راز پراید سفید سعید جلیلی چیست؟!

دکتر سعید جلیلی، دبیر شورای عالی امنیت ملی هربار که می خواهد برای "مذکرات هسته ای" با 1+5 به خارج برود یا از آن مذاکرات بازگردد، این مسیر رفت و برگشت به فرودگاه و بالعکس را با یک "پراید سفید رنگ" طی می کند، این موضوع کمی عجیب به نظرم آمد ! با فرض اینکه ما کوچکتر از آن هستیم که به دکتر جلیلی گیر بدهیم،قلم به دست می گیریم و چند سئوال را صرفا در مورد این پراید سفید و مهربون مطرح می کنیم:

 در خصوص "پراید سفید" دوحالت وجود دارد:

1- اگر پراید سفید رنگ، اتوموبیل شخصی آقای جلیلی است، در این صورت چه ضرورتی دارد که برای عزیمت به ماموریت اداری-رسمی از اتوموبیل شخصی استفاده شود؟ همانطور که استفاده از اتوموبیل دولتی برای کار شخصی توجیهی ندارد،استفاده از اتوموبیل شخصی هم برای کار اداری توجیهی ندارد.

اگر پراید سفید رنگ، اتوموبیل شخصی آقای جلیلی است، در این صورت چه ضرورتی دارد که برای عزیمت به ماموریت اداری-رسمی از اتوموبیل شخصی استفاده شود؟

  از سوی دیگر، حضور راننده شخصی برای پراید سفید رنگ در عکسهایی که موجود است،، این گمانه را-شخصی بودن اتوموبیل- ضعیف می کند.

 

2-احتمال دوم این است که پراید سفید رنگ، یک اتوموبیل دولتی است و برای عزیمت آقای جلیلی به ماموریت های اداری -رسمی از آن استفاده می شود، حالا سئوالی که ایجاد می شود این است که چرا پراید؟...  این پراید سفید رنگ چه رازی دارد که دکتر جلیلی ترجیح می دهد همواره برای رفتن به مذاکرت هسته ای از این اتوموبیل استفاده کند؟

پراید آقای جلیلی

دکتر جلیلی که تقریبا مرد شماره دو امنیت کشور-بعد از وزیر اطلاعات- محسوب می شود، چرا از یک پراید (که اتوموبیلی ناامن، ضعیف و تقریبا غیراستاندارد) استفاده می کند؟ اگر قصد و غرض ساده زیستی است چرا از پیکان که اتوموبیلی محکم تر و بهتر از پراید است، استفاده نمی شود( که بالاخره رنگ و بوی ملی و بومی هم دارد) چون استفاده از پراید آنهم توسط مقامی در این سطح و در مقابل چشم رسانه ها، عملا تبلیغ این اتوموبیل ارزان محسوب می شود.

وانگهی  در شرایطی که مدیران درجه سوم و چهارم کشور هم از اتوموبل "پژو" برای تردد استفاده می کنند(و عرف جامعه هم آن را تجمل و ریخت و پاش نمی داند) چرا دبیر شورای عالی امنیت ملی از پراید استفاده می کند؟

وانگهی  در شرایطی که مدیران درجه سوم و چهارم کشور هم از اتوموبل "پژو" برای تردد استفاده می کنند(و عرف جامعه هم آن را تجمل و ریخت و پاش نمی داند) چرا دبیر شورای عالی امنیت ملی از پراید استفاده می کند؟ حتی دکتر احمدی نژاد هم که اصرار زیادی بر ساده زیستی دارد و سمبل این مسائل در کشور است، تسلیم شرایط حفاظتی است و از اتوموبیل مخصوص استفاده می کند، پس چگونه است که آقای جلیلی به عنوان دبیر نهادی که مسئول امنیت کل  کشور است، این قاعده ساده و مرسوم در امنیت شخصی خویش را رعایت نمی کند؟

 - ظاهرا موضوع پراید آقای جلیلی در مجلس هم بازتاب هایی داشته است(+)

- تقدیر مثل یک خبر است، پر از پاراگراف های بیخود و باخود و کسل کننده و ...اما گاهی در مسیر تقدیر به «تیتر» می رسی...! تیتر باید کوتاه باشد و موثر و قاطع!

