لبخند ژوکوندی یک نی نی! / عکس

لبخند مرموز !

لبخند مرموز و به شدت دخترونه یک نی نی -۱۳۸۴

تا دوران راهنمایی،‌فکر می کردم که طریقه بچه دارشدن -آنطوری که به من و خیلی از بچه های دهه شصتی گفته بودند!- این است که پدرها و مادرها از خدا می خواهند که بهشان بچه بدهد و اینجوری بچه دار می شوند، یک مهندس شیش تیغه و  به اصطلاح ضدانقلاب همسایه خانه مادربزرگم بود که بچه نداشت، عمیق ترین سئوال فلسفی ام در آن زمان این بود که این مهندسه چرا بچه دار نمی شود؟ به دو گزینه تحلیلی رسیده بودم: مهندس ها دعاکردن بلد نیستند یا اصولا خدا به مهندس ها و ضدانقلابها بچه نمی دهد،‌ البته بعد از چندسال بعد فهمیدم که عیب از جای دیگه ای بوده!

/ 35 نظر / 9 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ش

هنوز هم به بچه ها همان را می گویند. در ممالک فرنگستان هم وقتی در مدرسه می خواهند به بچه ها مشخص تر بگویند، نامه می دهند به پدر و مادر، اگر اجازه ندهند، مدرسه حق ندارد ذهن بچه را آلوده کند.

ابراهیم

یانگوم ایرانی . چقدر با کره ایی تفاوت داره

کمیته حمایت از نویسندگان و خبرنگاران

کمیته حمایت از نویسندگان و خبرنگاران در این كميته ؛ مشکلات را گرسنگی بده، فرصت ها را تغذیه کن. ... کمیته حمایت از نویسندگان و خبرنگاران ، مکانی امن است برای ناگفته هایتان. برای نمایش توانایی و هوشمندی یک جوان ایرانی. از کلیه وبلاگ‌نویسان بلاگفا، پرشین بلاگ، بلاگ اسکای، فارسی بلاگ، مای‌فا‌بلاگ و ... دعوت می شود تا ما همگام و هم کلام شوید و بگویید... از خودتان، خدای خودتان، دنیای تان و دیدگاه تان. در قدم اول: جوانی ایرانی در کدام نقطه از هستی ایستاده است؟ :::بهترین پاسخها به این سوال، در پست بعدی منعکس خواهد شد::: www.Khabarnevisan.blogfa.com

محمود

اگر با دعا کردن بچه دار نمی شن پس چجوری این کارو می کنن؟

ح

باید ریا کنی[قهقهه]

ح

باید ریا کنی[قهقهه]

باز خوبه بعد از چند سال فهمیدی!

اسماعیل

سلام معلومه از بچگی مذهبی بودی.تمام مشکلات ماها نشات گرفته از دوران بچگی والقات غلطی که از طرف جامعه وخوانواده و مدرسه به ما میشده هست انشا الله که درست شیم

طلبه

سلام . ولی به ما گفتن بچه ها رو از بیمارستان می خرند و میارن . و من مونده بودم بچه از کجا میرن بیمارستان که گفتن لک لک ها اونها رو از پیش خدا می برن اونجا!!! جواب فوق العاده پاستوریزه ای بود نه!!! یاعلی.

بزدل میرزا

فکر کن اگر واقعا به دعا کردن بود: الف)الان منقرض شده بودیم؟ ب)بیشتر از این بودیم؟ ج)موقع دعا کردن بیجا،کاندوم باید رو مغزمون می کشیدیم؟ د)چیکار می کردیم؟ ه)با مزه تر می شد!