درباره نامه بی سابقه رفسنجانی به رهبری، اصل قضییه چیست؟

نامه بی سابقه هاشمی رفسنجانی به رهبری(+) را حتما همه خوانده اید، ظاهر محتوای نامه این است که یک یار قدیمی و همسنگر دیرین و دلسوز و مظلوم و دلشکسته به دوست و همسنگرش که امروز "رهبر" است، نامه نوشته است و از اظهارات غیرمسئولانه و خلاف واقع احمدی نژاد علیه خود و خانواده اش گلایه کرده است،‌در نگاه اول به نظر می رسد هاشمی با یک چشم اشک و یک چشم خون این نامه را نوشته است.

اما این روی آشکار نامه رفسنجانی است، به نظرم برخلاف این ظاهر مظلومانه ، معصومانه و دلشکستانه، نامه هاشمی کاملا از موضع "فاتحانه" است،‌ اعلام "فتح" قبل از پایان رقابت،‌هاشمی به خوبی می داند بعد از پیروزی میرحسین، چند روز تشنج و جشن و بزن و بکوب می شود و از الان،‌این را به رخ می کشد.

اکبر در حال نگارش نامه به رهبری

 اگر بخواهیم بی تعارف و با واقع بینی محض به قضییه نگاه کنیم، نامه هاشمی رفسنجانی ، اساسا غیردوستانه و حتی تا اندازه ای تهدید آمیز است،  اما در عین حال آخرین قطرات وفاداری به چارچوب ها هم در آن دیده می شود! نمونه ای از پیچیدگی های اکبر در سیاست.

به بیان دیگر هاشمی با علم و یقین به پیروزی میرحسین موسوی در انتخابات و شکست احمدی نژاد در انتخابات این نامه را سه روز مانده به انتخابات خطاب به رهبری نوشته است.

اگر رفسنجانی یک درصد احتمال می داد احمدی نژاد پیروز می شود ،‌قطعا و قطعا این نامه را نمی نوشت و این ریسک عظمی را نمی کرد،  تشبیه احمدی نژاد به بنی صدر هم کاملا در این چارچوب است و نوعی گوشزد این نکته است که رهبر نباید از بنی صدر دوم حمایت کند، نوشتن جملاتی مثل " من ادامه وضع موجود را به مصلحت نمی دانم" ، "اکثریت ملت تحت تاثیر خلاف گویی ها قرار نمی گیرد" و ..همه از این باب است،‌هاشمی با این فرض که رهبری به وی پاسخ علنی نخواهد داد و بنابراین تقابل علنی(و به ضررش) نخواهد شد،‌این حرکت را شروع کرده است.

یکی از عکسهای واقعا واقعی اکبر!

قرینه دیگر بعد از این نامه،‌سایت های نزدیک به هاشمی بلافاصله بعد از این نامه، سعی کردند با انتشار خبر دیدار بسیار سازنده و مثبت هاشمی با رهبری و ...موج ایجاد شده را مدیریت کنند و سعی کنند در حالت تشنج،‌هم امتیاز بگیرند،‌البته رهبری هم استراتژی خاص خودشان را دارند...

-نکته : دوستان دوره طلبگی به اکبر، آیت الله چرچیل می گفتند!

/ 34 نظر / 33 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نیما

تحلیل جالبی بود موافقم. فقط یک روی نامه که اتفاقا همان رو الان اتفاق افتاده نادیده گرفتین: آتش فشان ها

نال

4 سال پیشم که دکتر قراربود بیاد همه دزدارو به ملت معرفی کنه پس چی شد؟ راستی از یک ملیارد دلاری که گم شده چه خبر؟ http://www.dmk.ir/newviews.aspx?id=0adfget595630 پرونده یک میلیارد دلاری تفریغ بودجه 85 در دیوان محاسبات مختومه نشده است

