يک بهاريه ديرهنگام با طعم نيکی کريمی!

مي دانم! بهار تمام شده...پرونده عيد و تبريك و سال نو مباركي و عيدي و بهاريه نويسي و اين فوفول بازي ها! هم بسته شده...اما به نظرم اتفاقا الان، بعد از سيزده بدر كه «بهار عوام» ، آن بهار «تشريفاتی و صوری» و البته زوری! و الکی تمام مي شود، فرصت خوبی است که آدم بطور جدي و عميق در مورد بهار و نو شدن طبيعت فكر كند...
hay-mayet%21.jpg
«يخـرج الحــي مــن المــيت و يخــرج الميــت مــن الحـــي و يحــي الارض بـعــد مــوتـها و كـذالـك تخرجون روم –19»
(زنده را از مرده برمي آورد و مرده را از زنده و زمين را پس از پژمردنش زنده و بارور ميكند و شما نيز بدين سان برانگيخته مي شويد)
به نظر شما نمي شود اين آيه را بر اين عكس منطبق دانست ؟ يك طرف «شادابي» و «سرزندگـي» و «سبــزي» و طـرف ديـگر «خمـودي و مـردگـي و خـشـكيدگي» و چه زيبا و عـبرت انگيز «مرگ» و «حيات» دركنار هم ، از درون هم، و هم نفس هم ، وجود دارند!
همان اندازه که بهار تجلی زيبايي و قدرت خداست، پاييز و زمستان و تابستان هم می باشند، اما آنچه «بهار» را «بهار» می کند، اين است که بهار يک «رستاخيز کوچک» است! زنده شدن مردگان...! و خدا اين رستاخيز زيبا و بی سروصدا را برای ما قرار داده شايد تکانی بخوريم...!
نمي دانم چرا دوست دارم اين داستان را هم زير اين بهاريه بگذارم! در زمان موسي(ع) مردي با حالي آشفته به موسي كليم الله گفت: به خدا بگو حاجت مرا بدهد وگرنه آبرويش را مي برم! موسي(ع) شرم كرد و اين پيغام را به خدا نرساند، پروردگار گفت: پس چرا پيغام بنده ام را نمي رساني؟ به آن مرد بگو، حاجت تو را داديم ولي اگر نمي داديم چي مي كردي و چگونه آبروي خدايت را مي بردي؟موسي وقتي پيام خدا را به آن رساند، مرد به گريه افتاد و گفت: قصد داشتم اگر خدا حاجت مرا ندهد، دستم را قطع كنم و آن دست قطع شده را با دست ديگرم بگيرم و به مردم بگويم، اين دست در خانه «كريم» رفته اما خالي برگشته است!
---------------------------------------------------------------------------------------------
posterha1.jpg
مواد لازم جهت يك كار و كاسبي نون آبدار فرهنگي –هنري –سينمايي!
1-يك فقره ضعيفه(يا به قول ما ريحانه!)
2-يك دوربين ديجيتال!(بلانسبت كلاشينكف ديجيتال ما!)
3- يك رايانه + برنامه فتوشاپ
4-مقادير متنابهي عينك و روسري و مقنعه و كلاه هاي عجيب غريب و پارچه هاي رنگي رنگي ! و سربند و پيشاني بند و وسائل فانتزي و پر طاووس و گل و گياه مصنوعي و ...!
داشتيم در سطح شهر! عبور مي كرديم ديديم كه بساط اين برادران پوستر فروش خيلي پررونق است و البته خيلي جالب! البته ما در جواديت و شهرستانيت! خواهران آكتوري چون “هديه تهراني و نيكي كريمي و مهناز افشار و بهاره رهنما ”و بسياري از بازيگران مونث و درپيتي سيماي لاريجاني شك نداريم! اما يقين داريم كه اين خواهران اينقدر هم جواد نيستند كه با اين فيگورهاي بشدت مضحك آبروي نداشته! خودشان را کاملا ببرند..با كمي دقت به پوسترهاي اين خواهران! متوجه شديم كه با يك باند مخوف فرهنگي مواجه هستيم! اين باند مخوف و بي رحم با كمال شقاوت و بي رحمي دختران جوان را اغفال! مي كند و با ژست هاي بازاري پسند و جوادي و لباس ها و كلاه هاي خفن از آنها مي عكسند! و سپس با فتوشاپ صورت اين دختران معصوم را حذف كرده و چهره آن بازيگران معروف را مي گذارند ! بدين ترتيب مثلا شما يک نيكي كريمي مي بينيد كه موهايش را به شكل تيفوسي! زده و يك كتاب نسرين ثامني و ر.اعتمادي را هم دستش گرفته!

