

/ 9 نظر / 9 بازدید
مسعود قلعه

سلام دوست دیجیتالی من ! البته شاید بنده را هنوز بیاد داشته باشی. یک زمانی دوستان خوبی بودیم و به نوعی جمع مان پاشید. حسن صباح ف حامد آرمانشهر ف مهدی منکرات و منبر نت و ... خوشحالم که هنوز ادامه می دی. موفق باشی. باز هم استفاده کردم

sajad

سلام آغا حتما 50 ساله ها هم مثل تلویزیون LCD هستن درسته؟ شروع کردی ها؟! شنه شمالیییییییییییییییییییییییییییییییییییی[خنده]

پریزاد

شما نگو کی اما ما که می دونیم حسین شهرستان است.

علی

این کامنت آخر را به مناسبت روز زن گذاشته بودی؟‌

عبدالله

اخوی اون قاعده دی وی دی و سی دی و فلاپی و ... در مورد همه برقرار نیست؟ یعنی آقایان و بانوان دارد؟

زهرا

من از همون هایی هستم که دارم فقط نگاهت می کنم. [سوال] آخه هوش جلبکی ما دخترا قد نمی ده که بفهمیم چقدر با تحقیر زنان اعتماد بنفستون زیاد می شه. اگه می شه این مورد رو برای من یکی روشن کنید چون من سی دی هستم که هنوز برای این یکی جواب ظرفیت دارم.

همت

منظورتون آقا نادر نیست احیانا

مجتبی

خیلی خیلی عبارت جالبی بود "کاهندگی در کپسیتی" [نیشخند][نیشخند][نیشخند]