احمدی نژاد و رسانه ها، خاطرات يک پدربزرگ بدون نوه !

احمدی نژاد در هواپیما،

يکی از نشانه های پيری افتادن به وادی خاطره گفتن است! فکر نمی کردم اينقدر زود به وادی خاطره گويی بيفتم، امروز که آرشيو عکسهايم را نگاه می کردم شده بودم مثل پدربزرگها! هر عکس يک خاطره! فقط حيف که نوه ندارم وگرنه مخش رو تيليت می کردم هرروز با اين عکسها و خاطره ها! راستی نمی شه آدم نوه داشته باشه بدون اينکه زن بگيره؟!04.gif

اين عکس بالايی که مشاهده می کنيد مربوط است به اواسط ارديبهشت ۸۴ زمانی که دکتر محمود احمدی نژاد، شهردار وقت تهران برای سفر تبليغاتی قصد عزيمت به کرمانشاه را کرده بود،‌ موقعی که هواپيما فرود آمد و هنوز درهايش باز نشده بود، من که به عنوان خبرنگار ، همراه دکتر و همراهان بودم، بلند شدم و رفتم تا از احمدی نژاد عکس بگيرم، اين عکس بالايي را گرفتم ...چند لحظه بعد به قول قديمی ها! دستی سنگين! بر شانه ام نشست...: ((آقای دکتر گفتند چون صندلی های عقب هواپيما خالی است، جوری عکس نگيريد که فکر کنند من هواپيمای اختصاصی گرفته ام! چون اين روزها می گويند دکتر برای مسافرت هايش هواپيما کرايه می کند )) اين را يکی از همراهان دکتر به من گفت!

استیشن احمدی نژادی و جوانی که از روی شیشه احمدی نژاد را می بوسد

خبرنگارانی که با دکتر احمدی نژاد-قبل از انتخابات- به سفر رفته بودند، می دانند که آن روزها استيشن هم جزو لاينکفی از مسافرت ها و  مسائل حاشيه ای دکتر بود(عکس بالا) استيشن مخصوص در آن روزها ، چيزی مثل کاپشن احمدی نژاد بود!

به جای ماشين سواری و ...هميشه يک استيشن تويوتا يا هيوندايی کار نقل و انتقال احمدی نژاد و همراهان را بر عهده داشت و اين اصلا اتفاقی نبود... در همه سفرها اين مساله وجود داشت، من بعدها دليل ساده اما هوشمندانه اين کار را حدس زدم: مردم از استيشن تلقی اشرافيت و تجمل ندارند! در اين عکس که در سفر به استان چهار محال بختياری گرفتم،‌ جوانی از روی شيشه استيشن ،‌ احمدی نژاد را می بوسد...باور نمی کنيد که چه درخواست ها و سئوالاتی از احمدی نژاد می شد،  آقا زمان قضای نماز مغرب کی هست؟! برای ما يه هرز يا دعا می نويسيد؟ آقا اصولگرايان کی به وحدت می رسند؟ که احمدی نژاد هميشه در جواب اين سئوال آخر با اطمينان می گفت: مطمئن باشيد که انشاءالله دولت آينده، دولت اصولگرا است!

2f07l2h.jpg

آقای علی اکبر جوانفکر، مشاور رسانه ای  آن روز و امروز دکتر، در موقع سخنرانی ها با يک لپ تاپ کوچک-که در تصوير مشاهده می کنيد- سخنرانی های احمدی نژاد را همان موقع تايپ و تنظيم می کرد و بعد از پايان سخنرانی با خود دکتر چک می کرد و بعد اين سخنرانی بلافاصله در سايت های متعددی که آن روز کار تبليغاتی احمدی نژاد را می کردند، منتشر می شد، حتی زودتر از خبرگزاری ها،  اين تصوير مربوط است به سفر کرمانشاه در نمازخانه خانه معلم-ارديبهشت ۸۴

48rja5s.jpg

فکر می کنيد اين عکس چه ارتباطی با احمدی نژاد دارد؟! اين عکس مربوط است به سفر دکتر به استان اصفهان،‌ اينجا خمينی شهر اصفهان است،‌ بازهم همان ارديبهشت ماه ۸۴، ساعت حدود ۳ بامداد، اين بنده خدا را که مشاهده می کنيد، عکاس ما بود که از فرط خستگی رفت روی موتور مردم به اين طرز ماهرانه خوابيد! جالب است بدانيد احمدی نژاد در همين وقت مشغول سخنرانی در مسجد بود! چند بار تيم خبری جا موندن! و اگه لطف هوادارهای دکتر نبود و ما رو نمی رسوندن ،  جا می مونديم! به همين سادگی !

