عکس: گذر عمر...!

گذر عمر...!

روز جمعه با دایی عزیزم رفتیم شمال؛ نهار را در رستورانی در میانه راه لاهیجان به رشت، "کباب ترش"( کباب برگ+ رب انار) خوردیم که جواب داد!

 از همان اول که چشمم به عکس سیاه و سفید افتاد؛ حدس زدم که باید صاحب فعلی رستوران باشد، دایی جان که متوجه کنجکاوی من شد، موقع خروج از رستوران شخصا رفت به آشپرخانه رستوران و این بنده خدا را آورد که زیرعکس قدیمی تا من از او عکس بگیرم، این آقا هرچه قدر به دایی گفت مشتری ها نگاه می کنن و عذر  آورد برای عکس نگرفتن و ... دایی ول کن نبود! عکس این شد که می بینید؛ گذر عمر...بهترین توصیف برای این عکسه!

راستی کسی می دونه «سبیل» از کی بین ایرانی ها مد شد؟ یادگار دوره قاجاره آیا؟ نظر شما چیه؟ چرا اکثر مردهای ایرانی ترجیح می دن سبیل بذارن؟تاریخچه فرهنگی و اجتماعی این پدیده چیه؟

/ 5 نظر / 9 بازدید
محمد

بابا عجب وبلاگی ، دمت گرم ! یه سری هم به ما بزن.[لبخند]

پیوست

هر مدی و هر مذاقی گردشیه. یه وقت سبیل مده و یه زمانی ریش بزی! چهل سال پیش با کراوات خوشتیپ می‌کردن، الان کراوات واسه منفورین‌ه. چهل سال بعد چه حکومتی باشه و چی مد بشه خدا عالمه...

سفیر مهر

1- داییت شدیدا باحاله کلاش. 2- این عکس گذر عمرت، درس داشت. که هیچ کدوم از زیبایی های الانمون پایدار نیست. 3- اتفاقا ظاهرا سبیل مد جدیدی نیست و بوده از قدیم. مردهای هخامنشی ها رو نگاه کن. هم سبیل دارند و هم ریش و هم موی کمی بلند. 4- یه مشکل سبیل، مقادیر بالای مویی است که موقع خوردن، تناول می شود! که از قضا حرام هم هست! 5- عجب عکست فرو می ره تو چشم فکر آدم! هی نگاه می کنم هی فکر می کنم.

نسیم

سلام خیلی وبلاگ قشنگی دارین بابا من که شخصا از این اهنگ وبتون حال کردم خدا خیرتون بده[لبخند][هورا] والا سبیلم نمیدونم از کی مد شده مگه مد شده؟؟؟![تعجب][نیشخند]