دفترچه خاطره آکبند دوران جنگ و باقی قضایا...

توی وسائل فرامرز، یه دفترچه آکبند خاطرات مخصوص رزمندگان جنگ  رو پیدا کردم که خیلی برام  جالب بود، لحظه ازش عکس گرفتم، هرچند که بهم بخشید ولی دلم نیومد که باخودم ببرمش، بعد از عکس گرفتن به فرامرز برش گردوندمش.

"تبلیغات جبهه و جنگ" یکی از قابل تحقیق ترین و البته مغفول ترین بخش های تاریخ جنگ است که هنوز کار در خور توجهی در مورد اون انجام نشده، این خاطره ها و وصیت نامه های رزمنده ها به مرور خودش یک منبع ایدئولوژیک شده و نوستالوژی تبدیل به ایدئولوژی که این میعان را هنوز راهیان نور و برنامه ها و نوحه های دفاع مقدس در صداوسیما و ...انجام می دهند و این فرایند همچنان ادامه دارد...و یکی از نافذترین خرده فرهنگ های جامعه ایرانی دقیقا همین فرهنگ است که البته خیلی از روشنفکران به اشتباه دستکمش می گیرند.

اینم شاید بی ربط نباشه که توی موزه شهدا(خ طالقانی) یک استفتا از امام خمینی هست که خیلی جالبه، مضمونش این است که رزمنده ها برای اینکه حتما شهید بشن از کلاهخود جنگی استفاده نمی کنند و با کمترین ترکشی شهید می شن، شما(امام) گذاشتن کلاهخود رو واجب شرعی اعلام کنید،این شما و این هم عکسهای این گنجینه تاریخی:
توصیه های فرمانده جنگ برای ثبت خاطراتنکات مهم در نوشتن خاطرات
دیدن حضرت حجت(عج) در خواب و بیداری

احساس نسبت به امام امت
نقشه ضمیمه ایران تا قدس در دفترچه خاطرات

پشت جلد دفترچه خاطرات

یک کتابچه نوحه


یه صفحه نوحه دست نویس نوشته شده در سربرگ بانک "پارس"

/ 15 نظر / 38 بازدید
نمایش نظرات قبلی

لعنت خدا بر مسبب جنگ

چه كسی از رسيدن سونامی به دمشق ميترسد ؟؟؟!!

مریم آرامیان

استشهادی های عزیز برای ثبت نام به آدرس کامنت مرکز استشهادیون داوطلب اعزام به بحرین (در آمریکا) مراجعه کنید. مزایای ثبت نام: تسهیلات برای دریافت ویزای آمریکا , بلیط مجانی هواپبما, پرداخت هربنه اقامت در هتل صحرای لاس و گاس با هزار دلار ژتون برای بازی در کازینوی هتل صحرا که خیلی شیک و زیبا و از روی بنای قدس در فلسطین الگوبرداری شده است.

هدايتی ، تفسيری درباره تاثير سقوط دمشق بر تهران بنويس. مثلا انكار كن اشتراك مساعی دارند!

شمار كشته شدگان تظاهرات شهرهای سوريه از چهار نفر فراتر رفت.

لعنت خدا بر مسبب جنگ

علیرضا بختیاری

سلام سال نو بر شما مبارک باد نمیدانی تحویل سال کنار شهدا آنهم مزار شهدای ابادان چه مزه ای داره . یا علی

علیرضا

سلام طراح و منتشرکننده‌‌ي این دفترچه خاطراتها در زمان جنگ، آقای سعید فخرزاده هستند. در واحد تاریخ شفایی حوزه هنری می‌توانید پیداشان کنید.

مسعود

چرا شما اینقدر بدبختین