حکایت ناف کلاشینکف و دعوای نهضت آزادی با رحیم پور ازغدی!

قدیم ها معروف بود که ناف بچه را هر کجا بیاندازند، سرنوشت آن بچه هم با آن مکان و اشخاص گره می خورد، ظاهرا ناف بدبخت ما از نقده راهی به نهضت آزادی و شورولت ابراهیم یزدی و خانه بازرگان پیدا کرده است که هی می خوریم به پست شان یا آنها می خورند به پست ما!

از میان این احضاریه ها و اخطاریه هایی که از دادگاههای مختلف برایم می آید،‌جالب ترین و فرح انگیزترینش! مربوط می شود به "شکایت محمد توسلی نهضت آزادی از رحیم پور ازغذی صداوسیما" ، ماجرا از این قرار بود که روز شانزدهم آذر ٨٨ همزمان که پشت قبضه ( لب تاپ!) بودم توجهم به برنامه سخنرانی حسن رحیم پور ازغدی در تلویزیون جلب شد،‌رحیم پور ناگهان گفت: 5 عضو کابینه بازرگان از CIA پول می گرفته اند، این را که از دولبان مبارک "شریعتی به سبک جمهوری اسلامی" (رحیم پور) شنیدم  من لحظه  خبرش کردم و نتیجه اش شد این(+)

رحیم پور ازغذی، شریعتی به سبک جمهوری اسلامی!

در حالی که ما از همه جا بی خبر بودیم ، اصل ماجرا شروع شد، اصل ماجرا از اینجا آغاز شد  که محمدتوسلی (رئیس دفتر سیاسی نهضت آزادی) به استناد همین خبر پارسینه از رحیم پورازغدی به دادستان انقلاب تهران شکایت کرد، شکایت توسلی به شعبه ششم دادسرای تهران ارجاع شد، یک دعوای حقوقی جالب شروع شد، دادگاه فیلم جلسه مذکور را از صداوسیما خواست و همین جا بود که یک اتفاق جالب روی داد...معلوم شد که در فیلم این بخش از سخنان رحیم پور حذف شده بود!  حتی بعدها بازپرس به من گفت ما هم می دانیم حذف شده، ولی نمی دانیم در بخش حذف شده چه چیزی است،حتی دی.وی.دی کل آثار رحیم پور را از نمایشگاه کتاب خریدند و باز دیدند که از آنجا هم حذف شده!

محمد توسلی، رئیس دفتر سیاسی نهضت آزادی

یک روز گرم بهاری که تازه از خواب بیدار شده بودم، دیدم که یک احضاریه آمده برای من به عنوان "مطلع" که باید بروم "شهادت" بدهم!

القصه...رفتیم و معلوم شد من به عنوان تنها شاهد قضییه باید موضوع را شهادت بدهم، توی عمرم همه کاری کرده بودم جز شهادت شرعی! موضوع شهادت هم خیلی برایم جالب بود، الان در عرف و رویه قضایی ایران، اصل بر "عدم عدالت" افراد و شاهدان است، بازپرس مربوطه(که ادم شریفی هم بود) گفت برای احراز عدالت باید شخصی در حد رهبری یا مراجع و علمای درجه اول که شما را می شناسد و ماهم او را می شناسیم برای ما عدالت شما را گواهی بدهد، وگرنه شهادت شما در حد "اماره" است، خلاصه مثل این فیلم های سینمایی دست روی قرآن گذاشتیم و به عنوان شاهدی که عدالتش محرز نیست، شهادت دادیم که "جزییات خبر با توجه به گذشت هفت ماه یادم نیست اما تلقی ام در آن وقت این بوده است که خبر درست است و رحیم پور عینا این کلمات را گفته است" راستی  می دانستید حتی تراشیدن ریش( به عنوان فسق علنی) باعث افتادن از شهادت شرعی می شود؟! خلاصه اینگونه بود که باز هم حضور کلاشینکف تاریخی و تاریخ ساز شد!

/ 29 نظر / 14 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پیروز

قدیم ها به اینجور آدم ها که روی حرف خودشان نمی تونستند بایستند می گفتند بی... من شنیدم از این جناب ازغدی چند هفته پیش یک سخنرانی اروتیک ساعت دوازده شب به بعدی پخش کردند که از قضا ساعت شش بعد از ظهر جمعه اکران شده! واقعا از این که می خواهند جای سروش قالب جوانها بکنند بیش از این انتظاری نمی ره اما از علی(ع)حرف می زنی لااقل سر حرفت بایست!

ندا

عزيز دل برادر، لپ تاپ صحيح است نه لب تاب يا لب تاپ. معني اش چيزي است كه روي زانو Laptop قرار مي گيرد.lap=زانو،top=روي.

لر

ايها الناس با حواس جمع و احتياط كامل به هايد پارك چفيه بسر وارد شويد تا مورد ظن اينتلجنت سرويس جيم الف واقع نشويد

لر

من هم مثل رهگذر عرض ميكنم اللهم العن هزار و يك بار

amin

از قضای روزگار، هم‌شهری هستیم! البته فکر نکنم شما اصالتن مالِ نقده باشین، درسته؟

محمدصالح

حالا با ریش رفتی دادگاه؟ :دی بگو خودم بیام بر عدالتت شهادت بدهم! :دی

دوست

جناب آقای هدایتی با سلام و احترام به اطلاع می رساند سرویس وبلاگ جدیدی با امکانات منحصر به فرد راه اندازی شده است. این سرویس وبلاگ که از وردپرس قدرت گرفته، امکانات زیر را در اختیار شما قرار می دهد: * ارائه 3 گیگابایت فضای رایگان برای آپلود فایل * اختصاص یک آدرس اینترنتی مانند http://yourname.eModiran.com * پشتیبانی از افزونه های متعدد بر پایه سیستم وردپرس * ده ها قالب زیبا و متنوع آماده * درج آسان تصاویر، پیوندها و تغییر در رنگ یا اندازه نوشته ها * ارسال و ویرایش آسان مطالب در وبلاگ * امکان موضوع بندی کلیه نوشته ها و پیوندها * امکان ایجاد وبلاگ گروهی با امکانات گوناگون و درجه بندی کاربران * امکان ایجاد صفحات اضافی نامحدود * امکان پاسخ به نظرات بازدیدکنندگان * امکان تایید نظرات توسط مدیر قبل از نمایش * و ده‌ها قابلیت دیگر ... برای ثبت وبلاگ خود به آدرس سایت مراجعه فرمایید: www.eModiran.com

پاورقی های یک زندگی

این داستانک هم برگی از یک زندگی است که نشان می دهد شرافت در حصار تنگ گرایشات سیاسی نمی گنجد.

عبدل

به نظرم این خبر رو اون موقع مرحوم "آینده" هم گذاشته بود.

بیکار

واقعا" ديدن رحيمي ازغدي چندش آوره