از این به بعد...با "احمدی نژاد واقعی" طرف هستیم!

انتخابات عجیب و غریب ریاست جمهوری دهم یک خاصیت داشت و آن این بود که بازیگران مختلف سیاست ایرانی، چهره خود را به کمال و تمام و با تمام شفافیت به معرض دید مردم گذاشتند، نقاب تعارفات و توهمات و تحلیل ها  در مورد شخصیت ها کنار رفت و هرکس نشان داد که کیست و چیست، محمود احمدی نژاد هم در هفته های اخیر این شفاف سازی را در مورد خودش نشان داد و فکر می کنم ما تازه بعد از چهار سال با "احمدی نژاد واقعی" یا "واقعی ترین چهره احمدی نژاد" مواجه هستیم،‌احمدی نژادی که دیگر در معرض رای مردم قرار نمی گیرد تا بخواهد رفتارهایش را انتخاباتی و تبلیغاتی جلوه دهد-مثل دوره اول ریاست جمهوری- و می خواهد "خود"، "خودش" شود!

  احمدی نژاد عملا با رفتارهای اخیر خود مدل جدید و بی سابقه ای  برای تعریف "مشروعیت سیاسی " ارائه کرد، مدلی که مشروعیت در آن "نه از رای مردم" و "نه حتی از ولی فقیه"  اخذ می شود، بلکه مشروعیت "مستقیما" از حضرت حجت(عج) گرفته می شود

سلسله اتفاقات عجیب و بی سابقه دو هفته اخیر مسائل مربوط به معاون اولی اسفندیار مشایی، ماجرای تنش در هیات دولت و  سرانجام عزل وزیر اطلاعات و صفارهرندی (که نوعی انتقام گیری خشن از مخالفان مشایی بود) ...نشان داد علاوه بر بحران مربوط به انتخابات اخیر ریاست جمهوری، یک "بحران جدی و البته موازی" دیگر هم در سطوح بالای حاکمیت وجود دارد که از هفته اخیر، کاملا علنی شد و به اصطلاح "رو" آمد.

واقعیت این است که در هنگامه ای که دعوای قدیمی "مشروعیت نظام" و اینکه مشروعیت ولی فقیه از رای مردم است یا نه و بین اکبر هاشمی رفسنجانی و شیخ محمد یزدی و بخش های مختلف حاکمیت در حال پاسکاری و بحث  بود.

 احمدی نژاد عملا با رفتارهای اخیر خود مدل جدید و بی سابقه ای  برای تعریف "مشروعیت سیاسی " ارائه کرد، مدلی که مشروعیت در آن "نه از رای مردم" و "نه حتی از ولی فقیه"  اخذ می شود، بلکه مشروعیت "مستقیما" از حضرت حجت(عج) گرفته می شود و ظاهرا برحسب قرائن و شواهد، واسطه این انتساب مشروعیت هم کسی نیست جز "اسفندیار رحیم مشایی" فقط علنی شدن همین تئوری بود می توانست خشم و خروج چهره های چون محسنی اژه ای، صفارهرندی، حتی غلامحسین الهام از کابینه احمدی نژاد را عملی کند.

 

محمود و اشفندیار بازی می کنن، خیلی قشنگ!

 

به بیان دیگر، به نظر می رسد احمدی نژاد در درون نظام،یک میانبر به نظریه ولایت فقیه-که دیدگاه رسمی حاکمیت برای توضیح و توجیه مشروعیت در زمان غیبت می باشد-زده است.

اینکه حکم انتصاب رحیم مشایی به معاون اولی رئیس جمهور عمدا و رسما قبل از تحلیف و تنفیذ رهبری صادر می شود، در حکم معاونت اولی و رئیس دفتری مشایی، اشارات مکرر و معنادار به بحث مهدویت و امام زمان(عج) می شود و از سوی دیگر، احمدی نژاد بعد از یک هفته تعلل و مقاومت بی سابقه در برابر نظر صریح رهبر،پاسخی غیر دوستانه و از سر دلخوری می دهد که معنای صریح اش این بود که اجرای دستور منع انتصاب مشایی را صرفا از باب اجبار قانونی(اصل 57 قانون اساسی) پذیرفته است و نه چیزی غیر از آن(مثلا تبعیت از ولایت و ..) برخی از قرائن مشهود این مسئله است.

