آدم فروشی...زیر باران!

می گویند "هرآدمی بالاخره قیمتی دارد"  این ‌حرف درست و البته بی رحمانه ای است، اصلا ناف آدم را با تجارت و فروختن بریده اند، بهشت خدا هم خریدنی است ، البته با جان و جهاد.

 آدم ها- چه خوب وچه بد- همه قیمت دارند، اما پیدا کردن قیمت آدم،‌ کار مشکلی است،‌ سیب زمینی و پیاز که نیست، آدم است دیگر،اتیکت هم  که ندارد،باید کلی سروکله زد،‌ به در گفت که دیوار بشوند،‌ لفاظی کرد چانه زد،،‌سیاست به خرج داد، بالا و  پایین کرد،‌تا شاید، قیمت یک آدم بیاید دستت.

 

"به من صد میلیون بدن،‌هرکاری می کنم،‌هرکاری" این را بدون مقدمه-‌کاملا بدون مقدمه- یکهو بین حرفهای معمولی و روزمره درباره گرانی و مشکلات و بیکاری و اجاره خانه و ...گفت،  یک آدم معمولی معمولی که داشت در باران شدید،‌با موتور قراضه اش مسافرکشی می کرد.

 نه شاخ داشت نه دم، نه بی ادب بود و نه بد دهن، ‌نه جای چاقو روی صورتش بود،‌ نه صدایش شبیه عملی ها و کراکی ها،  سالم سالم،جوان و سرحال، حتی سیگاری هم نبود ، با یک حلقه ارزان قیمت  در دستش که نشان می داد که متاهل هم هست، یک آدم معمولی معمولی.

چقدر ترسناک بود که ببینی و بشنوی یک آدم، خیلی ساده و بی مقدمه، قیمت خودش را تعیین کند،‌حتی منتظر وسوسه و حراج و بالابردن قیمت هم نباشد و آن را برای هر غریبه ای جار بزند و لابد من اولین و آخری نفری نبودم که قیمتش را  می گفت، شاید فکر می کرد،‌ مشتریان پیک موتوری که همیشه  خیلی عجله دارند و لابد خیلی پولدارند، بهتر آدم می خرند (!) وقتی به مقصد رسیدیم،همانطور که نگاهش به اسکناس ها که می شمردم،‌دوخته شده بود، ‌بازهم بی مقدمه گفت: داداش! به من صدمیلیون بدن،‌هرکاری می کنم،‌هرکاری" ، می دونی؟

/ 15 نظر / 100 بازدید
نمایش نظرات قبلی

قیمت آدمکشان شبه ایرانی جیم الف در سوریه چند است؟ شرممان باد که ما ملت ایران باشیم آیا ملت مظلوم سوریه این جنایات را خواهد بخشید

سرگردان عشق

سلام . جایی که عقاب پر بریزد از پشه لاغری چه خیزد وبلاگی که بزرگان در ان جولان دارند بهتر است ما نظر ندهیم. موفق باشید.

ایرانی تا قبل از جیم الف اینقدر خودفروش نبود

Ali

مشاهده جالبی بود ولی راستش فکر می کنم از آدمی باید ترسید که به قیمتش فکر نکرده است. ولی چی بگم کلا ما داریم کشف می کنیم واقعیتهای زندگی هم مهم هستند.

پلاک جنگی

دوست دارم

جمجمه

[گل]

رفیق

به من 30 تومن بدن برا پول پیش خونه هر کاری می کنم..البته نه هر کاری...!

جرجیس

داداش اره هر ادمی یه قیمتی داره به عقیده من درسته تازه امام حسین روز عاشورا گفت الناس عبید الدنیا... یعنی مردم بنده دنیا هستند و دینشون را موقعی می خواهند که به دنیاشون آسیب نرسونه.