رابطه جنيفر لوپز و پژو ۲۰۶، تنگه هرمز و هويدا و بازهم يک خاطره!

-سورپرايزهای احمدی نژادی همچنان ادامه دارد: کسانی که معتقد به کمبود اختيارات رئيس جمهور هستند، واقعا بروند از احمدی نژاد ياد بگيرند(ترکوندن سازمان مديريت و....) امام راحل در جايی گفته بود: مهندس بازرگان علم اش از عقلش بيشتر است و رجايی عقلش از علمش! ظاهرا در مورد احمدی نژاد بايد گفت: احمدی نژاد هوش اش از عقلش بيشتر است.

-خاطره هفته: يادم می آيد يک بار قرار شد با خانم فاطمه رجبی، مصاحبه کنم، دوربينی هم که آن موقع داشتم، يک زنيت ۱۲۵ روسی بود، اولين عکس را گرفتم، همين که خواستم زاويه و کادر را عوض کنم... يهو خانم رجبی گفت: به قول اون شيخ ساده لوح! (اشاره به آقای منتظری) مگه ما برای اسلام چيکار کرديم که هی عکس می گيريد؟ همون يک عکس کافی است آقا!

-مسعود تهرانچی ، مسن ترین مدیر مسئول مطبوعات کشور در معرفی خود گفت : من 24 طرح کلان ملی از جمله " طرح بهشت زهرا و بیمارستان قلب" را اجرا کردم و  پروژه تله کابین تهران به شمال" را هم در دستور کار دارم. قصدم این نیست که به من رای دهید بلکه انتظار دارم در اجرای پروژه تله کابین تهران کمکم کنید! اگر می خواهيد بيشتر با حال و هوای مديران مسئول مطبوعات در کشور، آشنا بشيد اين رو بخونيد! داشتن گرايش سياسی براشون مثل فحش خواهر و مادر بود، مردم ما حتی نخبگان ما ، خيلی زود از سياست خسته می شوند! اين درسی است که خيلی ها بايد بدانند!

3ynh348.jpg

عکس تزيينی است!

-از جمله دستاوردهای قابل تامل صداوسيما در سريالهای ماه مبارک امسال: البته من توی تاکسی اين سريالها را ديدم! ولی همين که توی يکی از اين سريالها(آخرين گناه) بالاخر ريش و گناه ! «قابل جمع» تشخيص داده شد و مخاطبان فهميده اند که از نظر صداوسيمايی ها، آدم ريشو هم می تواند آدم بدی باشد‌، اين خود يک دستاورد مهم در نظام بصری و معرفتی مديران صداوسيما است! حالا بايد ببينم آيا اين دستاورد در مورد اسمها هم ادامه پيدا می کند يا نه ؟! چون تا الان در سريالها و فيلم ها، هرکس نامش حسن و حسين و جواد و..بوده، آدم خوب و هرکس کامبيز و هوشنگ و خسرو و بهمن بوده! انسان پست و پليدی بوده است!

من يک گنج پيدا کردم! آرشيو روزنامه کيهان از سال ۵۸ تا ۶۰ ! آرشيو روزنامه جمهوری اسلامی را هم داشتم! بنابراين از اين به بعد ، انشاءالله يک بخش «تاريخ هفته» هم در کلاشينکف راه اندازی ميشود.

 -اما تاريخ هفته اين هفته:  اين صفحه اول روزنامه کيهان در دوم مهر ماه ۱۳۵۹ است، يعنی دو روز بعد از آغاز حمله سراسری ارتش صدام به کشورمان، تيتر اول اين روزنامه خيلی قابل توجه است: رئيس جمهور(ابوالحسن بنی صدر): ايران تنگه هرمز را بر روی کشتی های جهان می بندد.