جالب این است که احمدی نژاد در این دوره جدید،حتی تمایلی برای حفظ هواداران و حامیان حزب اللهی خود هم ندارد(رجوع کنید به خشم شدید کیهان و رجانیوز و دوستان از دست مشایی بازی محمود)، از طرف دیگر هم این رفتارهای عجیب و بی سابقه احمدی نژاد، تمام فایده ها در معادله هزینه-فایده انتخابات ریاست جمهوری دهم را برای اصولگرایان و نظام  کمرنگ و حتی نابود می کند ولی با این حال ظاهرا احمدی نژاد می خواهد با کمک اسفندیار و احیانا چند یار نزدیک مثل ثمره هاشمی و ..این راه را طی کند تا آنطور که  برخی شایعات خاص و محفلی می گوید در سال 2012 ، آن اتفاقات آخر الزمانی رخ دهد؛ شایعاتی که برخی چهره های نظام قبلا در موردش هشدار داده بودند اما این بار این شایعات، امثال صفارهرندی ها را هم به صدا درآورد!

 راستی از خانم فاطمه رجبی چه خبر؟!

***

-صفارهرندی: ادعای ارتباط مستقیم با امام زمان ازهیچکس پذیرفته نیست(+)

-حسن روحانی:عده‌ای وقتی نماز می‌خوانند. جلوی خود یک جانماز خالی پهن می‌کنند و می‌گویند این را برای امام زمان گذاشته‌اند (+)

-عکسی جالب از سایت رسمی مشایی(+)

/ 30 نظر / 14 بازدید
نمایش نظرات قبلی
هادی

من که فکر کنم این 4 سال دولت محمود اصلا به اخرش نرسه!

یک دوست

سلام این شایعه 2012 خیلس داغ شده جای هم علنی مطرح شده بین طرفدارهای احمدی نژاد؟ در ضمن یه فکری به حال بلاکت تو فایرفاکس بکن فایر فاکس رو میبنده! ایام عزت مستدام!

عبدل

آقا این مرسدستون عجب گرد و خاکی کرده!

كشته احمدي نژاد جونم هستم .... نه عوام فريبه ،نه احمق.. ميدونم ،مي دونم كه با اين گند كاري ها ي كابينه به تعداد 24 ميلوني راي و هواخواهاش اضافه هم مي شه ... قربون شكلش برم من ، خيلي نازه ، عكسش بكگراند موبايل و كامپيوترم ... يه شانپانزه نازو مماماني.... گند زديم به اين مملكت رفت ....

مریم آرامیان

"مشروعیت سیاسی احمدی نژاد مستقیما" از حضرت حجت (باج) گرفته می شود.

علی مهتدی

بهمن عزیز یک احتمال نگفته در این متن وجود داشت. اینکه حاکمیت برای فرافکنی و عبور از بحران موجود، یک بحران ساختگی ایجاد کرده باشه به اسم مشایی تا بدین ترتیب نشان دهد که در داخل حاکمیت دموکراسی و اختلاف نظر وجود داره و اصلا قرار نیست و نبوده که احمدی نژاد مطیع ولایت باشه. نمی تونم قبول کنم فرد ناچیزی مثل احمدی نژاد بخواد یا بتونه جلوی نظر صریح رهبری بایسته و باهاش مخالفت کنه.

حميد

به طرز عجيبي موافقم!

ندای انقلاب

ایهالناس مسلمان کشی‌یکی‌از سرگرمیهای جدید برای کشورها و دولتهای مسلمان و غیره مسلمان شده. جالب اینجاست که دوستان عزیز آقای احمدی خره،چین و شوروی، قبل از شمارش آرای انتخابات به ایشون تبریک گفتند. کشور چین و شوروی یک ساعت بعد از انتخابات به آنترینژاد تبریک گفتند تو نگو اینها با هم یه قرارهایی دارند و آنهم سرگرمی هست که هر ستاشون دوست دارند و آن هم، مسلمان کشی‌. در ارومجی چین و در چچنیا شوروی و در ایران عزیز دولتها همه مشغول مسلمان کشی‌هستند.احمدی‌نژاد ممکن که خایهٔ امریکا و انگلیس را نمیمالد ولی‌ خوب خایهٔ چین و شوروی را ما چ می‌کند. هی‌نماز جمعه داد میزنم مرگ بر یهودی و صهیونیست تو نگو پولدارترین ادمهایی که شوروی را اداره میکنند یهودی هستند. هر هفته میرم نماز جمعه داد میزنم مرگ بر امریکا و مرگ بر انگلیس تو نگو مسلمان کشهای اصلی‌، چین، شوروی و همین رئیس جمهور قلابی خودمون آقای احمقی خره جنایتکار هستند. «ان الله لا یغیر ما بقوم حتی یغیروا بانفسهم»