اسلام آمريکايی يا آمريکای اسلامی ؟! مساله اين است

متن  زير در عين سادگی ، حاوی حقايق بسيار قابل توجه استراتژيک است ...با دقت بخوانيد:

چرا روانپزشكى شكست خورده است؟

 ما اكنون به ماه مى‏رويم و به اسرار ژنتيك دست يافته‏ايم. ولى رفتار انسانها به همان بدى‏است كه هميشه بوده است، و حال روانى مردم بهتر از نسلهاى پيش نشده است. چرا؟ يكصد سال پيش فرويد در كتاب "تعبير رؤيا" پرده از ضمير ناخود آگاه برداشت، و قرن روانشناسى آغاز شد. ولى تاكنون چيزى بجزسرخوردگى از اين دستاوردها نصيب ما نشده است. در همان زمان كه فرويد مفهوم ناخودآگاه را به ميدان آورد، ژن و فيزيك كوانتوم نيز پابه عرصه علم گذاشتند. اما اين دو، تكنولوژيهاى ظريف و پيچيده به ارمغان آورده‏اند، و روانشناسى و روانپزشكى در سنجش با بيشترملاكها شكست خورده‏اند. عده كسانى كه داروهاى ضد افسردگى مصرف مى‏كنند هيچ گاه به پاى امروز نمى‏رسيده است؛ مصرف موادمخدر بيداد مى‏كند؛ روشهاى گوناگون روان درمانى بى‏فايده از كار در آمده‏اند؛ و زندانهاى ما ديگر جا ندارند.

پيتر واتسن‏، روانشناس ؛ ترجمه: عزت الله فولادوند:

***

ترديد نکنيد که برخلاف آنچه که تصور می شود، غرب اسلام را استحاله نخواهد کرد، اين اسلام خواهد بود که غرب را استحاله می کند و اين روند بی ترديد آغاز شده است...ترديد نبايد کرد که غرب به دنيال هويت و معنا و اطمينان و يقين می گردد ، آغاز پايان علم جديد ..مرگ سخت شک دکارتی...پايان نسخه های غربی علوم انسانی ..بسيار .نزديک است.. نزديک تر از آنچه که فکرش را بکنيدحقيقت اين است که جنگ عليه تروريسم برای آمريکا و غرب بسيار گران تمام شد...نه تنها القاعده نابود نشد...بلکه فشار فوق سنگين رسانه ای عليه اسلام و تلاش برای بدنام کردن يا استحاله  اسلام با رواج سکولاريسم و دموکراسی در دنيای اسلام هم به جايی نرسيد.

 اين ثبات و پايداری و شکوفايی اسلام  در مواجهه با غرب - آنهم مواجهه ای که از سوی غرب با تمام قوا انجام می شود- قطعا شاخک های استراتژييست های غربی را تکان داده است....برنده بزرگ جنگ با تروريسم ، شيعيان بودند( البته مشخص است که منظورم ورژن ايرانی تشيع نيست).تقابل فيزيکی و نظامی جريان سلفی -سنی با غرب، ناخواسته موجب ايجاد زمينه آشنايی و جذاب شدن تشيع برای غرب شد و هويدا شدن ظرفيت های فوق العاده و چهره متفاوت و مهجور تشيع نسبت به  تسنن و به خصوص سلفی گری...پديده مهمی است. در شرايط فعلی همگرايی منطقی و تعامل دوطرفه اسلام و غرب کاملا مورد نياز و راهگشا است و به نفع هردوطرف!

/ 16 نظر / 12 بازدید
نمایش نظرات قبلی
magna carta

شما چیزی درباره آرمان مترقی تروریسم خوندید؟لینک زیر رو چک کنید: http://batofut.blogspot.com/2005/12/blog-post.html

مهدی

گروه وبلاگهای قرآنی در پرشين بلاگ راه اندازی شد. درخواست عضويت شما و دوستان در اين گروه موجب امتنان است. لطفا به دوستان خبر بديد.