/ 11 نظر / 9 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حميد

واسه نونه .... واسه نونه !!!! ( مثل بعضی کارايی که بعضيا می کنن!!)

sabokbar

سلام... منم خواستم همين رو بگم...«واسه نونه !!»

sabokbar

البته منظورم ساختن عکس هنر پيشگان است... سوء تفاهم نيشه .

همون ريحانه!

اين شد يه حرف حساب! آقا ما هم به خود خدا با اين سوء استفاده های ابزاری مخالفيم و يه وقت خدای نا کرده تصور نشود ما نام اين اعمال را آزادی و برابری و....يا خانمهای بازيگران را مظهر خانمهای آزاد می ناميم، که می دانيم اينان بيش از هر کس ديگر در اسارت تن خويشند.

اميرحسين

سلام درود بر كلاشينكف جان عزيزواما بعد وبلاگ بسيار خوبي داريد من از طريق وبلاگ جناب هولمز به وبلاگ شما امدم مگر شما هم مفيدي هستيد . اكباتاني هم هستيد پس همسايه هم شديم براي اينكه اداب همسايگي هم به جا اورده باشيم تقاضاي ملاقات با جنابعالي راداريم اون هم در اكباتان من فاز يك بلوكA۴ زندگی ميکنم.چه نوع دوربين ديجيتالی با دويست هزار تومن پول مناسب است. خيلی مخلصيم يا علی./

amir

او از همه چيز بزرگ تر است.

raftar

سلام دوست گرامی شما چطورش رو دوست دارين؟ پوشيه بذارن سرشون مثل خواهران طالبانی؟ راضی نيستی همون محدوده فکريت گه گرفته باشه دوست داری با کلاشت دنيا رو به گه بزنی؟

A servant of God

برادر مبارزم زمزمه کن بهار را! دوست عزبز من هم از همان راه اميرحسين به اينجا آمدم. جواب پيامهای قبلی را که ندادی ... اما بعد - اذل الناس من اهان الناس از شما توقع نبود که با اين حس هنری قلم خود را به اهانت و تحقير ملوث کنيد. بفرمائيد در کدام نامه يا نوشته يا خطبه ائمه معصومين اهانت به ديگران (ولو کفار - خصوصا محاربين حتی معاويه و يزيد) آمده يا روا داشته شده است؟ عزيز من اين ره که ميروی به دکان امثال حسين شريعتمداری و مهدی نصيری يا به گرداب الله کرم و ده نمکی ختم ميشود. ز روز گذرنردن انديشه کن پرستيدن دادگر پيشه کن به نيکی گرای و ميازار کس ره رستگاری همين است و بس مويد و رستگار باشی

NoOsHin

سلام...من آدرس وبلاگتو از وبلاگ يه دوست گير اووردم...ممنونم از اينکه بهم سر زدی! وبلاگت هم خيلی جالبه ! با اينکه در بعضی موارد باهاش مخالفم ولی به نظرم بازم جالبه..!!!

اژدر

مثل اينكه تو هم از اين عكسها بدت نميآد مخصوصا از خانم ليلا . به پاي هم پير شين