استفراغ شناسی پديده های سياسی ! اين قسمت : ديپلماسی

«شعار» می تواند به خورد خيلی از چيزها داده شود: مثل افکار عمومی ، سياست داخلی  ، رسانه ها و ...اما «اقتصاد و ديپلماسی» دو موجودی هستند که خيلی زود شعار را استفراغ  می کنند...مذاق و معده اقتصاد و ديپلماسی اصلا به شعار سازگار نيست چون کارشان با واقعيت لخم و لخت و عريان است ! (لطفا احساس سکسی نکنيد!) ظاهرا  از قرار معلوم اين دو استفراغ در دولت احمدی نژاد خيلی زود اتفاق افتاد!( استفراغ بورس و اقتصاد که معرف حضور آقايان هست!)

اما استفراغ ديپلماتيک! چنانچه معلوم است خيلی زود هارت و پورت تيم جديد مذاکره هسته ای افت کرد و با تغيير لحن و ترديدهای  آشکار در لحن قبلی  و  سعی در بازگشت به بازی ديپلماسی و ارسال نامه لاريجانی به سران اروپايی...اين نشانه ها ديده شد.

بسيار واضح است انداختن کشور به «تهلکه شورای امنيت» و «جنگ و تحريم» با هيچ عقل سليمی جور در نمی آيد و هنری هم نمی خواهد، هنر اين است که با مذاکره و تعامل و هوشمندی منافع کشور را حفظ کنيم نه اينکه مدام بر طبل جنگ و تنش و تقابل بکوبيم و دردفيقه ۹۰ به بهانه مصلحت آن کار ديگر را بکنيم!

روش های اصولگرايانه در موضوع هسته ای از نوع کيهانی فقط به درد پرکردن صفحه دوم کيهان و روحيه انگيزی های داخلی ( که البته در جای خود لازم هم هست) می خورد و اگر در صحنه بين الملل محک بخورد، پوچ بودن و احمقانه بودنش خيلی زود معلوم می شود، حماقتی که کيهان در مقابل حماقت نومحافظه کاران و تندروهای آمريکايی از خود ساطع! می کند! بدون توجه به تفاوت ها اين سو و آن سوی ميدان ...که عملا به طنز تبديل می شود.

خيلی ساده است اگر ايران به شورای امنيت برود، ملايم ترين پيامدش ، تحريم است و تحريم يعنی خاموشی هميشگی صنعت هسته ای! ( چيزی که امروز مرتب تکرار می شود حق مسلم ملت ايران است)...تحريم شورای امنيت برای همه کشورهای دنيا لازم و واجب است، يک قلمش را تصور کنيد: ديگر نمی توان از خارج بنزين وارد کرد،  اتفاقات يک روز تهران بدون بنزين را فقط مجسم کنيد!

گربه مذکور هیچ نسبتی با مسئولان ندارد!

استراتژی نگاه به شرق دولت جديد عملا شکست خورد( رجوع به موضع هند و پاکستان در قطعنامه سپتامبر شورای حکام) و اين سياست عملا وسيله ای شد برای بيدار کردن خرس بزرگ شمالی و باج خواهی روسيه از ايران(رجوع کنيد به اخبار مربوط به سفر ايوانف به ايران، چه باج روسها را بدهند چه ندهند، پشت ايران را خالی می کند و اين يعنی بازی باخت-باخت برای ايران! روسيه قبل از اين هم غيررسمی اعلام کرده بود ، در شورای امنيت روی وتوی او حساب نکنيم!)

 خروج و قهر کردن از مذاکرات با اروپا و فحش دادن به اروپا و وارد کردن کشورهای کم وزن و شهرستانی ! به پرونده هسته ای ، نه تنها مشکلی را از ايران حل نکرد و نمی کند، بلکه پرونده هسته ای را تبديل به باشگاه امتيازگيری اين کشورها از آمريکا و غرب می کند و بازهم به ضرر ماست.

ظاهرا شورای عالی امنيت ملی و لاريجانی ، اولين کسانی در دولت جديد بودند که متوجه اين استفراغ شدند و  متوجه شدند که معنی عزت و اصول گرايی به معنای گزک دادن به دشمن و رفتن به دهان شير و انداختن کشور به تهلکه و از بين بردن تمام داشته ها و دستاوردهای نظام و...نيست، منتظر باشيد که اختلافات اساسی بين تيم فعلی شورای عالی امنيت و احمدی نژاد به وجود بيايد. 

