حمام ويژه مسلمين!

تجريش، بازار امامزاده صالح(ع) ...گرمابه صالح، ويژه مسلمين! راستي نخستين عكس العمل شما در برابر اين نوشته سردرب حمام چيست؟!
saleh.jpg
فكر مي كنم حتي خيلي از مذهبي هاي ما هم از ديدن چنين جمله اي بر سر در اين گرمابه تعجب كنند و آن را هضم نكنند!
حقيقت اين است كه اين تعجب ما شبيه همان تعجب اهل شام است وقتي خبر شهادت مولا(ع) را در محراب كوفه شنيدند، مگر علي هم نماز مي خواند؟ قبل از اينكه شك پرستان شيطان زده، در لباس روشنفكري و اصلاح و به اسم مبارزه با تعصب و خشونت و جزميت، ما را در ترديد «صراط هاي مستقيم» و باتلاق «پلوراليسم معرفتي» فروببردند،پدران ما در فضاي «دين حداكثري» زيست مي كردند و حتي بر سر گرمابه نيز بر عقيده خود پاي مي فشردند!
وقتي فراموش كرديم كه «دين نزد خدا فقط اسلام است»...هنگامي كه از يادمان بردند و ما هم راضي شديم بر اين نسيان كه «هركس بجز اسلام ديني اختيار كند، هرگز از او پذيرفته نخواهد شد و در آخرت از زيانكاران خواهد بود» وقتي يادمان رفت كه «الحق مع علي» و «علي مع الحق» و «شفا» را از «قانون» «غرب» خواستيم و نه از «فقه جعفري»...
وقتي ريحانه هاي باغ خلقت، اين جلوه هاي لطيف جمالي الله را از حريم امن خانه ها ، از كانون محبت و آرامش و مودت ، به اسم آزادي و برابري زن و مرد ، به خيابان و كوچه و هزار ناكجا آبادها كشانديم! وقتي دون كيشوت وار به بناي سترگ خلقت خدا و تقدير و حكمت الهي حمله برديم و از آيت الله تا ژورناليست! همه سرتا پا فمينيست شديم!
وقتي كه قبل از آنكه منتظر ظهور قائم (عج) باشيم، منتظر نتيجه دادن نسخه هاي بانك جهاني و برنامه هاي توسعه و اصلاحات صدبار بدتر از افساد در مملكت امام زمان (عج) شديم...وقتي به ما القا كردند كه انسان به ساحت شك متعلق دارد نه به آستان ايمان و باور و اعتقاد و مسئوليت داشتن در برابر اين اعتقاد! و ما با انگ تحجر و تعصب و جهالت و حماقت و بنيادگرايي غيرت و مسئوليت و آگاهی را از دور خارج کرديم ... و به اين دلايل است كه ما از اين تابلو نوشته و حتي خيلي از تابلوهاي نانوشته تعجب مي كنيم!
maghaze1.jpg
البته فراموش نكنيم كه با همه اين اوصاف، «كيد و حيله شيطان ضعيف است» و شيطان حكومت خويش را بر ضعف هاي ما بنا نهاده است و «عالم در محاصره حقيقت است» و نه تنها در محلات قديمی و سنتی که حتي در پاساژ معروف اكباتان سيتي ما! بعضي دخل و كسب را به نام ولي الله اعظم بركت داده اند...(فقط عکس اين يک مورد را گذاشتم، موارد ديگری هم از نامگذاری های عقيدتی و ...در اکباتان وجود دارد)
و حالا اين عکس آخری هم برای اينکه درجه خفونت(مصدر جعلی از خفن بودن!) وبلاگ خيلی بالا نرود و مراعات برادران و خواهرانی که به دنبال عکس هنری و ...تشريف فرما شدند را هم بکنيم...!
majnon.jpg
مجنوني در محاصره کلبه هاي سنگي مدرن!

/ 25 نظر / 13 بازدید
نمایش نظرات قبلی
زهرا

سلام... نظرات شما هم براي خودش نظريه و طبعا قابل احترام ! منتهي فكر مي كنم مساله دردناكتر از فمينيست اينه كه به قول شهيد مطهري (يك دوره اي انسان بودن زن فراموش شد و يك دوره اي هم زن بودن اين انسان از ياد رفت و در هر دو دوره به زن ظلم شد ) كاش يادمون نره زن (ادميه كه جنسش مونثه )فهميدن همين يعني حل خيلي از مشكلات ! عكس بيد مجنون هم واقعا زيبا بود ..لذت بردم سربلند باشيد

يوسف

سلام. خوشم اومد هم از خودت و هم از وبلاگت و هم از جسارتت....

nirvana

عکسات قشنگ بود کاش اما بدون شرح بود!!

