سلام روزهای بارانی بايد بوی «قهوه» داغ بدهد !

- -سلام روزهای  باراني و سرد باید بوی « قهوه» داغ بدهد! قهوه ندارم اما شكلات چرا! 

 الله اکبر

 -عکس گرفتن، اگر بدانی در حقیقت  پادشاهی کردن است، قلمرو پادشاهی ساختن است، وقتی عکس می گیری، زمین و زمان را به نام خودت ثبت می کنی، به این نتیجه رسیده ام که بايد عکس گرفت، مثل نفس کشیدن!
براي هرفکري..يک عکس
براي هرجايي ..يک عکس
برای هر حالی و از هرحالی...یک عکس
 همين كه قلمروي پادشاهي ات،  خاطر یا دلی را آزرده  نسازد،  بس است!عکاسها، حتی آماتورترین عکاسها، صلح طلب ترین پادشاهان روی زمین هستند!

ّرف !

-از معجزه «حروف ربط» چیزی می دانی؟ کوچک بودن ولی موثر بودن را از حروف ربط یاد بگیر!  یک «و» ِ «با» ِ«که» یا «را» یا همین «یا» یا حتی یک ویرگول ناقابل! می تواند همه چیز را عوض کند، چیزی شبیه معجزه...!

کوچکی و موثر بودن را از حروف اضافه یاد بگیر!

-کویر را دوست دارم، کویر حکم خانه پدری فراموش شده ام را دارد، تنها چيزي كه يادمه از کویر، شبهاي سياهشه، با ستاره هاش كه  فوق العاده نزديكند، با شن هاش كه زود مي ره توي كفش و البته توی چشم، کلا در کوير ..همه چيز " نزديک " است : آسمان،  ستاره، مرگ ، زندگي،  و ...اصالت!

نمي دانی  وقتي چوب را مي تراشي،  زاويه هاشو مي گيري،  نرمش مي كني، نازش مي دي چه حس خوبي هست ،فكرايي حرف هايي  که فقط مال همون وقته مياد و مي ره...

/ 7 نظر / 51 بازدید
سمیه

این ؛چیزی شبیه معجزه؛ توی متن شما ادم رو یاد فیلم مسافری از هند و موسیقی تیتراژش می اندازد. مابقی متن هم این گمان را تثبیت می کند.

اول شخص مفرد

اين تنفسی که بين پست‌های شماست آقا. معجزه می‌کند. مثل حرف‌های ربط کوتاه و موجز و دلنشين و هدفمند است.... درود بر شما

آرش

با عرض سلام. داستاهای تخیلی من و اژدها با داستان "نجات درخت کهن: خوان اول - افسانه غورباقه طلایی" به روز شد.

کمیته‌ی پی‌جوی آزادی دانشجویان دربند

فراخوان خانواده‌های دانشجویان دستگیر شده مراسم 16 آذر سال 86 درموج دستگیری های بی‌سابقه‌ی دانشجویی در آستانه‌ی روز 16 آذر(روز دانشجو) بیش از 30 تن از دانشجویان آزادی‌خواه و برابری‌طلب دانشگاه‌های سراسرکشور بازداشت شده‌اند. شگفت این که 16 آذر که نماد مبارزه با رژیم وابسته‌ی شاهنشاهی و سلطه‌ی بیگانه بوده است از سوی جمهوری اسلامی نیز تحمّل نمی‌شود. آن چه امسال در روز دانشجو روی داد، تکرار همان صحنه‌هایی است که رژیم گذشته هر ساله در برخورد با جنبش دانشجویی ایجاد می‌کرد. گرامی‌داشت روز دانشجو سنت پنجاه و چند ساله‌ی جنبش دانشجویی ایران است و دانشجویانی که امسال به اتّهام برگزاری مراسمی ، با محوریت مخالفت با جنگ و تحریم، بازداشت شده‌اند در زمره‌ی شریف‌ترین فرزندان این آب و خاک‌اند. ما خواهان آزادی سریع و بی قید و شرط فرزندان اسیر خود هستیم. کمیته‌ی پی جوی آزادی دانشجویان دربند