درويش در مترو!

نمی دانم تا حالا دقت کرده ايد که مردم در مترو، خيلی کم حرف و ساکت و مظلوم! هستند... يا نه؟! در مترو خبری از حرافی های معمول زنانه! نيست همچنين از گفتگوهای سياسی -اجتماعی -فرهنگی -استراتژيک و ... عوام داخل تاکسی و اتوبوس! در مورد همه کائنات! در مترو لابد به خاطر تازگی داشتن اش، همه ساکت و شايد گفت بهت زده! داخل واگن ها می ايستند و همديگر را نگاه می کنند تا به مقصد برسند، حالا تصور کنيد عکاسی در چنين فضايی سنگين! و زير نگاه صد نفر که اکثرا به اين حرفه شريف به عنوان سوسول گری! و حرکات بورژوازی مابانه حاکی از شکم سيری طبقاتی! نگاه می کنند چقدر سخت است! چون عهد کرده ام که دوربين را همه جا با خودم ببرم(البته به جز گلاب به روی گاه!) وقتی ديروز سوار مترو شدم به دوريشی برخوردم که سوار مترو شده بود و زير باران همان نگاههای سنگين! به خاطر جالب بودن سوژه! گلنگدن کلاشينکف ديجيتالم! را کشيدم و تقريبا نيم خشاب! از اين درويش مقهور تکنولوژی! و مدرنيته عکس گرفتم...


metroA.jpg


درويش هم مثل همه در سکوتی فکورانه فرو رفته بود(منتها يه خورده بيشتر!) در عکس پايينی همانطور که مشاهده می فرماييد، درويش با يک فاصله خالی در کنار جوانکی خفته نشسته است! شايد کنايتی باشد از فاصله نسلها، تقابل سنت و مدرنيته! غفلت نسل جوان؟! و از اين جور حرفهای شعاری خلاصه!
آن حس فاصله و جدايي و سکوت و بهت زدگی و شخصی شدن ارتباطات ما در اين عکس فکر می کنم، مشخص است، به طرز ايستادن آدمها نگاه کنيد! نگاههای سرد و بی تفاوت!
metroB.jpg


نظر به استقبال شديد امت هميشه در صحنه دهکده جهانی! منتظر عکسهای جديدتر باشيد! از جمله عکسهايی محير العقول! از بهشت زهرا!

/ 8 نظر / 16 بازدید
sepide

نگران نباش. چند روز تحمل کنی و اصلاح نکنی عين همون درويشه ميشی

sepide

راستی شما خبرنگارين؟

فائزه

باه باه عکاس !!!خداوند نظام و ديجي اش را برای امت هميشه در صحنه دهکده جهانی حفظ نمايد !!! بلند بگو آمين !

م.ح.سياوش

با سلام ! همچنان چه ميکنه اين ديجيتال !

مجتبی

سلام اول حاجی خودتی! دوم منظور؟!سوم وبلاگ جالبی داری

m

سلام... اميدوارم سال خوبی پيش رو داشته باشيد... به اميد ديدار....يا زهرا

pooya.pejman

اقا سلام من تو رو ميشناسم و نشون به اون نشون که تو مان ميگی يوفی ...... وب باحالی هم داری دمت گرم

کیا

این فاصله رو تو انداختی با اون کلاشینکوف مسخرت اگه هر کسی یکم دقت کنه میبینه اقایی که بین درویش و اون پسر نشسته بوده تو عکس دوم بلند شده تا تو زاویه عکس گرفتن مسخرت نباشه میدونم اینو پاک میکنی ولی ....