2sb4cb9.jpg

روزنامه کيهان دوم مهر ماه ۵۹

-نکته  جالب اين است که هميشه اولين چيزی که در موقعيت های بحرانی نظامی به فکر مسئولان کشور می رسد(از هر طيف و گرايش فکری) بستن تنگه هرمز است! در موقع جنگ هم ايران اين هشدار جدی را داد،  بيچاره اين تنگه هرمز که همه می خواهند ببندنش! متاسفانه يا خوشبختانه گزينه های ما محدود است و البته موثر! يکی از دلايل عدم رشد ديپلماسی هم همينه!

-اينجا می توانيد فيلم های مستند تاريخی بسيار جالب و با ارزشی را از تاريخ معاصر ايران و به خصوص تاريخ انقلاب ببينيد(حيف که قابل دانلود نيست) يکی از جالب ترين اين فيلم ها، فيلم ديدار خبرنگار فرانسوی با اميرعباس هويدا (تنها نخست وزير رژيم شاه که در زمان انقلاب دستگير شد)در زندان قصر (اسفند ۵۸) است، چند نکته جالب در مورد هويدا: کسی که هويدا را دستگير کرد و به مدرسه رفاه آورد، داريوش فروهر بود! مسئول محافظت از هويدا در مدرسه رفاه می دانيد کی بود؟! مدير مسئول ماهنامه کيان!(برادر رخ صفت)

-ديدم که بعضی از دوستان به اين مارش نظامی متن گير دادند! خدايی قشنگ نيس؟ برش دارم؟!

-با آرای شما خلق قهرمان اينترنت، کلاشينکف به مرحله دوم مسابقه وبلاگهای دويچه وله راه يافت، اگر بازهم کلاش را اصلح يا صالح مقبول يا ديکتاتور صالح و ...! می دانيد، برويد اينجا ، در بخش  بهترين وبلاگ به زبان فارسی و رای بدهيد! من فقط می ترسم کروبی اين قصه بشم! دو ساعت مونده به پايان رای گيری خوابم ببره و ...!  

-حسن ختام:به ۲۰۶ صندوقدار ميگن چه احساسی داری؟ميگه احساس جنيفر لوپزی!

/ 57 نظر / 21 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پيام وبلاگ ؛همای سعادت؛

ای که مخت شده در زمان جنگ فریز| شد نوبت صلح و طرح قالبی دگر بریز| گر نخواهی این موزیک متنت برداری| لا اقل برایش گذار سر دست کلید و پریز!| قربون شکل ماهت، نمی دانم زمان جنگ چن ساله بودی اما من که در منطقه ای پر از تردد موشک و ترکش بودم از آن دل خوشی ندارم! البته کلید قطع برقش را (هر چند دیر) یافتم، اما تا خواستم از اول اتاق بزرگ وارد شوم و کلید را پیدا کنم، چندبار مجبور به تحمل شنیدن این سوهان روح و جسم گشتم! و بعد بدرووود

علی سعادت

من همون دو سال پیش گفتم به عباس که این اقای کلاشینکف اگرچه اسمش بهمن است اما آدم خوبی است باور نکرد !

غریبه

کلاش وبلاگت خیلی عالیه ولی یه انتقاد میدونی مارش جنگ چرا اخه ادم دلهره میگیره میشه عوضش کنی

Reza

اين خواهر فاطمه رجبی هم عجب بزرگتر از دهانش زرت و پرت مينمايد

امير

با سلام نميشناسنت اما ازت بدم نيومد! تو وبلاگ سيبل اسمت رو شنيدم اميدوارم موفق باشی بهت رای دادم اما نمی دونم چرا !! راستش رو بخای قبلش به سیبل هم رای دادم !! اميدوارم بزودی بفهمم پايدار باشی جيگر!

