سربازی که شاعر بود و حواشی اتوبوس خبرنگاران!

بخاطر ملاحظات حفاظتی ، اکثرا سربازها معمولا در جایی غیر از موطن خودشان خدمت می کنند و ‌اولین جایی که این سربازهای غریب پیدا می کنند،‌تفرج گاهها و مراکز تفریحی عمومی آن شهر است، وقتی هم به این جاهای تفریحی می آیند،‌ یک گوشه کز می کنند و غصه می خورند و یاد خانواده و سیستم خودشان می افتند، وقتی به طاق بستان کرمانشاه رفته بودیم، دوتا از این غریب-سربازها را در تخت بغلی دیدم و خیلی زود از حرف زدنشان فهمیدم که عرب هستند و از عشیره بداوی.

 باور کنید یکی از ثواب انگیزترین کارهای عالم، سرصحبت بازکردن و شوخی و همکلام شدن با این سربازها است،‌معلوم شد این سرباز جوان، شعر هم می گوید،‌آنهم شعر عاشقانه عربی، که از او خواستم مقابل دوربین، شعرش را بخواند که خواند(لطفا یک نفر این شعر  ترجمه کند و توی کامنت ها بگذارد)

-وقتی اتوبوس خبرنگاران داشت از سفر گیلان برمی گشت،مسئول امور خبرنگاران ستاد مهندس موسوی، رفت ته اتوبوس و خوابید و ما خبرنگاران بدجنس هم تصمیم گرفتیم با ایشان عکس یادگاری بگیریم که نتیجه اش شد این عکس زیر،‌چقدر توی اتوبوس خوش گذشت ،‌ فقط تصورش را بکنید،‌ساعت ٢ نصفه شب، صدای بلند موسیقی و همسرایی همگانی! و گوربابای سیاست و نم نم بارون و ...همه ما مدتها بود اینقدر نخندیده بودیم.

خنده بازار در اتوبوس

/ 13 نظر / 8 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مژگان

سلام. شما که تو متن گفتید خیلی به ما خوش گذشت و گور پدر سیاست اما ژوستری که در عکس به نمایش گذاشته شده یعنی سیاست

www.webgozar.com/poll/vote.aspx?Code=553173

** نظرسنجی بزرگ انتخاباتی ** در انتخابات ریاست جمهوری به چه کسی رای می دهید؟ احمدی نژاد رضایی کروبی موسوی >> برای شرکت در این نظرسنجی روی لینک بالا کلیک کنید.

sajad

شروع کردی ها....؟؟؟؟

حاج همت

وای بهمنم چه خوش تیپ شدی! خانم بهداشت تو مهر بهت گیر نمیده موهات ایقد بلند شده؟

رضا

آقای کلاش سلام شما کجا خدمت کردید، دیار غربت؟

سيد

باخت 3 بر 0 مير حسين مو سوي به احمدي نژاد

هبت

سلام . خیلی خوشحالم که صفحه ی شما رو در وب پیدا کردم . برای شروع آشنایی باعکس تشييع با خودروي حمل شير!!! شروع می کنیم به امید دیدارتون منتظرتم

کیوان

اصیح ابصوت ونته یای رد رد = با صدای بلند میگم (دوست دارم) و تو با من تکرار میکنی احبک لا تروح ابعید رد رد = دوستت دارم جای دوری نرو برگرد یکی از صنایع شعر عربی اینه که یه کلمه دو تا معنی میده مثل این شعر که (رد) یه بار به معنی تکرار کردن و یه بار به معنی بازگشت به کار رفته

آقای عادلی عزیز ما هم دوست دار میر حسینیم