پيام فتوحيه پور

خدا را شكر كه صدق دينت را روي سر در حمام پيدا كردي! في واقع دست مريزاد. پلواريسم و سكولاريسم و امثالهم حد اقل زماني كه كليسا قرون وسطي كار تو را مي كرد سعي كردند دين خدا را به شكل انساني به انسانها نشان دهند. و اگر از چار تا بچه قرطي اين كلمات را ياد گرفته به مصداق يا به جعل پانزده سال طول مي كشد كه بخواني و بفهمي سكولاريسم يعني چه و الخ. كلاشينكف چيز خوبي است مغز ندارد ولي آدم را راحت مي كشد!

روزگار

شب بود، ماه پشت ابر بود: http://www.nightly.blogspot.com/ دورود دوست محافظه كار من.. اميدوارم سلامت باشي. مدتي هست وبلاگ شما را مي خوانم. برخي از نوشته هايت را با وجود اختلاف نظر عميق و اساسي با تو، دوست دارم. يك رو راستي اي در تو مي بينم، كه كمتر سراغش دارم. راستي، طرز نوشتنت، مرا ياد نوشته هاي نشريه صبح - آقاي نصيري - مي اندازد. نمي دانم چرا! اميدوارم كلاشينكفت ما را زخمي نكند و هيچ انساني را. به وبلاگ من هم سري بزن. تازه وبلاگ نويس شدم، هر چند كه با نوشتن بيگانه نيستم. راستي، پيشاپيش بگويم كه من انقلاب را و خشونت را خوش ندارم و هم به صراطهاي مستقيم اعتقاد دارم (حتي بيشتر از آقاي سروش -دباغ- )... اما احترام مرا بپذير كه كلاشت مشقي است و جاني را نشانه نرفته.

يک ريحانه!

آنگاه که شما خود را بر مسند دادن حقوق به ريحانجات نشانديد ،يک نکته را فراموش نموديد،آن هم اينکه زير بسياری از حقوقی که شما تاييد يا فسخ می کنيد را قاضی عالمين در روز ازل امضا کرده است! برادر : بيرون رفتن خانمها ،لمس زندگی ،چشيدن تجربه،بوئيدن شرکت کردن،ديدن دنيا و خيلی چيزهائی را که شما آن را فساد و آلت قرار دادن و.... نه تنها نا حق نيست بلکه عين واقعيت انسان بودن است.توصيه می کنم برای مدتی سعی کنيد که مثل يک خانم خانه دار يا هر چه که خودتان برای يک زن میپسنديد ،زندگی کنيد ، خواهيد ديد که چه بر سر يک <انسان> در گوشهء آشپز خانه ما آيد! والسلام....

khoshnoud

کلی لذت بردم . موید باشید

همون ريحانه!

برادر ! من منتظر جوابتان می باشم! با تشکر....

اژدر

با عكس مجنوني در محاصره كلبه هاي سنگي دو حرف زدي يكي اينكه خيلي دوست داري اداي مجنونها رو در بياري يكي هم اينكه بگي بچه محل مايي وافه بياي . اژدر

bandeye khoda

عکسهات قشنگ بود ولی من تعبير متفاوتی از گرمابه دارم. اميدوارم بخونی. در مورد حقوق زنها اصلا باهات بحث نميکنم چون در مقامی نيستی که راجع به زنها نظر بدی چون حتی تجربه و سعادت زن بودن رو هم نداری. ولی در مورد حمام بگم: وقتی ما مسلمونها عادت کرديم که بگيم همه بندگان خدا گمراه و جهنمی و نجس و تيره روزند بجز ما شيعه ها که حتی با وجود هر کثافت کاری لايق بهشتيم و لاغير اونوقت نه تنها حسابمون از بقيه جدا ميشه بلکه حموممون هم برای دوری از نجسها جدا ميشه ولی باور کن که دست آخر خدا هممون رو توی يک ترازو ميسنجه . اون موقع باید مواظب باشیم که از نجسی غير مسلمونهای وزن شده توی اين ترازو نجس نشيم!!!!!!!