مزه مزه کردن یک ابرلذت ارتباطی+ چند جوک در مورد اتحاد شوروی سابق!

واقعا وصفش مشکل است،چون تابحال مشابه آن را نداشته ایم... یک پدیده نو در تمدن بشر، تولد شگفت انگیز و دیدنی یک زبان جدید و مشترک جهانی، بدون آنکه نیازی به دانشگاه و آکادمی و کلاس و معلم باشد...انگار که مفهوم "علم" یا "دانایی" یا "ارتباط" و "رسانه" با یک جهش ژنتیکی مواجه شوند و اگر کل علم بشر را مثلا یک سوسک فرض کنیم،‌شاهد باشیم در مقابل چشمانمان این سوسک کوچک، به سرعت و مثلا در عرض ده سال،‌تبدیل به دایناسوری می شود به اندازه کره زمین،‌شما می توانید در آن واحد هم ایرانی باشید،‌هم فرانسوی، هم لبنانی، هندی، روسی، ایتالیایی و ..."بشوید، بی شمار " هم" دیگر با یک کلیک! 

"زبان" رمز و مرز "ارتباط" است و صدای شکسته شدن استخوانهای این رمز و مرز به خوبی شنیده می شود،یک زبان جدید و جهانی متولد شده است در زایشگاه گوگل!  یک زبان الکن -ابتدایی تازه متولد شده اما قابل فهم که روز به روز کامل تر و شیرین تر می شود و  این زایمان تاریخی منجر می شود به تولد یک طبقه جدید در جهان، انفجار عظیم و واقعی ارتباطات و اطلاعات، یک پانتومیم لذت بخش دیجیتالی -گوگلی...یک ابر لذت ارتباطی که تا به حال تجربه اش نکرده اید... مترجم گوگل را می گویم! که خیلی فراتر از "ترجمه ساده" است، وقتی همه تاریخ و فرهنگ و ادبیات و علم و هنر بیاید توی اینرنت(که آمده است) آن موقع است که می شود حدس زد مترجم گوگل چه چیزی است و چه اثری خواهد گذاشت!

مترجم گوگل یا بهتر بگویم "گوگل" در قرن جدید، به اندازه(وحتی بیشتر از) جنگ جهانی دوم در تاریخ بشر اثر و تغییر ایجاد خواهد کرد و نوعی مبداء تاریخ ارتباطی بشر می شود و بلاگرها در قرن جدید، رهبران این جهان جدید هستند، بلاگرهای جهان به زودی به حیرت انگیز بودن و غول آسا بودن "مترجم گوگل" پی خواهند برد و متحد خواهند شد تا یک طبقه جدید را بسازند!با مفهوم کلاسیک اینترنت،حتی ریدر خوانی خداحافظی کنید و بروید با مترجم گوگل،‌جهانگردی کنید! فقط یک بار امتحان کنید،‌معتادش می شوید! 

***

این نمونه ای که اینجا می آورم،‌نمونه ای بسیار کوچک از چیزی است که بالا شرح دادم،یادتان باشد که برای یاد گرفتن یک زبان جدید همیشه از جوک ها و فحش هایش شروع کنید! چون همه ظرائف و دقایق فرهنگی یک کشور را در خود دارد، دیشب سراغ جوک های سیاسی در مورد رهبران اتحاد جماهیر شوروی در  منابع و سایت های روسی رفتم و کلی حال کردم،اینهم نمونه ای از چیزهایی که پیدا کردم...(توضیح: برژنف رهبر شوروی به دیکتاتوری، کهولت و چاپلوس پروری و خرفت بودن شهره بود)

-به برژنف یک توپ فوتبال هدیه کردند،او گفت: از شما برای این هدیه متشکرم، اما نمی توانم قبولش کنم،چون خیلی به خروشچف(رهبر معزول شده شوروی) شبیه است!

***

برژنف در یک کنفرانس مطبوعاتی:خبرنگاری سئوال می کند،برژنف در جواب می گوید: سئوال بعدی!  این کار آنقدر ادامه پیدا می کند که خبرنگاران ناراحت می شوند و سئوال نمی پرسند و تصمیم به ترک کنفرانس مطبوعاتی می گیرند،برژنف می گوید:صبر کنید  من هنوز جواب دو تا سئوال را نداده ام!

پس از یک سخنرانی طولانی، برژنف به نزد مشاورش رفت و گفت: شما می گفتید این سخنرانی را برای ١۵ دقیقه تنظیم کرده اید؟ مشاور می گوید: رفیق لئونید ایلیچ! شما هرچهار نسخه کپی شده سخنرانی را خواندید!

***

 -ابروهای برژنف چیست؟
- سبیل استالین است ، اما در سطح بالاتر! (Это усы Сталина, но на более высоком уровне. )

***
برژنف جمعی از فضانوردان شوروی را احضار کرد و گفت: "رفقا!  آمریکایی ها روی ماه فرود آمدند.ما تصمیم گرفته ایم که شما روی خورشید فرود بیایید! فضانوردان گفتند: ولی رفیق لئونید ایلیچ! ولی ما می سوزیم!  برژنف:اصلا نگران نباشید! حزب فکر همه چیز را کرده است! شما در شب پرواز می کنید!
***
کارل مارکس اجازه یافت از جهنم به اتحاد شوروی سر بزند و سری به رادیوی دولتی شوروی بزند، مارکس از برژنف اجازه خواست در رادیوی شوروی سخنرانی کند،‌برژنف به او گفت: من نمی توانم به تنهایی در این مورد،‌تصمیم بگیرم و با اعضای پولیت برو(شورای مرکزی حزب کمونیست شوروی) مشورت کرد و آنها تصویب کردند که کارل مارکس فقط می تواند یک جمله در رادیوی شوروی بگوید، مارکس به سراغ میکروفون و فریاد زد:کارگران جهان ، مرا ببخشید!