يک ضلع خيلی جدی در جمهوری اسلامی ، مصلحت گرايی است...نماد  و استوانه ! اين تفکر يعنی هاشمی رفسنجانی ، با تابلوی جذب و اتحاد ميانه روها  بعد از انتخابات و شکست ظاهری ، به شدت در حال قوی شدن و يارگيری است ( رجوع کنيد به جذب خاتمی توسط هاشمی و بسياری از شخصيت های باسابقه و وزين و مديران کشور به سمت هاشمی) ، کوبيدن بر طبل کور اصولگرايی و اصولگرايی کيهانی و شهرستانی ،  بدون توجه در نظر گرفتن جريان هاشمی ، دقيقا به نفع سکولارها و استحاله طلبانی است که در خط هاشمی جمع شده اند.

خطر بسيار جدی که وجود دارد و با افزايش احتمال رفتن ايران به شورای امنيت جدی تر هم می شود، سوار شدن برخی جريانات ( اعم از اصلاح طلبان مشارکتی يا لائيک ها و سکولارها) بر روی فشار پرونده هسته ای در داخل مرزها است( البته جرقه هايش زده شده است مثل اين)، ترس مردم از جنگ و  شعار صلح خواهی و دموکراسی الان  بستر بسيار مناسبی پيدا می کند تا  عده ای در شرايط حساس کنونی از آن استفاده کنند( امثال شيرين عبادي؛ فرض کنيد امثال شيرين عبادی و لائيک ها با شعار no war , yes to democracy جمع بشوند در ميدان انقلاب يا ...کليد انقلاب مخملين به راحتی زده می شود، چون ترس مردم از حنگ و ويرانی و تحريم کاملا به کمک اين جريانات به ظاهر صلح خواه می آيد.کاری که می شود کرد اين است که خود نظام ابتکار را به دست بگيرد به اين مفهوم که وضعيت پرونده هسته ای ، بدون اغراق و دروغ و تبليغات و ...خطرها و اميدها به مردم گزارش داده شود، دو حالت به وجود می آيد...يا مردم واقعا و نه صوری و ظاهری گزينه مقاومت و ايستادگی (دهه شصت بازار!)  را انتخاب ميکنند که اين به نفع پرونده هسته ای و ايران است و با يک رفراندوم می شود اين را فهميد، حالت دوم اين است که مردم بگويند ما جنگ و تحريم و شورای امنيت و ...نمی خواهيم و نظام هم در يک حرکت زيرکانه بگويد چون مردم نمی خواهند پس ما هم نمی خواهيم و از اين جور حرفها...و کشور با غرور و عزت و افتخار از اين بن بست خطرناک فعلی خارج می شود.از دوستان عزيز و اصولگرايانی که الان با خواندن اين حرفها به من فحش می دهند جدا می خواهم که وقايع سالهای ۶۶-۶۷ را به دقت مطالعه کنند!  بازهم با علم به همه هزينه هايی که اين حرف دارد ، می گويم: ماندن احمدی نژاد بر منصب رياست جمهوری حرام شرعی است! از هر طرف که حساب کنيد !

اين را هم ببينيد تا بفهميد که اعتماد به حواس چيز خوبی نيس!

/ 22 نظر / 15 بازدید
نمایش نظرات قبلی
کلاشینکف

شهرستان عزيز! لالاکردن گاهی بهترين کار دنياست!

dd

ها؟

پلاک جنگی

لالاکردن به اين نمی گويند به سياسی بازی شما می گويند شهرستان نمای عزيز!!!.....حسين شهرستان

خیزش سرخ مسلمان

با سلام بله درستیشوف! فرمودید اما آقای ذوالنور نظر دیگری دارند! به نظر مبارک ایشان سازمان مجاهدین خلق دیگر منافق نیستند! و بلکه این دفتر تحکیم وحدت، مجاهدین انقلاب و مشارکت هستند که منافقند! (از آقای رجوی خواهش میکنیم اینبار چراغ سبز را کامل نگیرند! استدعا داریم! آخر ذوالنور ما ضایع میشود گناه دارد!) در ضمن! اینهمه بد و بیراه به لاریجانی ها، این سه گانه های تاریخی! میگوئید درحالیکه ایشان نوشتن نامه به اروپا را تکذیب کرده است! گیریم جک استراوا جواب میدهد! عزیز جان دروغ گو ما نیستیم، این را بفهم! لاریجانی طفلک دارد آماده میشود همراه نیک براون در همین تهران سنگر سازی کرده جلوی تجاوز به خاک ایران را بگیرد! میگوئید نه؟ رجوع کنید به:(جنگی در بساط نیست! آمریکائیها میخواهند ما خودکشی کنیم)! مرگ نیزه ای بر آمریکا که دنبال خودکشی ماست، درود بر سخنان نغز فیلسوفان وطنی لاریجانیها. در ضمن آنچه حرام شرعی هست نفس کشیدن ما و شماست!

