هيهات از لاف خلاف!

اين روزها دنبال واژه اي مي گردم موثرتر از «آه»... غليظ تر از آه!
چيزي كه من دنبالش مي گردم...شايد ...بين «آه» و «آخ» باشد! نه منظورم «واه» يا «اوخ» نيست! اينها را امتحان كرده ام!
نمي دانم اين كلمه گمشده كشف يا اختراع شده يا نه؟!
كاش مي شد دماسنجي هم پيوست كلمه ها كرد... يك سلام سرد! يك لبخند ولرم! يک نگاه خنک ! يک احساس تگری! يك آه داغ...!
تازه الان مي فهمم چقدر بركه كلمات براي آب تني معاني كوچك و كم آب است! تا بخواهي دست و پايي بزني...آب گل مي شود!
masom1.jpg
گدازه خيلي از دلهره ها ...دردها ، دادها و بيداد ها ...با يك “آه” ... شايد كمي خنك شود ..اما امان از دمي كه نسيم هزار آه هم داغ دل را سرد و حتي كمي خنك نكند! و “ممد حيات” هم وقتي مي خواد “مفرح ذات” شود، از داغي آن كوره ،گٌرگرفته، بيرون آيد...!
اين روزها دلم پايين افتاده ...خيلي پايين! از بس كه مدام هْري ريخته پايين ...! آن هم نه يك بار...كه هرلحظه! هر دم...مسنمر و مكرر! و چه شبهايي كه اين درد مرموز...اين دلهره خاكستري پرحرارت تو را از خواب بيدار مي كند و واي اگر هم نتواني آن فعل اختياري دردناك-فراموش كردن- را هم صرف كني! يا بهتر بگويم اجازه نداشته باشي...!
-بعد از تحرير: برادر رولمی! باسلام و آرزوی توفيق! اين هم معصوميت! خودی ! شرقی! از کشور دوست و برادر افغانستان! بدون پروپاچه لخت و شورت! و زلف افشون! مراتب جهت عبرت و اصلاح و اقدام به اطلاع می رسد!

/ 13 نظر / 8 بازدید
نمایش نظرات قبلی
azadeh

صاحب اين عكس اسمش يلداست

سيامك

سلام مهربان ! خيلی دوست داشتم يک روز برايت بنويسم که قرائت شاعرانه از دنيا قرائتی دلخوشکنک و از سر بی دردی نيست ! می خواستم بگويم آن که دنيا را شعر می بيند از غوغای هزار هزار شعار خسته است ! می خواستم بگويم حتی آنکه می خندد ، می گويند هزار و يک درد دارد ، شاعر که آه می کشد ، گيرم کمی موسيقايی !! ... ديگر اين حرفها را به تو نمی گويم ! خودت حالا گمانم بهتر از من اينها را می دانی ...شاد باشی

حميد

سلام / سيامک عزيز ؛ گفتنيها را گفت . / اما تکميل کنم : اين عمس را با هم انداختيم ، خيابان ميرداماد تهران ، عصر يک سه شنبه بهاری ... / اين همه را ديدی و هنوز نفس می کشيم ! از بی رگيمان است برادر ! از بی غيرتی ! اسمش را بگذار قرائت شاعرانه ! هر چه می خواهی بگذار . ولی تمام اينها برای آن دخترک و برادرش نان نمی شوند ! ( اين ترانه بوی نان نمی دهد ... )

elmira

سلام.........................

bandeye khoda

آقای کلاش به نظر من معصوميت معصوميت است چه در چشمان اين دختر افغانی و چه در تصوير آن دختر بچه به اصطلاح شما فرنگی و پر و پاچه لخت در سایت رولمی . تنها تفاوتش اينه که اين دختر بچه معصوم افغانی از اين سن مجبوره بره توی خيابون و برای يک لقمه نون معصوميتش رو بفروشه! حالا چه روسری سرش باشه چه نباشه. درد داشتن يا نداشتن به رو سری نيست جانم درد جای ديگه است که روسری نميتونه حلش کنه. اگر ميخواهی دردها رو جستجو کنی از اساس جستجو کن. مشکل اساسی عدم تقسيم عادلانه ثروت و فقر زياد است. وقتی فقر از يک در بياد تو ايمان از در ديگه ميره بيرون چه روسری به سر داشته باشی چه خير. وقتی از اين دريچه به قضيه نگاه کنی اين نقطه بينی ها و باريک بينی ها رو فراموش ميکنی و راستی راستی ميشينی برای مرگ معصوميت گريه ميکنی.

amir

امان از آه دل شکسته ....

HaDi

سلام من فکر ميکنم تو بتوانی از واژه آهاوخ! استفاده کنی! ها ها ها!!! وبلاگ زيبايی داری و زيبا تر از آن هم مينويسی موفق باشی!

darvish!!!!

من بلد نيستم شاعرانه بنويسم تا حالا شده از خودمون بپرسيم ما که اينقدر حس همنوع دوستی داريم چيکار کرديم واسه اونا فقط شعار(تو رو نميگما چون نميشناسمت) همسن الان هم من دارم شعار ميدم

يه بنده

اه

nafiseh

vazhe hich gah nemitavanad, hes ra bayan konad baraye bayane hes negah kon, aval be khodet, dovom be jahan