تولد یک خبر، چگونه خبر کلاشینکف، خاتمی را بازنشست کرد؟!

امروز که مرحله دوم انتخابات مجلس برگزار می شد در جماران بودیم و باز مثل دفعه قبل یک اتفاق جالب پیش آمد: سید محمد خاتمی که آمد رای بدهد از دم در ورودی حسینیه تا صندوق من و برادر محمدرضا نظری مشایعتش می کردیم(شبیه ساقدوش ها)  دست من دوربین بود و به نوبت با محمدنظری از خاتمی  سئوال می کردیم، خاتمی طبق معمول سئوالات را می پیچوند، با جوابهایی مثل "مخلص شما هستیم!" ، "باشد برای بعد" جوابهایی که با یک چاشنی لبخند سحرآمیز همراه است..

نظری در مورد انتخابات آتی ریاست جمهوری و آمدن و نیامدن خاتمی سئوال کرد و سید بازهم می خواست همان جوابهای کلیشه ای را بدهد که  من یهو گفتم: حاج آقا دیگر از نظر سیاسی بازنشست شده اند! که خاتمی چند لحظه مکث کرد و با دست منو نشان داد و گفت: بله! بله! ایشون درست می گن ، من دیگر بازنشسته شده ام! یعنی یه جورایی این جواب را کلاشینکف گذاشت در دهان خاتمی!

خاتمی: من بازنشست شده ام دیگر!

و همین پاسخ خاتمی "خبر" شد..و ترکوند! بطوری که چند دقیقه بعد، همین خبر برای خودم اس.ام.اس شد! و احتمالا فردا هم روزنامه ها به طرز ماهرانه ای  استادش می کنن ، که نمی دونید چه حس خوبی رو بهم داد! حیف که پرشین بلاگ نامهربونه وگرنه فیلم این قضیه رو براتون می ذاشتم!

این توضیح هم ضروری است که نیش کلاش از بهرکین نیست، اقتضای طبیعتش اینجوریه!

***

-خانم توحیدلو :کلاشینکف روی وبلاگش آهنگ احمدی نژاد گذاشته، پس بخاطر خبر خاتمی از فارس پول گرفته! (+)

-کاملیا انتخابی فرد: آمدن آقای خاتمی، آمد نیامد دارد (+)

-برنای شهرستان:پشت پرده یک شیطنت رسانه‌ای/ خاتمی بازنشست نشده است(+)

- وبلاگ میرا : بهمن هدایتی این بار دقیقآ نقش کلاشینکف دیجیتال را بازی کرده (+)

-اگر خاتمی درست پاسخ می­داد...(+)

-واکنش موسوی لاری: افراد دیگری در اولویت بازنشستگی نسبت به خاتمی قرار دارند(+)

-واکنش غلامعلی حداد عادل رئیس مجلس: بازنشستگی خاتمی یک تعارف سیاسی است(+)

-خاتمی بازنشسته شد؟ مبارک است انشاء الله (+)

-خاتمی اجازه بازنشستگی ندارد (+)

-وبلاگی برای «نه» به خاتمی(+)

-عسگراولادی : بازنشستگى براى خاتمی پسندیده نیست (+)

-غریبه سیاسی : آقای کلاشینکف! به کینه و حسادت شما نسبت به خاتمی میخندیم (+)

-علی کلایی: بت پرست سیاسی ما هستیم یا شما ؟ منصف باش برادر (+)

-طلایی نیک:مشکلات درونی و بیرونی اصلاح طلبان دلیل اعلام بازنشستگی خاتمی است (+)

-کوچک زاده:بازنشستگی خاتمی به نفع اوست(+)

-رودکی:بازنشستگی سیاسی خاتمی به نفع نظام نیست(+)

-عضو هیات رئیسه مجلس: بازنشستگی خاتمی لطیفه سیاسی است / خاتمی نامزد انتخابات ریاست جمهوری خواهد شد (+)

-افروغ : بازنشستگی از سیاست مفهومی ندارد (+)

-الوطن: خاتمی، در اعتراض به شورای نگهبان بازنشسته شد/ الجزیره: خاتمی بازنشست شد، اصلاح طلبان افسرده شدند (+)

