دفاع با چشم/ عکس

یک بار با حسین شهرستان و حاج رضا،در خال عبور از اتوبان شیخ فضل الله بودیم و مشغول حرف و ...‌طبق معمول حواسم به بیرون بود، که دیدم یک کارگر در یک کامیون مخصوص اسباب کشی،‌ در را باز گذاشته و روی کف کامیون دراز کشیده...با اینکه در حال حرکت بودیم و نور هم خیلی جالب نبود،‌تصمیم گرفتم ازش عکس بگیرم، اما  از شانس بد من یا خوب اون،‌یا برعکس، درست وقتی می خواستم شاتر بزنم، متوجه من شد، اما این کارگر عکس العمل جالبی داشت... 

دفاع با چشم

بدون اینکه تکانی بخوره یا اعتراضی کنه( مثلا با علامت دست به حالت برو گمشو! به ما کاری نداشته باش) فقط به من نگاه کرد...و تا موقعی که دوربین رو از حالت عکس گرفتن خارج نکردم،‌نگاهش رو از من برنداشت، بعدا که این عکس رو با دقت نگاه می کردم،‌به نظرم اومد که چه عکس العمل غریبی! شاید بشود اسمش رو گذاشت: "دفاع با چشم" با نگاه کردن اینطوری به دوربین،‌هم طبیعی بودن و بکر بودن عکس منو خراب کرد،‌هم نشون داد که حواسش جمع است و چندان مایل نیست که سوژه بشه و هم در عین حال،‌از حالت خواب و استراحت خودش هم دست برنداشت!  

- خوب ظاهرا به سلامتی tinypic  هم فیلتر شد!

/ 20 نظر / 14 بازدید
نمایش نظرات قبلی
محمد صادقی

با سلام اگه با تبادل لینک موافقی منو لینک کن و بهم خبر بده تا من هم شما رو لینک کنم http://100aks.persianblog.ir

مولی

سلام هیچی مثل پیدا کردن یه دوست قدیمی نیست... توی انجمن ادبی "اینجا اسم ندارد" منتظرم...

شکلات تلخ

خدا رو شکر نمردم یک مطلب غیر سیاسی از تو خوندم[نیشخند]

پویا

سلام دوست عزیز، منتظر قدومتان با اثری چشم نواز از یک هنرمند ایرانی هستم.

آنژین

حرفت رو در مورد حرکت تدافعی کاملاً قبول دارم. هر نگاهی یه ابژه داره و ما تا وقتی به کسی نگاه میکنیم ناخودآگاه داریم نقش ابژه رو بهش تحمیل میکنیم مگر اینکه اون شخص هم برگرده و با نگاهش مقابله به مثل کنه (میخواستم بگم به جایگاه ابژه تنازلش میدیم دیدم تا دیدمون نسبت به جایگاه ابژه چی باشه). در مورد دوربین که دیگه این قضیه جای خود دارد. خاصیت تنازل دهندگی دوربین در بعد اگزیستانسیالیستی خیلی قویتر از نگاه معمولیه ولی ابژه ی دوربین تو تمام سعیشو کرده که اعمال زورتو خنثی کنه.خیلی حرکت جالبیه.

رادیو اگر

مادرت به عزایت بنشیند!... خوب اول می گفتی که مقاله زلزله مال سه سال پیش است. که ما متعجب تا آخرش را نخوانیم! آن عکس کارگر توی کامیون هم فقط سیاه بود. ضمنا تینی پیک هم فیلتر نشده. یک پیشنهاد:‌ حالا که مطالبت پر از عکس است،‌ اقلا در هر صفحه فقط یک مطلب بگذار. خیلی بد لود می شود وبلاگ مبارک!

سلمان

سلام ولی خداییش شما ها خیلی فضولید مگنه نه اگه بهتون رو بدن از داخل حمنازل هم عکس میگیرید حریم را رعیت نمیکنید ! شاید از کسی که عکس میگیری راضی نباشه عکس بگیری !

لبنانی

داشتم فکر می کردم اگه جای دوربین یه دراگانوف دستتون بود بازم فقط نگاه می کرد و البته اگه فرصت می کرد کاری بکنه بد تک تیرانداز شدین ها

آرش

داداش به فکر ما هم که فیلتر شکن و vpn نداریم باش. روی " عکس شهری" کلیک کن. من که عکسی نمیبینم.[لبخند]