سرنوشت همه "دیوارهای حائل" فروپاشی است...!

دیوار حائل میراث آریل شارون قصاب معروف فلسطینی ها در صبرا و شتیلا و بخشی از طرح امنیتی اسرائیل برای مهار انتفاضه است که از سال های 2002 احداث آن بین مناطق اشغالی و مناطق تحت کنترل حکومت خودگردان فلسطینی آغاز شده است.

این آسمان مجازی..روزی واقعی خواهد شد

اما این اطلاعات خشک همه معنای "دیوار حائل" نیست. دیوار حائل در حقیقت دژی است که صهیونیست ها دور خود کشیده اند، دیواری است که دور تا دور "کاخ شیشه ای" سردمداران اسرائیل کشیده شده و گویاترین نشان "ضعف" آنان. دیوار حائل از "ترس و ضعف و پسروی" برمی آید نه "دلیری و شجاعت و پیشروی".

6f8jx9k.jpg

اسرائیل که زمانی افتخار شکست شش روزه همه ارتش های عربی را در کارنامه خود داشت، اینک مجبور شده کیان و موجودیت و امنیت خویش را با دیوار بتنی از "سنگ های انتفاضه" حفظ کند، چه نشانه ای از این بهتر برای اضمحلال رژیم صهیونیستی؟

سرنوشت همه دیوارهای حائل، فروپاشی است. بیادماندنی ترین تجربه فروپاشی این نوع دیوارها، فروپاشی دیوار برلین است که مقدمه ای برای فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و نقطه آغاز فروپاشی دیوار برلین بود. نقاشی های "عصیانگرانه" و "هنر اعتراض" که بر بتن سخت و سرد دیوار برلین نقش بست، آنقدر قوی بود که توانست بتن سخت حائل و ایدئولوژی شیطانی صاحبان آن را منهدم کند..

61mihyv.jpg

شگفت اینکه تاریخ تکرار می شود و امروز کم کم نقش ها و زخمه های "هنر اعتراض" روی دیوار حائل فلسطین به چشم می آید و روز به روز افزایش می یابد. ظاهرا زخمه هایی که "هنر اعتراض" فلسطینی ها بر دیوار بتنی و سخت و سرد و به اصطلاح "حائل" صهیونیست ها می نشانند، کمتر از موشک های قسام و یاسین نیست!

***

-گفتگوی مشروحی که با محسن رضایی گرفتیم را بخوانید: سیاسیون با استمرار و گسترش جنگ مخالف بودند / احتمال حمله اتمی آمریکا منتفی نبود(+)

-این هم گفتگوی مشروح با حجت الاسلام حسینیان که دیدم برخی دوستان سراغش را می گرفتند: بخش اول( که بیشتر تاریخی است و در حقیقت در اثبات مادر...بودن مصدق!) (+)

-بخش دوم گفتگو  که امروزی تر و خواندنی تر است(+)

/ 27 نظر / 23 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پلخمون

فوق العاده اعجاب انگيز راستی ديگه ما رو می بينی و راهتو می کشی ميری ديگه؟ باشه اوستا

علی علی اکبری

حاج آقای هدايتی.... در پناه ايزد يکتا موفق و پيروز باشيد.....در ضمن مطلب کش داری نوشتم که اگه خواستيد بخونيد..... به قول يه معتادی که توی خيابون شريعتی ديدمش: لطف عالی متعالی

مصطفی

در مورد مطلب قبل شما: خاتمی علاوه بر رنگ کردن باريکه نوار غزه اش(ببخشيد با مطلب جديدتون اشتباه شد) باريکه نوار محاسنش - باريکه پر قناری ها رو هم رنگ کرد و جای بلبل اصلاحات انداخت به مردم. نتیجه اینکه: سرنوشت همه "رنگ کردن باریکه ها" فروپاشی است...!! ياعلی

کاوه

کار پاره وقت با درآمد بسیار بالا

مجادله

قرآن کریم در سوره ی توبه، در همون آیه ای که به آیه ۱۱ سپتامبر معروف شده (۱۰۹) می فرماید: یا کسی که بنای خود را بر لب پرتگاهی مشرف به سقوط پی ریزی کرده و با آن در آتش دوزخ فرو می افتد ... بله اینها لب پرتگاه اند و به زودی سقوط خواهند کرد و با همین دیوارهایشان به آتش فرو می افتند. انشاء الله

محمدمهدی

سلام خوشحال می شم يه سری به وبلاگ من بزنی

مهدی حق وردی

بسمه تعالی ثبت نام بخش وبلاگ نویسی چهارمین جشنواره سراسری نشریه نگاری بسیج آغاز شد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام می توانید به وبلاگ جشنواره مراجعه کنید. آدرس وبلاگ: http://jashnvareblog.persianblog.ir/ با تشکر دبیر اجرایی بخش وبلاگ نویسی چهارمین جشنواره سراسری نشریه نگاری بسیج

احمد

سلام من مسلمان امامم هرکی نظرش غیر اینه بیاد بگه منتظرم

طراوت

سایت خبری جبهه مشارکت تهران با نام طراوت راه اندازی شد

رضا

آخره مطلب عکس بود مرسی .