-یعنی باورش اینقدر سخته که خاتمی بازنشست شده باشد؟ حتی اگر خودش با زبان خودش  بگوید؟ وانگهی مگر خاتمی بازنشست نشده است؟ اولین کاری که خاتمی بعد از اتمام ریاست جمهوری کرد، تقاضای رسمی بازنشستگی بود که انجام هم شد، در این انتخابات مجلس هشتم هم عملا با ناکامی  «یاران خاتمی»  معنی دیگر بازنشستگی سیاسی هویدا شد، وقتی خاتمی خودش اینقدر شجاعت و شهامت دارد که می گوید بازنشست شده است،چرا دوستان کاسه داغ تر از آش می شوند؟

وانگهی  من راستی و ضداصلاح طلبان هستم(به ادعای این دوستان) سایت آفتاب نیوز هم که این خبر را تیتر یک کرده را چه می گویید؟ و کلی خبرنگار که اونجا بودن و شنیدن و خبر رو خوندن برای رسانه های خودشون؟  واقعا توقع شما از کار خبری چیه؟ چرا توهمات و ذهنیات خودمون رو به شفافی و صراحت و البته تلخی «خبر» ترجیح می دیم؟ بت پرستی سیاسی رو بذاریم کنار!  فکر می کنید خیلی کار ما آسونه؟ فکر می کنید به جز با موچین می شه از دهن آقایون حرف بیرون کشید؟

/ 59 نظر / 22 بازدید
نمایش نظرات قبلی
غریبه

آقای اصولگرا!!! اصول خبرنگاری به کنار کاش یه ذره از اصول اخلاقی بهره مند بودی

محدثه خیرخواه

درود به دوستی گفتم فکر همه چیز هستی جز اصل و آبروی قلم. قلم بینداز که عنکبوت جز تار زدن کاری ندارد و این تار زیر پایش حتی به خودش نیز وفا نمی کند. دلخوشی از خاتمی ندارم و اما از دل سوختگی دوستانم به واسطه ی مطلب شما ناراحتم و متنفرم از آنکه مفتخر است به داغ شرمی که خود بر پیشانی اش زده. و بدان هنوز اصلاحات آنقدر ها هم بی پدر و مادر نشده است.

کورش

فقط میتونم بگم متاسفم که تو مملکتی زندگی میکنم که خبرنگارانش هم، نون به نرخ روز میخورند و واقعیت رو از زبان خود و به نفع خود و کسانی که برایشان قلم میزنند، مینویسند . ضمنا" ترانه سایت رو هم عوض کنید ،چون اونم تحریف شده است.

مریم

اندیشمندان؛ معلم ها؛ مردان بزرگ و پهلوانان هیچگاه بازنشسته نمی شوند آقای خبرنگار! بازنشسته کسانی هستند که با وجود چسبیدن به صندلی ریاست و حکومت مورد نفرت مردم هستند نه خاتمی عزیز که محبوب همیشگی دلها و صاحبخانه قلب ها و رهبر فکری ماست!

یک شهروند معتقد به جمهوری اسلامی

سلام دوست عزیز اگر خاتمی هم بازنشسته شود افکار خاتمی واصلاح طلبان بازنشسته نخواهد شد شماهم فکری به حال آقا محمود بکنید

رها

خبرنگار خودفروخته! ياران خاتمي بازنشسته نشدند. اگر از صندوق بيرون آوردن اصولگراها و با فريب روي صندلي نمايندگي نشاندن پيروزيست پس يزيد و معاويه هم پيروز ميدان و علي و حسين شكست خورده ميدان بودند. ديكتاتورها ماندگار نيستند يادتان نرود.

بله دوستمون درست میگوید صندوق های رای در چند انتخابات اخیر معجزه می کند نمیدانم چرا؟

مرتضی ناعمه

بعضی وقتا روح هیتلر پرستت سربلند می کنه ها بهمن!

قلمرو ممنوعه (بهائیت ممنوع!)

سلام 8 سال بی غیرتی نه! بی عرضگی نه! بی کفایتی...... تا دلت بخواد توش خاتمی داره......... فقط جانباز های بالای 99% میتونن از وبلاگم دیدن کنن! قیافه مشکوکی داری کلاش شاید به این علت فیلتر شدی. فکر نمیکنی گاهی اوقات به نارنجک شبیه هستی و گاهی اوقات به مین؟ کلاش چرا؟