حکایت ارژنگ و پتو کوچولو...!

ارژنگ هفت ساله است و هفت سال است که «پتو کوچولو» را دارد، پتو کوچولو، جادویی نیست، یک پتوی کاملا معمولی،مثل همه پتوی‌های بازار و حالا حتی رنگ و رو رفته و پاره پاره، یک پتوی مخصوص نوزاد، پتو کوچولو مال سیسمونی ارژنگ بوده، ارژنگ از وقتی چشم باز کرده، پتو کوچولو را دیده...اول باید به پتو کوچولو غذا بدهند تا ارژنگ هم غذایش را بخورد، ارژنگ همه جا، حمام، دستشویی، مهدکودک،پارک و مهمونی و خانه مادربزرگ و...پتو کوچولو را با خودش می برد. پتو کوچولو برای ارژنگ یک اسباب بازی نیست، یک همبازی و حامی، دوست و مصداق حریم خصوصی و مالکیت و البته نوستالژی است.

ارژنگ کلاس اولی است، روز اول مدرسه گفته بود: «می‌شه پتو کوچولو رو ببرم سر کلاس اونم حروف الفبا رو یاد بگیره!؟» یک شب هم مادرش را بیدار کرده بود که: «هرچی به پتو کوچولو می گم، این سایه‌هایی را که می‌‌بینی، سایه اسباب بازی‌ها است، بازم می ترسه!»


ارژنگ در جشن تولدش، وقتی شمع‌ها را فوت کرده بود، خیلی بی مقدمه و رومانتیک وار، رو کرده بود به پدر و مادرش و گفته بود:من، باباجون و مامان جون و پتو کوچولو رو خیلی دوست دارم، پتو کوچولو رو بیشتر از همه.»

ارژنگ مثل خیلی از بچه های این نسل، «تک‌فرزند» است با والدینی شاغل، پتو کوچولو،توتم ارژنگ شده است، البته نسل های قبلی‌اش هم پتو کوچولوی مخصوص خودشان را دارند: جوانان هندزفری! البته پتوی کوچولوی خودم هم ساعتم است! ساعت سیکو 5 سری1977... می دونی؟

/ 21 نظر / 39 بازدید
نمایش نظرات قبلی
روح الله موسوی

عکس های جالبی از سوریه 2010 http://13571122.blogfa.com/post-69.aspx (جهت درج احتمالی در پارسینه)

...

دلم واسه پتو كوچولو تنگ شده...

شریف

جریان انحرافی http://mjavedan.blogfa.com/post/136

منتظر

سلام من پتو کوچولو ندارممممممممم یوهوووووو میگم من بعد مدتها برگشتم هرچند سراغی از من نگرفته بودید اما خب اگر دوست داشتید یه سر بزنید خوشحال میشم یاعلی مدد منتظرم [گل]

شيخنا

يكي از بهترين پست هاتو نوشتي.مي دوني؟

........................... نشاید که نامت نهند آدمی

ج.

منم پتو کوچولو داشتم ! رفتیم شمال دفنش کردن تو ساحل!! کلی گریه کردم . یادش بخیر.

جمجمه

[مغرور]

بیداری

نوستالوژی دوران کودکی ارزشمند است