خیزش سرخ مسلمان

با سلام دقیقأ تحلیل درستی است، شیعه ی حقیقی بسیار از نظر حقوق بشر بالاتر از غرب است، البته باید قبول کنیم برخی افراد ظاهرأ رادیکال و حزب اللهی در داخل کشور، با تحقیر دلسوزان انقلاب و نظام ، والاترین خدمت را در به شکست کشاندن این جنبش عظیم اسلامی میکنند که با سید جمال الدین اسد آبادی آغاز شد، به شریعتی ادامه یافت و تا امام راحل به پیوستگی و پیروزی رسید. در حالی که اسلام سریعتر دین از نظر گسترش در داخل آمریکا است اخبار نیمه رسمی حکایت از روی گردانی بسیاری از اقشار داخل کشور از اسلام و گرایش آنها به انواع و اقسام تفکرات دینی و غیر دینی دیگر دارد. اما اسلام لاریجانی، اسلام حسین شریعتمداری، اسلام مصباح یزدی و اسلام احمدی نژاد اسلامی آمریکائی است که بر ضد آمریکا ظاهرأ غوغا کرده و با هالیبرتون آمریکائی معامله میکند. اسلام کیهان تهران اسلام آمریکائی ست که با دیدن علامتی از محافل امنیتی،بلافاصله پرونده ی صوری مبارزه ی مقطعی با مفاسد اقتصادی را بالا میآورد اما در این بیست و چند ساله حتی یکبار از واردات گندم از آمریکا کوچکترین انتقادی نمیکند.

خیزش سرخ مسلمان

اگر امروز عده ای در میان خود اصولگرایان راه خود را از این تیم جدا میکنند برای اینست که اینان میدانند سرانجام افکار ظاهر الصلاح نو- حجتیه ای نهایتأ چندان فرقی با افکار سنتی حجتیه ندارد.در کتاب معروف "جین ایر" نوشته ی شارلوت برونته، ضرب المثل زیبائی از زبان آقای راچسکو به خانم جین ایر گفته میشود: کوه که به سمت محمد نرفت، بلکه این محمد بود که به سمت کوه رفت! احمدی نژاد دیر یا زود دست در دست همان حجتیه ای که امام از آن برائت جسته بودند نیز خواهد گذاشت وگرنه توسط خود حجتیه تحت فشار گذاشته شده و حذف خواهد شد.موفق باشید

پیام

جاء الحق و ذهق الباطل ...... ان الباطل کان ذهوقا

someone

آقای سيف، بنده چند وقتی است خيلی با نوشته‌های شما در اين وبلاگ و کامنتهای کلاشينکفی که در جاهای ديگر گذاشته‌ايد حال می‌کنم. با توجه به اينکه بنده به فرمايش برادر منتظر‌القائم ضرت‌انقلاف تشريف دارم چند حالت برای شما تصور می‌شود: اول اينکه همانطور که بهشتی فرمود امريکا از ما عصبانی باش و از اين عصبانيت بمير، شما بفرماييد خب حال کن تا بميری. دوم اينکه همانطور که امام فرمود روزی که فلانی از ما تعريف کند بايد ببينيم چه اشتباهی کرده‌ايم، شما هم بگرديد ببينيد چه اشتباهی کرده‌ايد که مقبول ضرت‌انقلاف شده‌ايد. لازم به ذکر است که حضرت امام با اين فرمايش معيار جديدی در تشخيص حق و باطل ابداع فرمودند، به اين ترتيب که امريکا پيشوای معکوس ماست اگر امريکا بگويد الان روز است ما می‌گوييم شب است. سومين حالت اين است که شما به آزادگی‌ای رسيده‌ايد که اصلاً نه نظر ضرت‌انقلاف برايتان مهم است نه نظر استشهاديون خردسال عاشق که قرص ضدافسردگی مصرف می‌کنند. بنابراين کار خود را می‌کنيد و آنچه به عنوان حق به آن رسيده‌ايد برايتان مهم است نه تعلقات گروهی و رفاقتی و بنا به فرمايش مولا نگاه به گفته داريد نه گوينده. موفق باشيد.

someone

اين بنده خدا پيام انقدر قرآن خوانده نمی‌داند زهوق درست است و نه ذهوق؟ بابا آيه قرآن اگر تحريف شود گناه است روزه باشی روزه‌ات باطل است، خب نقل به مضمون کن برادر بسيجی احمدی نجادی. در ضمن حالا کو تا جاء الحق زهق الباطل؟

زهرا

یک ویک ویک ...دو .دو . دو...محمودی دوست داریم.

Saeed

سلام. مطالب عکسها و مقالات اين جا عاليست. برای تبادب لينک پيشنهاد می دهم (البته بيننده قديمی شما بوده ام). ياعلی