خیزش سرخ مسلمان

میدانید تحقیقات مرکز پژوهشهای مجلس ثابت کرده تنفس غیر احمدی نژادی بر لایه های میانی اوزون تأثیر منفی گذاشته ، باعث :(روی گردانی دختران ما از جنسینت خود شده است!) ماشالله آقای توکلی ثابت کردند "دوم خرداد" نه تنها مشکلات عقیدتی، اجتماعی، سیاسی بلکه مشکلات جنسیتی نیز برای کشور به بار آورده است!!؟! جناح راست هم کاملأ در این زمینه و صد زمینه ی دیگر پاک هستند، اصلأ این جناح با امثال لاریجانی ها و میر سلیم ها فرهنگ این مملکت را تا حد...به...کشانید!که جای تقدیر هم دارد! ما اخیرأ راستش صدای کلاشینکف های روسی و آرم های رزمی زرافه و فیل در اطراف و اکناف شما شنیده ایم که ما را وادار کرده تهدید کنیم:( اگر اینبار هم رأی منفی دهند، مردم انقلابی تکلیف مجلس را روشن میکنند!)اما بیش از کشاندن آن به فراکسیون وفاق و کارآمدی که در یک مجلس اولترا تندرو ،غنیمتی ست عجیب، مایلیم خودتان زودتر آنرا تکذیب کنید! اینهم از میدان اصلی شهر رضائیه ---->(من از لشگر ۲۲ ارومیه راضی هستم)! مقام محترم رهبری ، شعار را حال کنید، هم سازنده هست هم ندائی گوشمالی گونه به اُستانهای مجاور!یا حق

باد صبا

سلامٌ عليکم(با رعايت تمام مخارج حروف) خوندم.جالب بود.از جنس حرفهای داش مجيده. شايد هم حرفهای مجيد از اين جنسه! ولی کامنتهاش هم باحال بود.

خیزش سرخ مسلمان

با سلام، جناب پلاک جنگی برای ما چنین پیغامکی نهاده اند که ضایع دیدیدم آنرا اینجا تکرارش نکنیم!:" تا آنجا که یادم می آید هنوز که هنوز است ملت به شما روی خوش نشان نداده است این را می توانید از تعداد کامنت هایتان متوجه شوید!!!! آیا واقعا اینگونه نیست؟!؟!؟!........جمع کنید بساتتان را این طور بهتر است . بعد می توانید ادعا کنید که ما طرفدار بسیار داریم اگر بخواهیم!!!!!" اولأ جناب پلاک جنگی ما گردنمان از مو نازکتر است، همینقدر که ملت به روی پلاک جنگ تازه ی! شما روی خوش نشان میدهد برای هفت پشت همگی ما تا قیامت کافی ست! انشالله تعداد کامنتهایمان از این هم کمتر، و کمتر تر تر! شود به کوری چشم خودمان و برای سوی بیشتر چشم حضرت شما! ما غلط بکنیم ادعا نمائئم! همین که گهگاه دوستی راهی گم میکند برای ما کافی ست، گویا مدعیان صداقت و قناعت و یکرنگی بدجوری چشمانشان توسط اعداد و لشگرهای دنیوی نابینا شده است. عزیزِ در دست تعمیر، تعداد کسی را آدم نمیکند، از خدا میخواهیم ما و شما را آدم فرماید که مانند حیوان با هم سخن نگوئیم و اگر انتقادی داریم ...بگذریم نازنین. یا حق

پلاک جنگی

سلام به خيزش سرخ آب رنگی عزيز مسلمان!! تنها نکته را که به ذهنم می رسد اين است که شما می توانيد به رای های انتخابات ۹ هم توجه فرماييد! شايد از حرف های من برداشت مناسب تری داشته باشيد! يا علی