فرض غلط احمدی نژاد در بازی با رفسنجاني!

خوب...ظاهرا محمود می خواهد بازی موسویان را (با همه هزینه های خطرناکش ) ادامه دهد:

 احمدی نژاد  امروز در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالي در مورد تبرئه شدن حسين موسويان از اتهام جاسوسي گفت: ما مصرانه پيشنهاد مي‌كنيم كه مطالبي كه به بيگانگان و غير داده شده است، منتشر شود تا مردم در جريان قرار بگيرند. />

احمدی نژاد اضافه کرده:  اتفاقي افتاده، مطالبي منتقل شده است و كساني كه در نقطه‌ي مقابل ما هستند از اطلاعات آگاهي دارند، از اين رو شايسته است متن اطلاعاتي كه داده شده منتشر شود تا ملت بدانند ما نگران چه هستيم و چه اطلاعاتي به ديگران؛من پيشنهاد مي‌كنم كه اين اطلاعات منتشر شود تا ملت اطلاع پيدا كنند چه اتفاقي افتاده است، متن کامل خبر را در اینجا بخوانید(+)

***

تقریبا بر کسی پوشیده نیست که «موضوع موسویان» هم جزیی از بازی تقابل احمدی نژاد با هاشمی و کوبیدن «قبلی ها»  بود، بی تعارف باید قبول کرد یکی از دلایل موفقیت احمدی نژاد در انتخابات ۳ تیر ۱۳۸۴ ، «رودرو قرار گرفتن او با هاشمی رفسنجانی» بود، آن رویارویی با موفقیت احمدی نژاد و آرای ۱۷ میلیونی برای او تمام شد، فرض احمدی نژاد این بود و شد که می تواند با تداوم این رویارویی بازهم موفقیت کسب کند.

914.jpg

فرض غلط احمدی نژاد و خیلی از سیاسی های داخل و خارج و اپوزسیون این است که رفسنجانی «منفور» مردم (مردم کوچه و خیابان)  است، البته این تحلیل ناتمام را اصلاح طلبان در انتخابات مجلس ششم تجربه کردند و توانستند موفقیتی کوتاه و کم عمق به دست آورند، اما روند تحولات نشان می دهد که واقعیت این نیست.

نمی شود منکر این شد که حرف و حدیث و شایعات زیادی در مورد مسائل مالی اطرافیان هاشمی در جامعه مطرح است، هاشمی به دلیل حضور ۳۰ ساله در قدرت و حاکمیت، خواهی نخواهی مسئول «وضعیت موجود» شناخته می شود و در موردش متلک های اتوبوسی ( یا تاکسی مکان!) زیادی وجود دارد و ...اما نباید این لایه آشکار را مبنای تحلیل و قضاوت کرد، مردم خیلی خوب می فهمند و باور دارند که تراز هاشمی خیلی بالاتر از دیگر سیاسیون است و باز در عرصه های بحرانی به او پناه می أورند(به غیر از مردم، سیاسیون هردو جناح هم همین کار را می کنند)

226.jpg

یکی از جالب ترین و دقیق ترین تحلیل هایی که در مورد نسبت و رفتار مردم با هاشمی ( از یک شخص با تجربه که نمی توانم اسمش را فاش کنم! ) شنیدم این بود که : مردم در انتخابات ریاست جمهوری ۸۴ فقط می خواستند «حال» هاشمی را بگیرند! و در عمق وجود خود به توانایی فوق العاده او ایمان دارند ...شاید توضیح اش قدری مشکل باشد که هم آدم کسی را دوست داشته باشد و به توانایی های او معتقد باشد ولی همزمان بخواهد بخاطر برخی مسائل و مشکلات و نارضایتی ها  حالش را هم بگیرد! ولی خوب مردم ایران اینجوری هستند دیگه !

احمدی نژاد به این مسئله توجه نمی کند که اولا مردم «حال» هاشمی را گرفته اند! ( بنابراین با هم بی حساب شده اند!) و  حتی بعدا یک حال عجیبی هم به او داده اند(آرای بی سابقه در انتخابات خبرگان) ثانیا ضعف ها و نقائص و شهرستان بازی های دولت نهم به قدری است که احمدی نژاد را فاقد توانایی و مشروعیت لازم  ادامه تقابل با هاشمی(به عنوان بازیگری بزرگ و قوی) کرده است، قطعا اگر دولت احمدی نژاد موفق می بود حتی می توانست هاشمی را کلا از صفحه روزگار سیاست ایران محو کند.

-شباهت پرونده امیرانتظام و موسویان(+)

پیش بینی هفته: این خط و این نشان که این جریان موسویان در آستانه انتخابات مجلس هشتم به شدت به نفع جریان حسن روحانی و کارگزاران و هاشمی چی ها تمام می شود و چه رایی که جمع نمی کنند!

/ 24 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
محمد الياس

حاجی! مگه تو اين مملکت انقلاب شده که آقايون بازی سياسی کنن؟ اين همه شهيد برای اينکه يه عده بيان با سياست بازی کنن و دنبال قدرت باشن؟ يک بار برای هميشه بايد تکليف خودمان را با رفسنجانی و باند او روشن کنيم. جمهوری اسلامی به اندازه کافی مشکل دارد که وقت برای سياست بازی آقايان باقی نماند. اگر اين اختلافات فقط اختلاف سليقه بود حرفی نبود ولی هر وقت کسی اختلاس کرد يا جاسوسی نمود چون زير چتر رفسنجانی بود تبرئه شد. اگر جمهوری اسلامی اين است که شما در اين نوشته ترسيم کرده ايد پس گلی به گوشه جمال امثال اکبر گنجی!!!

