عکس: سرمه کشیدن مردانه

امشب میزبان یکی از برادران اهل سنت بودیم،قبل از خواب دیدم کیسه ای را از وسائلش درآورد، کیسه سرمه دان اش را! با ناباوری برای اولین بار شاهد "سرمه کشیدن" بودم.

می گفت سرمه را از سنگ پودر شده و دوده کنده درخت "بنه" درست می کنند

و شروع کرد به سرمه کشیدن

سرمه برخلاف ریمل!(درست گفتم؟!) به داخل محفظه چشمی کشیده می شود

نتیجه!

-درباره سنت سرمه کشیدن(+)

به نظرم آمد که "جوان نمایی" و سنت هایی مثل "خضاب کردن ریش و مو" یا سرمه کشیدن که چشمها را جذاب و جوان نشان می دهد از بنیادهای ناخوانده شریعت اسلامی است که چندان به آن توجه نشده، نظر شما چیه؟!

/ 33 نظر / 121 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بیخودی

[وحشتناک]

مریم آرامیان

بخاطر ازدواج با یک جوان اسلامی سرمه کشیده و ریش و مو خضاب کرده، یک مسیحی خاتون به دین اسلام مشرف شد ( مرتد ملی مذهبی شد! ) بیایید پشتیبان ولایت فقیه باشیم. نظر شما چیه؟!

علي

بامزه بود ادامه بدين!

ماریاهیلفا اشتقاسه

ماهه! ماه! به جون خودم. از باقر بپرس

صادق

چه خوشگل شده امشب !!!!!!!!!! اتفاقا خودمم هر شب سرمه ميزنم !! خيلي با حاله..چشماي آدم جون ميگيره ! به قول يه بنده خدايي : قـــــــــــــــــــوت داره ![خنده]

حجت

یک خط لب بکشه و ابروهاشو بر داره دیگه تمومه [پلک]

الیاس

اتفاقا یک بار مادربزرگم واسم سرمه کشید، ولی خدا اون روز نیاره که چشمتون بخاره، یا چیزی بره توش، یا آب بخوره، اونوقته که تمام صورتتون سیاه میشه.! ترجیحاً همون مداد چشم بهتره [نیشخند]

ننه

یا خدا این یک نمونه جن بو داده می باشد

بهزاد

بعضی ها شوکه شدن! آره آقا/خانم اسلام این چیزاروهم داره. سنی و شیعه هم نداره. من خودم یادمه اولین بار که از اضاله ی موی بدن صحبت می کردم همین واکنشها شد! و همه فکر می کردن این یه کار فانتزی و مخصوص اروپایی هاست. و اونها خیلی به نظافت اهمیت میدن!!!