همای سعادت

سلام که چی پايين عکسهات تاريخ قمری ميزنی مثلا چيو ميخواهی ثابت کنی

همای سعادت

سلام من اون همای سعادت پايينی نيستم يه وقت اشتباه نگيری در ضمن يادم رفت برای فاطمه رجبی بگم که بابا:گيرم پدر تو بود فاضل از فضل پدر تورا چه حاصل حال گيريم که شوهر تو صاحب منصب به تو چه که اظهار نظر ميکنی همين شماها و امثال شما بوديد که خون به دل خاتمی کرديد(حفظه الله)و امثال حادثه کوی دانشگاه قتلهای زنجيره ای (مصطفی پورمحمدی وزير کشور وقت حال حاضر هم دست داشت)و... رو بوجود آورديد يه نفر هم نيست به اين فاطمه رجبی بگه که آخه تو چی از امام(ره) میدونی همين شماها مگه نبوديد که تا ديروز منتظری رو حلوا حلوا ميکرديد بعد اون بلا رو سرش آورديد مگه شماها نبوديد که آيت ا... قمی رو به حصر انداختيد واونقدر اونجا بود تا مرد و حتی نزاشتيد اون رو تو قم دفن کنند حالا معلوم ميشه که به قول امام اون مقدس نما های بی شعور شما هستيد نه اون خاتمی بنده خدا!!! تازه چشم و دلمون روشن که احمدی نژاد هم مياد از اون حمايت ميکنه تعجبی نداره چون خودش هم از قماش اونها هستش به خدا قسم که الان اگر بيان و نظر سنجی کنن محبوبيت خاتمی از احمدی نژاد هم بيشتره. بقيه تو کامنت بعدی

همای سعادت

آقای کلاشينکف تعجبی تداره که شما در باره اينها مطلب ميزنی چو ن خودت هم از تز=ر و طايفه اينها هستی (همفکرانشون) به قول معروف رنگ رخساره خبر از سر درون ميدهد از نزديک ديدمت از قيافت معلومه که چکاره حسنی ضمنا اون مارش مقدس جبهه رو هم از رو وبلاگت حذف کن مگه سن تو به اين حرفها ميخوره چرا پاتو از گليمت دراز ميکنی تو با اين مطالبی که مينويسی و از اين ناکسان حمايت ميکنی مثل همون ها به خون شهدا خیانت میکنی پس لطفا تظاهر نکن و مارش رو حذف کن مهم نیست من کی ام و آدرسم کجاست مهم اینه که بتونیم انسان باشیم و با انسانیت زندگی کنیم و از خائنان به خون شهداء حمایت نکنیم و با اصالت زندگی کنیم. من از اون دسته آدمهایی نیستم که تا جایی کم میارن سریع انگ ضد ولایت فقیه بهشون میچسبونن نه آقاجون. ولی باید نکاتی رو بهت میگفتم در پناه حق

ارمان

سلام من شما را نمي شناسم ولي از اينكه شجاعت نمايش همه پيامهاي بد و خوب را در وبلاگ خود داريد خيلي خوشم آمد . عقايد افراد محترم است اميدوارم كه در اين راه موفق باشيد . اما در مورد مارش حمله بايد بگم كه شنيدن اين موزيك براي آنهائيكه زمان جنگ را تجربه كرده اند يادآور خاطرات تلخ و شيرين زيادي است كه ناخودآگاه قلبها را ميلرزاند و احساسات خفته را بيدار نموده و ياد عزيزان شهيد و جانباز و . . . را در دلهاي همه بيدار مي كند پس بنابر اين پيشنهاد مي كنم كه اگر وبلاگتان رنگ و بوي حزب و جناه خاصي را دارد اين موزيك را حذف كنيد چرا كه در آن زمان همه در يك حزب نا گفته و نانوشته خواه انقلابي و خواه ضد انقلاب ( البته نه به معناي آنچه كه اكنون اطلاق مي شود ) عضو بودند و مارش حمله بنظر من يك نوع حالت تقدس پيدا كرده بود . موفق باشي

آرمان

ببخشيد جناح را به غلط جناه نوشتم