چند نکته در مورد شباهت پرونده موسویان و امیرانتظام...

بالاخره پرونده  سیدحسین موسویان -موسوم به «جاسوس هسته ای» -که طرفداران دولت و خود شخص احمدی نژاد و البته خبرگزاری فارس امید زیادی برای پیشبرد اهداف خود به آن بسته بودند با اعلام نظر سخنگوی قوه قضاییه با حکم «برائت» بسته شد، در همین دقایق ابتدایی خبر می رسد که برخی ها قصد دارند در اعتراض به این حکم در مقابل قوه قضاییه تحصن و کفن پوشی و... کنند.

موسویان

البته  هر کودک دبستانی می تواند بفهمد که چه ضربه سنگین حیثیتی بر احمدی نژاد خورده است، بنابراین نمی خوام توضیح واضحات و مکررات بدهم و دو نکته را عرض می کنم و التماس دعا :

۱- می توان گفت «پرونده موسویان» شباهت های زیادی به «پرونده امیرانتظام» داشت و دارد( در ماهیت حقوقی و قضایی پرونده  و نه در بعد شخصی افراد) :  هردو متهم به جاسوسی و ارتباط با بیگانگان شدند، هردو دیپلمات مسلک بودند و بخاطر موقعیت خود، مرتبط با غربی ها بودند، جریان تند و رادیکال انقلابی مخالف سرسخت هردو  و خواستار اشد مجازات برای آنها بود و ...(مثلا یکی از دلایل و مستندات جاسوسی امیرانتظام بینوا این بود که سفیروقت آمریکا او را در مکاتبات «امیرانتظام عزیز» Dear Amirentezam خطاب کرده بود!)

arton217.jpg

۲- اما به برخورد قوه قضاییه با این دو  آدم (موسویان-امیرانتظام)دقت کنید : محاکمه طولانی امیرانتظام در اوایل انقلاب و توسط طیف چپ که در دستگاه قضایی و دادستانی انقلاب و ..(همین آقای موسوی خویینی ها و دانشجویان پیرو خط امام و ...)حضور داشتند، منجر به صدور حکم اعدام و سپس صدور نهایتا به صدور حکم حبس ابد برای او انجامید..

اما با گذشت چندسال و کمرنگ شدن جو انقلابی و احساسی، پرونده امیرانتظام کم کم تبدیل به یک معضل قضایی برای نظام شد، نهایتا با دادن مرخصی های مکرر  و  البته «اجباری» از زندان و حکم عجیب «تعلیق در مجازات» امیرانتظام را مثل یک خار در گلو! از سر خودشان باز کردند که این وضع متاسفانه همچنان ادامه دارد...

3-اما ورای همه هیاهوها و ...باید توجه داشت و  حتما خوشحال بود که قوه قضاییه (که امروز در دست راستی های مهربون و محافظه کار است) این بار در دام نیافتاد و احساسات و انقلابی گری نتوانست در روند حقوقی و قانونی پرونده تاثیر بگذارد و در صورتی که همه چیز برای تولد "امیرانتظام دیگری" فراهم بود و می توانست خوراک خوبی هم در شرایط فعلی ایجاد کند و...!

-امیرعباس موسویان( فرزند موسویان) عینا این پست کلاش را در وبلاگ شخصی اش گذاشت(+)

-سخنگوی قوه قضاییه: موسویان بی گناه است: (+)

-وقتی خبرنگار فارس از تبرئه موسویان عصبانی می شود (+)

-تجمع احمدی نژادی ها در مقابل قوه قضاییه به روایت رجانیوز(+)

-موسویان کیست؟ (+)

-نظر هاشمی رفسنجانی در بدو دستگیری موسویان (+)

/ 20 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بهزاد

سلام برادرای بسيجی و حزب ا... يک وبلاگ پر از چوک و عکس درباره احمدی نژاد درست کردم تا نبستنش يه سری بزنيد .....

سادات

سلام. احمدی نژاد برای مردم کار می کنه نه برای شما.فکر نکن اگه اينطوری تخريبش کنی می تونيد در دوره بعدی انتخابات برای خودتون رای جمع کنيد.

http://hkahal.blogfa.com/ ببين

حسن

خسته نباشید. من یک هفته هست که نمی تونم وبلاگ رو بروز کنم و با پیام اشتباه روبرو میشم. دیدم شما تو این یک هفته هر روز بروز کردید گفتم بپرسم اگه راه مخفی داره ما هم بدونیم. در ضمن مطالب عالی بود. ممنونم. لذت بردم.

دانشطلب

از خوشحالی شما خوشحال هستیم البته از اون لحاظ حالا بماند ...!

کلاشينکف

خوشحالی ما بخاطر کشور است وگرنه ما کجا و موسويان کجا؟!

حيدريم

هر کس با هاشمی در افتد ور افتد . احمدی نژاد هم درس عبرت از اصلاح طلبان نگرفت و به تاريخ بی توجهی کرد ناديده گرفتن و دشمنی با هاشمی يعنی بی تاثيری در مديريت کشور. دشمنی با هاشمی يعنی برو جلو بوق بزن و ... در يکی از سفرهايی که هاشمی به شمال کشور داشت کسی که شعار ميداد کمی عجله کرد و دوتا شعار ۱- خامنه ای رهبر است وارث پيغمبر است و ۲ - خامنه ای زنده باد هاشمی پاينده باد را قاطی کرد و با صدای بلند گفت: خامنه ای رهبر است هاشمی پيغمبر است. احمدی نژاد بايد توجه کند که نمی کند اين هم عمرا بتواند کاری برای مردم بکند چون با هاشمی نيست. فکر ميکنه کار ميکنه ولی فقط فکر ميکنه. خدا رحمتش کنه . البته من هيچ وقت مطلق از کسی حمايت نمی کنم چيزی را هم که گفتم واقعيت جامعه ماست و کسانی توانسته اند کاری برای مردم يا اهدافشان را جلو ببرن که آگاه به زمان و بهره بری از شرايط حال بوده و شناسنامه موفق تری به جا گذاشتند. احمدی نژاد جز يک چهره شعاری و حيف ميل کردن بيت المال با شعار انقلابی تند در تاريخ ثبت نخواهد شد.

سيد عليرضا شمس نيا

سلام با یک مطلب جالب آقازاده‌ها فوتبالیست می‌شوند! در وبلاگ شـمـسـه منتظر پیامتان هستم .

يونس

يکی از بدترين تحليلهای بود که در وبلاگ شما مشاهده کردم. چون غرض آمد هنر پوشیده شد صد هزاراز دل به سوی دیده شد