***

به جرات میتوان گفت که احمدی نژاد رسانه ای ترين رئيس جمهور ايران است،‌حتی بيشتر از خاتمی! احمدی نژاد برخلاف چيزی که خيلی ها فکر می کنند،‌ بسيار خوب و هوشمندانه رسانه را می شناسد و تيم رسانه ای بسيار قوی ای  دارد و کاملا می داند که چه می کند...(همين جا و از همين تريبون به آقای جهانديده سلام و عرض ارادت ميکنم! )

مرور فعاليت های تبليغاتی احمدی نژاد به خوبی اين ادعا را ثابت می کند: در اواسط سال ۸۳ شورای هماهنگی نيروهای انقلاب به منظور اجماع بر سر رسيدن به يک نامزد اصولگرا تاسيس شد،‌ميانداران آن نيروهای قديمی راست از جمله ناطق نوری بودند، اين شورا، نامزدهای اصولگرا را دعوت می کرد و با آنان جلسات متعددی داشت، لاريجانی ، ولايتی ، محسن رضايي، احمدی نژاد ،‌احمد توکلی و بعدها حاج باقر!

ناطق نوری بعدها در گفتگو با روزنامه شرق،‌ گفت که ما به اين نتيجه رسيديم که حرفها و وعده های احمدی نژاد ((فضايی)) است،‌احمدی نژاد که فهميد در شورای هماهنگی جايی ندارد از همان هوش رسانه ای که عرض کردم به خوبی استفاده کرد، وقتی قرار بر دعوت علنی نامزدها برای جلسه مشترک شد،‌احمدی نژاد عذرخواهی کرد و نامه ای نوشت به اين مضمون که : ترجيح ميدهم در شهرداری به مردم خدمت کنم تا اينکه بيايم در آن جلسه!

2dkzk90.jpg

 اين باعث شد که احمدی نژاد چهره ای متفاوت و خاص و به دور از جناح راست و...پيدا کند و اصولا هزينه منفی تحزب و کار گروهی را که يکی از نقاط منفی پررنگ از سياست در ذهن مردم است را نپردازد، در عين حال قبل از همه نامزدها،‌سفرهای تبليغاتی اش و سايت های انتخاباتی اش  را کليد زد و ...

امشب حسين شهرستانم میگفت که چون احمدی نژاد گفته که قراره وزارت نفت رو به اهواز منتقل کنند‌(در راستای وعده تمرکز زدايی از تهران)قيمت مسکن در اهواز بعضا ۱۰۰ درصد افزايش پيدا کرده، يعنی مثلا قيمت زمين در محله کيانپارس اهواز (که معادل پاسداران تهران است، با ابوذر اشتباه نشود!) از متری ۶۰۰ هزار تومان به یک میلیون صد تا یک میلیون و دویست هزار تومان رسيده است، در محله گلستان از ۴۰۰ هزار تومان به ۷۰۰ هزار تومان و در محلات ديگر هم همين طور، به همين سادگی...بخاطر يک حرف!

*يادش بخير اين مصاحبه  با مهدی کلهر، مشاور تبليغاتی دوره انتخاباتی احمدی نژاد و مشاور رسانه ای امروز رئيس جمهور -همانی که در مناظره تلويزيونی مرعشی را ضربه فنی کرد!-:

کلهر صريحا گفت که :  قرار ما (ستاد تبلیغاتی احمدی نژاد) این بود که در دور اول با هیچ یک از نامزدها درگیر نشویم و این خیلی به رشد آرای احمدی نژاد کمک کرد. احمدی نژاد در دوره ای طولانی، "سکوت تبلیغاتی" داشت و همین باعث شد تا از دیگران متفاوت شود، این درست است که ما با "چراغ خاموش" به میدان آمدیم.

*احمدی نژاد در مورد علما هم سياست کاملا به خصوصی داشت: از آقایان علما خواسته بودیم که از احمدی نژاد، کتبی حمایت نکنند و حمایتشان را صرفا شفاهی ابراز کنند (پيشنهاد می کنم حتما اين مصاحبه را کامل و با دقت بخوانيد)

***

نکته مهم اين است که امروز هم سياست های رسانه ای احمدی نژاد با غلظت طعم تبليغاتی همچنان...  ادامه دارد و اين يک اتفاق جديد در سياست ايرانی است! کاری که روسای جمهور قبلی نکردند! بازی رسانه ای ، شايد آسان و کم هزينه به نظر برسد ولی...(بماند شايد برای وقتی ديگر!)

