خوب...روشهای مختلفی هست....!

خوب روشهای مختلفی هست... منطق های مختلف و معینی وجود دارد، روسها همان لحظه اول گروگانگیری از جان گروگان ها می گذرند(هرچه قدر هم که باشن)، با گاز سمی و سرب داغ هجوم می برن محل گروگانگیری و کار رو تموم می کنن که این پیام رو بدن:برای ما یک نفر و صدنفر فرقی نمی کند..ما معامله نمی کنیم!برای روسها گروگان یعنی مُرده! ...جنازه...مهم نشان دادن شدت عمل و ضرب شصت آهنین پلیس و تصویر اقتدارآمیز روسیه است و بس! آخر قصه هم پوتین به اتفاق دوربین تلویزیون روسیه، به دیدن مصدومان و بازماندگان می رود و یک مدال و ...خلاص!

کشور برادر و دوست سوریه، اما روش جالبی دارد، برادران بعثی سوری در پاسخ به گروگانگیری، می رن خانواده های گروگانگیرها رو فله ای می گیرن می اندازن زندان و باقی قضایا..، یکهو 200 تا زن و کودک، طبعا گروگانگیر مجبور به تسلیم یا معامله می شن.


منطق غربی و آمریکایی کمی متفاوت است البته، برای آنها گروگان، هنوز "شهروند" است، شهروندی که پشتوانه مالیات و رای و خوراک رسانه است، سعی می کنند حتی الامکان با پول و مصالحه "جان" گروگان ها را بخرند و دردسر بیشتری نکشند، عملیات نظامی هم وقتی انجام می شود که "احتمال" آزادی و رهایی گروگان ها بالا باشد...آخر قصه هم می شود یک فیلم هالیوودی پرفروش و "گاد بلس آمریکا" و "فرنچ کیس" و ...پول و پا و عصا!

اما در کشور ما به نظرمی رسد به دلیل کم سابقه بودن پدیده گروگانگیری و مسائل دیگر، معمولا منطقی وجود ندارد جز نادیده گرفتن...نه مذاکره، نه تماس، نه برخورد، نه حتی ضرب شصت،...ظاهرا در منطق ما گروگان(به خصوص اگر سرباز و ایرانی هم باشد) از همان لحظه اول؛ "شهید" محسوب می شود...

/ 7 نظر / 1661 بازدید
تیراژه

چه مختصر و مفید و جامع تقسیم بندی کردید رویه ی کشورها و دولتهایشان را در قبال مساله ای به نام گروگانگیری . ممنون و قلمتان نویسا.

محسن پریژه

هوالحق؛ سلام بر شما؛ حق گفتید، مرحبا؛ واقعاً تاسف‌باره که آقاجواد وسط این‌همه مذاکره و ... زمانی برای سربازان ایرانی نگذاشتند. یا اگر مذاکره‌ی سطح پایینی بوده باشد حداقل خبر این‌دیدارها پخش نشد. یاحق؛

عجیبه ! تازه متوجه شدم!

عباس

سلام خب یعنی منطق ما هم همان منطق برادران روسی است ؟!

دانشطلب

آره ایران تو گروگانگیری خیلی بی تجربه است، اصلا اولین بار بود که با قضیه گروگانگیری مواجه شد، خدا اون پنجاه نفری رو هم که تو سوریه "شهید" شدن بیامرزه

محمد

پرچم سربازای ایران همیشه بالاست

مذاکره با گروگانگیر به هر روشی اعم از دادن پول ، باج و ... تو اکثر کشور های دنیا مخصوصا آمریکا ممنوع هست . مطالعه بفرمایید یک کم.