هومن

سرنوشت احمدی نژاد به شدت و سرعت داره به سمت سرنوشت بنی صدر حرکت میکنه. البته امیدوارم از کشور فرار نکنه و برای اولین بار در ایران شاهد محاکمه یکی از سران مملکت باشیم.

ايمان

انعکاس اتهام جاسوسی و تبرئه در مطبوعات امروز: روزنامه اعتماد:(اصلاح طلب) مخالفت دولت و دادستان(آقای مرتضوی) با تبرئه موسویان سیاست روز: (اصولگرا) وزیر اطلاعات خواستار انتشار متن مداکرات موسویان با بیگانگان شد. رئیس جمهور:‌اطلاعاتی به غیر داده شده است که در موضوع هسته ای در مقابل ملت ایران بودند و هستند و من پیشنهاد میکنم که این اطلاعات منتشر شود تا ملت اطلاع پیدا کنند چه اتفاقی افتاده است. ایران: (اصولگرا) سخنگوی دولت:‌وقتی بیگانگان از این اطلاعات مطلع شده اند٬ مردم نیز باید در جریان آن قرار گیرند. صدای عدالت: حداد عادل: باید از تبرئه موسویان خوشحال باشیم اعتماد ملی:‌ (اصلاح طلب) سعید مرتضوی دادستان تهران صدور قرار تعلیق تعقیب را در جرائم امنیتی مغایر با موازین آیین دادرسی کیفری دانسته و تصمیم معاونت امنیت را در این رابطه نقض و دستور ادامه تعقیب متهم را صادر کرد.

محمد مهدی اسلامی

راستي از محبتت ممنون. من هم لينك دادم.

محمد مهدی اسلامی

سلام. من بر اساس اطلاعاتی که دارم گمان نمی کنم درباره اميرانتظام حکم غلطی صادر شده باشد. ظاهرا اشکال کار در اين بوده است که آنها که همداستان وی بودند، چندی بعد با پرونده های قطور جاسوسی به ضمانت يکی از مسئولين در حاشيه امن قرار مي گيرند و به دنبال آن ديگر اسناد غير از آن سندهاي مسخره كه تو هم اشاره كردي افشا نمي گردد... بگذريم. با يك مطلب تاريخي درباره وزارت اطلاعات، قوه قضائيه و شيخ ساده لوح به روزم

بيدار

از امروز ببيننده های اين وبلاگ چند بربرابر می شه چون روزنامه منتقد دولت (کيهان) اعلام کرده اين وبلاگ وابسته به ضد انقلاب هست. تبربک به نويسنده وبلاگ

مهدي

ما ايرانيها دوست داريم به يکی فحش بديم . حالا هاشمی دم دستمون بود اين کار رو کرديم و بهش فحش داديم . حالا هم داريم ميچشيم . نوش جونمون حقمونه . بايد بگم خارج از شوخی ما در مورد هاشمی خيلی چيزا رو نميدونيم و واقعيت هاشمی هنوز معلوم نيست ولی چيزی که توی ذهن ما ايرانيها رفت ديگه عوض نميشه هاشمی منفور شده و ديگه شده . به نظرم همه اينها نشون ميده که عقب ماندگی جامعه ما تا چه حد زياده . اميدوارم يک بار ديگه فکر کنيم و ذهنمون رو در مورد هاشمی از نو و واقع بينانه بسازيم .

مهدی

من به يکی دو تا چيز انتقاد دارم. يکی تحليل آبکی اين نوشتار و ديگری کامنت بيدار که نوشته «وابسته به ضد انقلاب هست»که به نظر من از نظر ادبی بسيار بی ريخت است و بايد بنويسد «وابسته به ضد انقلاب است» يعنی به جای «هست» بايد «است» بگذارد. اين شيوه ی نوشتن را که عده ای کم خوان و کم سواد باب کرده اند اصلاْ نمی پسندم. تا آن جا که من از زبان فارسی متوجه می شوم «هست» يعنی «وجود دارد» ولی «است» فعل ربطی است و در موقعيتی که ربط و نسبت در مد نظر است بايد از آن استفاده کرد. تصور کنيد معنی عبارت فوق در زبان فارسی رايج می شود « وابسته به ضد انقلاب وجود دارد».

مریم

برای من همیشه این سوال مطرح بوده که چرا هر کی به قدرت میرسه با هاشمی بد میشه و هرکی از قدرت باز میمونه پشت سر هاشمی قرار میگیره. اصلاح طلبان در انتخابات مرحله اول باید بر هاشمی اجماع میکردند

موفق

برادر یا خواهر گرامی تواز داردسته رفسنجانی هستی وبا این روش برای این مرد تبلیغ میکنی نکن !چون کشور ایران را از صددرصد نود در صد انرا رفسنجانی به این روز گذاشته است به نظر من ایشان شایسته یک شغل میباشند انهم روضه خوانی نه چند شغل بسیار مهم حکومتی مگر در ایران قحطی ادم است که اینهمه ریاست مصدر های رکنی را به ایشان داده اند ایا میتوان از ایشان پرسید که در این 30 سال که در راس قرارداشته است چرا مواد مخدر در ایران بیداد میکند و تمامی فرزندادن این مرز بوم معتادشده ا ندده اند لابد در چنین مواقعی ایشان جزومسئولین نیستند؟؟ شما بهتر است مردم را بانخودسیاه سرگرم نکنید !!!!!!!