از ازل پرتو حسنت با استفاده ابزاری دم زد!

در ادامه رسیدن احضاریه های باحال، امروز دو احضاریه به دستم رسید، احضاریه اول اتهامش این است: استفاده ابزاری از تصویر زن...!

***

-آخرین ماههای عمر مجلس پنجم، راستی های مهربون برای اینکه سولاخ(دقیقا با همین تلفظ!) نفوذ اصلاح طلبان پیروز در مجلس ششم را در آینده بگیرند چند قانون خفن تصویب کردند از جمله اصلاح قانون مطبوعات و قانون منع استفاده ابزاری از زنان، آن روزها ما سال آخر دبیرستان بودیم و مشغول بازی-شادی-تماشا، یکی از نمایندگانی که خیلی این سنگ ها را به سینه می زد، همین جناب مرضیه حدیدچی دباغ بود، آن روزها هیچ فکرش را نمی کردم که صابون آن قانون یازده سال بعد به بدن مبارک ما بخورد!

***


-زمان ما معروف بود که به یکی از اساتید دانشگاه علوم سیاسی تهران مرکز گفتند چرا به دخترها بیست می دی ولی پسرها رو اذیت می کنی توی نمره، جواب داد: بابا! خدا به اینها 20 داده! من که نمی تونم 20 ندم! حالا حکایت ماست...استفاده ابزاری از تصویر زن آنقدر "وسیع" و "قابل تفسیر" است که می تواند هرگونه درج عکسی از زنان را شامل بشود، چیکار کنیم ما؟ خدا به غالب  اینها 20 داده دیگه! خوشگلن طبعا(به خصوص اگه سفید هم باشن!) چیکار کنیم؟ سیبیل بذاریم براشون؟ شطرنجی کنیم؟ ...عجب گرفتاری شدیم ها! البته بگذریم که زنان کلن دردسر و فتنه هستند، چه اگر در خانه داشته باشیدشان و چه در مطبوعات و رسانه ها عکسشان را بزنی!

***

-احضاریه دوم هم با همین اتهام است ولی برای بابام!! لابد خواستن اسم پدر رو بزنن،‌گفتن یکی هم برای او بزنیم که دو قبضه بشه قصه! خلاصه بعد از عمری ریش سفید کردن در راه اسلام و انقلاب باید با ولی مان برویم دادسرا! خو ئی انصافه؟! :) خدا کنه بازرس محترم قانع بشه که بابام تقصیری نداشته و مجبور نشم بابام رو ببرم اونجا(عدم حضور حکم جلب لحظه!) بدبختی اینجاس که جرم آبرومندانه ای هم نیست که بریم باهاش پز بدیم !

/ 17 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مریم آرامیان

حرف تاریخی میرزا رضای کرمانی، پس از تیراندازی و کشتن ناصرالدین شاه، هنگامی که از او سئوال شد: از کجا به فکر قتل ناصرالدین شاه افتادید؟ به باز جوی خود پاسخ داد: پادشاهي كه پنجاه سال سلطنت كرده باشد، هنوز امور را به اشتباه كاري به عرض او برسانند و تحقيق نفرمايند و بعد از چندين سال سلطنت ثمر آن درخت، وكيل الدوله، آقاي عزيزالسلطان، امين خاقان، و اين اراذل و اوباش بي پدر و مادرهايي كه ثمره اين شجره شده اند و بلاي جان عموم مسلمين گشته باشند، چنين شجر را بايد قطع كرد كه ديگر اين نوع ثمر ندهد. <ماهي از سر گنده گردد،ني ز دم.> اگر ظلمي مي شد، از بالا مي شد.