نهال

سایت رسمی دیوان محاسبات کشور : http://www.dmk.ir/newviews.aspx?id=0adfget595630 طی نامه ای ، روابط عمومی و امور بین‌الملل دیوان محاسبات کشور خطاب به مدیر شبکه سه سیمای جمهوری اسلامی ایران اعلام نمود : به استحضار می‌رساند آقای محمود احمدی‌نژاد نامزد دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران در برنامه ویژه انتخاباتی روز چهارشنبه 20 خرداد 88 ساعت 22:45 در بخشی از سخنان خود از مختومه شدن موضوع "یک میلیارد دلار" در تفریغ بودجه سال 85 خبر داد. در بخش دیگری از این نامه آمده است : ضمن تکذیب مختومه شدن پرونده فوق‌الذکر همچنان که در گذشته نیز تاکید شده است پرونده مورد اشاره برای رسیدگی و صدور دادخواست در مسیر دادسرای دیوان محاسبات کشور مطرح و در حال رسیدگی است و برای صدور رای به هیئت‌های مستشاری و حسب ضرورت محکمه تجدید نظر ارجاع خواهد شد. در پایان نامه دیوان محاسبات آمده است: پیش از این نیز معاون محترم دیوان محاسبات با صدور اطلاعیه‌ای از رسانه‌ها و نامزدهای محترم انتخابات ریاست جمهوری درخواست کرده بود نتایج حاصل از رسیدگی‌ها و گزارش‌های حرفه‌ای دیوان محاسبات کشور را له یا علیه دیگر نامزدها مورد ا

سورنا نیک آهنگ

مراقب باش عزیزم. هاشمی بچه ات نیست که نوشتی اکبر اکبر اکبر. این نظام روی گرده امثال هاشمی شکل گرفته. نه امثال این احمدی نژاد دزد و دروغگو. به قول امام هشامی زنده است تا نهضت زنده است. ارزش های انقلاب رو به لجن نکش بهمن جان واگرنه هاشمی کم طرفدار نداره.

انگار شما نمیخواین باور کنین که هنوز شورای نگهبان رای خود را اعلام نکرده و هنوز احمدی رئیس جمهور نشده است.

جنبش ایران آزاد

لیست شرکت های تحریمی که در صدا و سیمای رژیم کودتا تبلیغ می کنند: هم وطن، بیایید همه با هم از خرید محصولات و خدمات شرکت های زیر خودداری کنیم. 1. محصولات شرکت چی توز 2. محصولات شرکت لینا 3. لوازم نقاشی سنا 4. قالی شویی گل ابریشم 5. مدرسان شریف 6. عرقیات علوی 7. چیپس مزمز 8. لوازم خانگی الکترواستیل 9. شوینده های تاک 10. کولر گازی سامسونگ 11. دمپایی نیکتا 12. تخم مرغ تلاونگ 13. قالی شویی ایران مهر 14. دستمال کاغذی گلریز 15. دستگاه ورزشی پورتن 16. شامپوهای صحت 17. محصولات غذایی وارنا 18. شامپو ماکسیم 19. قند و شکر لادن http://sites.google.com/site/jonbesheiranazadsite/

هادی

آخر گردن کلفتی بود ! وقتی کسی اینقدر جرأت دارد که در سالگرد امام درمقابل چشمان ملت رئیس جمهورش را تهدید می کند قطعا بی باک تر از این حرف هاست که به رهبرش احترام بگذارد .

بنده

چقدر قشنگ، رهبر به این سیاسی کاری ها پاسخ دادند: "البته عقلانیت، این سیاسی کاریهای متعارف نیست زیرا سیاسی بازیها خلاف عقل است و کسانی که سیاسی کاری را اقدام عقلائی می دانند، اشتباه می کنند ... راه صحیح عقلانیت، همان راهی است که عبادت خدا را هموار کند و شاخص آن نیز این است که خود قضاوت کنیم، آیا سخنان و موضع گیریهای ما برای رضای خدا و با نیت اخلاص است یا اینکه برای جلب توجه برخی افراد، بنابراین نباید خود را فریب دهیم."

بنده

مشکل آقای هاشمی که به برخی طرفدارانشان مانند آقای رضایی هم سرایت کرده، خود بزرگ بینی مفرطشان است. مناظره ی آقای رضایی با آقای احمدی نژاد که یادتان هست؟