*بعد از التحریر:غلامعلی رجایی(نویسنده سایت بازتاب و از خودی های کاملا مورد تایید!) در این خصوص نوشته است: اينكه احمدی نژاد در يك سفر استانی از پشت تريبون به استانداري خطاب مي‌كند كه بودجه عمراني شما چقدر است و پس از پاسخ وي خطاب به مردم مخاطب و هيجان زده مي‌گويد بودجه دو برابر شود خوب است يا نه با منطق كارشناسي سازگاري دارد و نه ....

/ 95 نظر / 47 بازدید
نمایش نظرات قبلی
alireza

با سلام و خسته نباشيد. سايت جالبی طراحی کرده ايد. در صورت تمايل آماده تبادل لينک هستم وبلاگ من مسائل آموزش وپرورش را پوشش می‌ده

محمد

سلام آقا وبلاگ بسيار بسيار حالبی داريد خيلی حوب بود مخصوصا عکس های رئيس جمهور به ما هم سری بزنيد به شما لينک هم داده ام

بدون نام

خدا لعنت کنه اونايي رو که اين کوتوله بي مصرف رو به جون اين مردم بيچاره انداختن

نازی

سلام بعضی وقت هاست که تاریخ را می توان با تمام وجود درک کرد. این روزها زمان خوبی است برای فهم و درک و حس تاریخ صدر اسلام. روزهایی که شمشیرها از رو بسته می شود و دوست و دشمن از پرده نفاق بیرون می آیند. هر چه جلوتر می رویم این شناختن ها هم بهتر است. مثل دوره قبل.

شیرین

طرفداران آقای موسوی که الان اکثرشان دیگر طرفدار او نیستند این حقایق را قبلا فهمیده بودند و اگر اعترافی نیز نبود مردم همه چیز را می دانند. من از طرفداران موسوی بودم ولی الان با محاکمه موسوی موافقم. موسوی بی سیاست ترین آدم این کشور است. من که متوجه نشدم این حقایق چه چیزی است که مردم فهمیدند و قبلا هم فهمیده بودند و کلا می دانند !!! با قسمت دوم حرفتان موافقم!!!! موسوی سیاست نمیداند!این سیاست کثیف و پست وآدم کش و خونخوار و بیگانه دوست را نمی داند. این سیاست به لجن کشیده شده ای که نماینده رهبرش امام را میت خطاب می کند و منکر وصیت نامه امام می شود را موسوی نمی داند. موسوی باید محاکمه شود و حتی اعدام شود چون شهادت رسم مردان بزرگ است.

شیرین

طرفداران آقای موسوی که الان اکثرشان دیگر طرفدار او نیستند این حقایق را قبلا فهمیده بودند و اگر اعترافی نیز نبود مردم همه چیز را می دانند. من از طرفداران موسوی بودم ولی الان با محاکمه موسوی موافقم. موسوی بی سیاست ترین آدم این کشور است. من که متوجه نشدم این حقایق چه چیزی است که مردم فهمیدند و قبلا هم فهمیده بودند و کلا می دانند !!! با قسمت دوم حرفتان موافقم!!!! موسوی سیاست نمیداند!این سیاست کثیف و پست وآدم کش و خونخوار و بیگانه دوست را نمی داند. این سیاست به لجن کشیده شده ای که نماینده رهبرش امام را میت خطاب می کند و منکر وصیت نامه امام می شود را موسوی نمی داند. موسوی باید محاکمه شود و حتی اعدام شود چون شهادت رسم مردان بزرگ است.

رضا

اسامي جديد كانديداهاي رياست جمهوري پس از پخش دو مناظره انتخاباتي اعلام شد 1- میر حسین هاشمی پناه 2- شیخ مهدی هاشمی نسب 3- محسن هاشمی پرست 4- محمود هاشمی نترس

شاهین

من شوهرم به آقای موسوی رای داد هر چه کرد نتوانست رای من را ازم بگیرد و من به آقای احمدی نژاد رای دادم حتی سه روز با من قهر بود ولی من اونو دوست نداشتم اصلا از او خوشم نمی آمد پاینده احمدی نزاد بازنده همیشگی موسوی

نازگل

موسوی این سید نفرت انگیز که با وجودش عابروی امام حسین رو میبره،عروسک کوکی هاشمی هست . و حرف های بیهوده ای که در مورد تقلب میزنند نشون میده که کور هستن و نمیبینند که احمدی نژاد این همه خواهان داره و خواهد داشت.