ش

این مریم آرامیان هم عتیقه س به خدا ! [سبز]

اتاق ریاضی

زبان حال بهمن هدایتی خطاب به حضرات همسر مهربان من باز آ تا بخندیم و قس علی هذا...! خانه بی تو اگرچه بی شام است همه جا ساکت است وآرام است دوری چانه ی تو را دیده تلفن هم گرفته خوابیده تو بلایی شبیه یارانه بی بلا هم مباد این خانه گرنیایی به سینه ی دیوار می زنم عکس های مسئله دار چندتایی زن هنر پیشه گرم کن های سردی گیشه عکس مهناز خانم افشار پوستر نوجوانی گلزار چندتایی ربات کوکی هم عکسی از مهدی سلوکی هم چندتا پوستر نر و ماده مثلا هدیه و رضا زاده..! عکس زن های بد حجاب و قشنگ تازه با جامه های خیلی تنگ بغل عکس رنگی پت و مت می زنم عکس خاله و عمّه ت ! جای آن قاب های شیک و نفیس می زنم عکس تیم پرسپولیس بعد هم با مجید اخشابی می کنم کل سقف را آبی این سخن حرف یک جهانگرد است: بهترین رنگ این جهان زرد است تخم های دوزرده خواهم کرد کارهای نکرده خواهم کرد الغرض هر چه عکس زن باشد جایگاهش اتاق من باشد نام این بسته بود فرهنگی کاملا شیک کاملا رنگی شعراز اینجا چو انتهای خیار می شود اندکی خشونت بار عملیات جدی بنده عبرتت می شود در آینده زن همسایه ی کناری من هست منظور اصل کاری من چند ماهی اس

اتاق ریاضی

چند ماهی است پاک افسرده شوهرش فکر می کنم مرده همه هستند او که باید نیست چشم خواهر برادری بد نیست ! وقت و بی وقت آش می آرد نور بر قبر شوهرش بارد سینه اش قد کوه غم دارد! تازه کلی جهاز هم دارد شعر من گرکه هست نامفهوم برو سر وقت مدت المعلوم نیّت من که کاملا شرعی است تازه اصلی تویی و او فرعی است با توام با تو مهربان همسر تف به شیطان بی پدر مادر شب جمعه شب وفاداری است کی شب شوم شوهر آزاری است طرح فرهنگی مرا بپذیر جان من بیش از این بهانه مگیر: با تو من آشتی نخواهم کرد با همان پا که رفته ای برگرد !

سید مجیب

سلام ژورنالیستی هم باحاله ها آدم کلی می خنده ، گریه می کنه، میره دادگاه با ولی و ....

احسان

آقا بگو : اتفاقا ما هم میدونستیم که مشکل داره ، برای همین از یکی از همکاران مرد خواستیم چادر سر کنه و صورتشو هم بپوشونه و این عکسو گرفتیم

اشکان

آدرس Bazgoo.com به قیمت 1 میلیون تومان به فروش می رسد. در صورت تمایل به Aghvami@msn.com ایمیل ارسال نمایید.

حمید

هاله جان خونتو غلیظ نکن بابا!!!!!!!!!!!!!!!![نیشخند][نیشخند][نیشخند] چرا خودتونو بالا تر میبینین؟ [شکست][شکست][شکست] مرد نباشه شما هم دسته کمی از ساکنین هتل کارتن شعبه راه آهن شوش مولوی ندارین! [خنده][خنده][خنده][خنده] ناراحت نشو باید به دیگری احترام بزاریم[گل][گل][گل][گل][گل]

فرزند انسان

من که اولین باره وبلاگتون رو میبینم... چون کلا اهل وبلاگ گردی نیستم...بدک نیست! خدایی بد نیست هر از چند گاهی حالتون رو بگیرن تا بفهمید چه حالی دارن این جوونای گوگولی ای که الکی الکی(!) واسه امور غیر اخلاقی بسیار ساده و جا افتاده در مهد تمدن غرب(!) تو این به اصطلاح خودشون رژیم بی فرهنگ(!) پاشون به این جاهای بد بد باز میشه!! حال کردم واسه خاطر حالی که ازتون گرفتن!! اینجوری کم کم بزرگ میشی پسرم!!!