/ 33 نظر / 58 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حسن

ایراد بنی اسرائیلی نگیر کلاشینکف.. دقت کردی که چقدر شباهت با ایرادهای بنی اسرائیلی در قرآن دارد! درمورد راننده ایشان یک پایش مصنوعی است. جانباز است. شاید علتش این باشد. ولی اهل تجمل و تشریفات و... نبودن از حرکات و سکنات و نحوه رفتارشان کاملا مشهود است. کی گفته استفاده از اموال شخصی در کار اداری و دولتی معنا نداره؟ ازبس از بیت المال به عنوان مال البیت استفاده کردن این طوری شده دیگه.

ستاره دریایی

خدمت برادر مهربون کوچکتریان عارضم: همه این دلایل و شواهد و قرائن و غیروه نشان گر آنست که آقای دکتر جلیلی در کمال عدم توجیه عقلانی و اینها بسیار آدم باحال و مشتی و خاکی و ارزشی و بسیجی هستند ، به کوری چش و چال مدیران ریا کار و منفعت طلب درجه یک و دو سه و چاهار میانی فوقانی و تحتانی / ضمنا محض استحضار پراید دوگانه سوز کذایی برای خودشان هست فنی سالم کولر روشن ضبط و باند فابریک و دزدگیر[نیشخند]

عبدالله

انصافا ایراد ..... بود. این چه نقدی بود کرید

ليقه

به نام خدا بحث ساده زيستس نيست، بيشتر به نظر ميرسد كه اين يك حركت نمادين ونمايشي باشد براي نشان دادن امنيت در كشور. مثل كاري كه اوباما با مدودف كرد و ظاهراً ناگهاني رفتند يك فست فود و فكر كنم همبرگر نوش جان كردند!!

مشق توحید

بزرگواری که این متن را نوشته ای ، خدائیش مظلومتر از این آدم عزیز و دوست داشتنی گیر نیاوردی که اینجوری گیر بیخود میدی؟ انشاءالله خدا ایشون ر حفظ کنن و به جاهای خوب برسونن

دوستداران جوان دکــتر سـعید جلیــــلی

سلام دوستان گرامی ارجمند وبلاگ دوستداران جوان دکــتر سـعید جلیــــلی http://drjalilisaeid.blogfa.com/دوستداران جوان دکــتر سـعید جلیــــلی راه اندازی شد لطفا لینک نمایین و ما را خبر کنین تا شما را لینک نماییم. هودار دوستداران جوان دکــتر سـعید جلیــــلی سقراط را پرسیدند: حکمت چه وقت در تو مؤثر افتاد؟ گفت: آن گاه که نفس خویش را کوچک شمردم.

هادی

از ساده زیستیش هست و لاغیر. نود درصد هم ماشین شخصیشه.

محمد

سلام در ادبیات دینی ما به خصوص سخنان امیرالمومنین تاکید بر این شده که مسوولین حکومت باید سطح زندگیشان در سطح اقل باشد و د

احمدی

با سلام فقط جهت اطلاع بگم که جلیلی نه تنها خودش ساده زیست هست بلکه میگه باید تمامی مسئولین هم ساده زیست باشند. ایشون ماشین سازمانی دبیرخانه شورای امنیت رو پراید کرده نه مثل بعضی ها که خودشون شعار ساده زیستی میدن ولی با هواپیمای دولوکس تشریفاتی این ور و اون ور می رن

حره شهیدی

سلام انشاالله که این مطلب بخاطر توضیحات وبلاگتون(نیش کلاش از بهر کین نیست، اقتضای طبیعتش اینجوریه!)نباشه وغرضی هم درکارنباشه...وگرنه بخاطر این تهمت اون دنیاباید جواب داد....