سیاست طاقت می خواد،احمد طاقت نداشت...

احمد...

فوتبال زمین خاکی قم، دیپلم، تبعید، کوچه های تاریک نجف؛ جای خالی برادر، نوفل لوشاتو، فاطی، حسن، درخت سیب، بنی صدر، مهرآباد، خمینی ای امام، بلیزر، بهشت زهرا، رفاه، خواب خوش، پیروزی، استراحت، کوسن کرامت، پشتی قدرت،محرم اسرار، سفارت آمریکا، بیمارستان قلب، جماران،  پرستاری پدر رهبر، سیاست، سپاه، میرحسین ، جنگ، جام زهر قطعنامه، مرگ پدر، تولیت،عصا، رنج نامه، شورای عالی امنیت، مهلت سه ماهه، حلالیت طلبی(*)چله کوشک قم…مرگ...احمد طاقت سیاست نداشت!

 


 

 سیاست، مثل این است که استخدامت کنند برای خوردن نان خامه ای! کارت این باشد که شیرینی بخوری، با اجبار ِ چه با  اختیار، هرروز بیشتر، هرروز شیرین تر،‌ سیاست وقتی با قدرت هم قاطی شد، شرابی می شود مردافکن، دیگر خیلی طاقت می خواهد...یه جورایی می شود مرض قند! چیز عجیبی است این سیاست، ‌احمد طاقت سیاست نداشت؟

***

-چهره و شخصیت احمد هم از چهره های مورد پسند «ایرانی» بود، ظاهر ساده ، بی تکلف و به اصطلاح «درویشی» و «مظلوم»، مهربانی و حس بی آزار بودن و حالت پسر وفادار و در کنار پدر ، لپ های گل انداخته و چشمهای کشیده و سبیل بلند روی لب ریخته و ریش های بور چهره ای خودمانی از احمد برای مردم ساخته بود،چاق هم بود و چاق ها اصولا از نظر ایرانی ها مهربان به نظر می آیند، کلا  سید احمد خمینی چیزی شبیه کاراکتر دوست داشتنی «غلامرضا تختی» شده بود، این ویژگی های احمد در کنار آن اقتدار و ابهت آهنین پدر یک جوریایی تکمیل می شد و خیلی بیشتر هم به چشم می آمد... 

 

-پاورقی:(دی ماه ٧٣ صاحب نفسی به سید احمد خمینی خبر داده  بود سه ماه دیگر بیشتر زنده نیست، احمد شروع کرد به حلالیت خواستن،بعد هم چله گرفت در کوشک قم و بعد سکته در اسفند ٧٣)

/ 41 نظر / 11 بازدید
نمایش نظرات قبلی
لیدی

برادر مایکل جکسون اسلام آورد

امید

خدایش بیامرزاد

۲۵ كيلو

سلام .کامنت هاتون رو مرور میکردم که به یکیشون برخوردم که:سلام حاج آقا! اين مجيد روش نمی شه به شما بگه که زن می خواد!!! براش بگيرين!! البته حميد هم التماس دعا داشت! با تشکر ! [خنده] حمیدمون که زن گرفت و رفت اما حریف این مجید نشدیم[خنده]امید که شماتشویقش کنید(از مطلب جدیدمون بازدید کنید)ممنون

من و من

کوسن کرامت اشاره به چی داره؟ کاش یکی هم 3 ماه قبل از مرگ من بهم خبر بده هر چند سه ماه برای خیلی از کارا کمه...

سعید امامی به حاج احمد آقا گفت رفتنیه؟ چه پیش بینی کرد ها

آشنای غریب

خوب بود اشاره می کردید که از جه کسی حلالیت می خواست موفق باشید

سیدعباس سیدمحمدی

سلام علیکم. پاورقی لفظی است معادل یک واژه ی فرانسوی که الان فرانسوی اش در خاطرم نیست به معنای سلسله نوشته هایی در روزنامه (یا هر نشریه ی ادواری).

علی

بهرام که عمری گور گرفتی دیدی چطور گور بهرام گرفتی

مسلم

ورودبرفرزندپاك وساده امام خميني درودبراين همه افتادگي