***
برژنف  در لژ سلطنتی انگلستان، نوشته ای از جیبش درآورد و شروع به سخنرانی کرد:  امروز کشور ما به همراه شکل برجسته و آخرین راه جنبش کمونیستی بین المللی ، دبیر کل حزب کمونیست و رئیس  جمهوری  اتحاد جماهیر شوروی عالی اتحاد جماهیر شوروی ، مارشال اتحاد جماهیر شوروی ؛ لئونید... برژنف...همه تعجب کردند،برژنف با  نگاه خیره به کاغذ نگاه کرد و گفت:با عرض پوزش! ظاهرا اشتباها ژاکت رفیق آندروپف(رئیس کا.گ.ب) را پوشیده بودم!

***

آنکه۴٠  دندان و  4 پا دارد،‌چیست؟
- تمساح.
-آنکه که 4 دندان و 40 پا دارد؟ 
- دفتر سیاسی حزب کمونیست شوروی!

***

-لوکس ترین جای جهان برای افراد سالمند کجاست؟

 -کاخ کرملین.

***

نوع و مسیر راهپیمایی مورد علاقه دبیران کل حزب کمونیست شوروی : حمل اسلحه در میدان سرخ!

***

برای چه برژنف به رتبه مارشال اتحاد جماهیر شوروی ارتقاء یافت؟ 
- برای دستگیری کاخ کرملین!

***

- چه اتفاقی می افتد اگر سوسیالیسم در صحرای بزرگ آفریقا برپا شود؟

–  پس از پنج سال، کمبود و جیره بندی شن و ماسه در صحرا شروع خواهد شد!

***

 سخنرانی برژنف  آغاز می شود (در یک تکه کاغذ) :
-رفقای صهیونیست ها!
سالن در بهت فرو می رود!  
برژنف این بار به دقت به "برگه تقلب" سخنرانی اش نگاه می کند و می گوید :
-رفقا! صهیونیست ها دوباره آماده می شوند که...

***

- اگر یک تمساح، برژنف را قورط بدهد؟
- دو هفته بعد ،برژنف خارج می شود!

***

-تفاوت استالین و هیلتر چیست؟
- سبیل!

/ 37 نظر / 429 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حسين مظلوم

اللهم العن.........................................٧١٠ مره

حسين مظلوم

اللهم العن...................٧١٠

عاشورا

بسم الله الرحمن الرحیم سلام، واقعه ی کربلا گذشت ... دیروز در کربلا یزیدیان سر حسین (ع) را به نیزه کردند و امروز نیز همان یزید منشان تیشه بر اسلام ناب میزند و افسوس که بر این ستمگران خیال نابودی اسلام ناب هنوز پابرجاست ... و امروز عاشورا افتتاح شد . www.ashoora.ir عاشورا فقط از عاشورا نمی گوید ! عاشورا از تفکر ناب عاشورا و عاشوراییان می گوید و می نگارد... از عشق ، ایثار ، سکوت ؛ از نگاه های بی انتها ... و از شهادت ... مفتخریم که در این راه در تمامی حوزه های مرتبط دینی و فرهنگی نیازهای شما را تامین کنیم . خواهشمندیم با عضویت در عاشورا و با بیان نظرات ارزشمندتان ما را در پیشبرد و گسترش فرهنگ عاشورا یاری نمایید . سیستم بی نظیر کاربری اعضا ، بانک جامع مقالات ، بانک کم نظیر و جامع صوتی و مجموعه تصاویر متنوع ، تنها بخشی از خدمات ماست. و در انتها ، خواهشمندیم ما را به لیست دوستانتان اضافه کنید. کربلا ادامه خواهد داشت ... به امید حضورتان پایگاه جامع عاشورا www.ashoora.ir

رفیق خشی دیهیمی

هی جو تو تا حالا باس مرده باشی.

لر

ديگر خسته شده ام كاش در ايران توفان نوح شود ، اولش هم از لرستان خودمون. تا سيه روي شود هركه در او غش باشد.

منتظر

سلام خوبید ؟؟؟؟؟ راستی میدونستی 22 بهمن نوشابه وساندویچ هم میدن ؟؟؟ راستی به روزم یاعلی [گل]

نيمروز ص ٢

رضا

دکتر شریعتی : خدایا! مرا از فقر ترجمه و زبونی تقلید، نجات بخش، تا قالب های ارثی را بشکنم، تا در برابر "قالب ریزی" غرب، بایستم، تا، همچون این ها و آن ها، دیگران حرف نزنند و من فقط دهن‌ام را تکان دهم!

رویا

تفاوت هیتلر و استالین و ..... چیست؟ - سبیل و ریش

معماریان

جای دو جوک معروف خالی بود: «پیپ گمشده» و «پریدن سرباز روس و سرباز آمریکایی از آبشار.» ولی مجموعاً خیلی باحال بود :دی