حکایت فولکس قورباغه ای و شکسته بندی در پارچه سرای حجاب/ عکس

پارچه سرای حجاب

پارچه سرای حجاب، حوالی میدان آذری...خوب تا اینجاش که چیزی غیرطبیعی نیست!

شکسته بندی در پارچه سرای حجاب

بعله! اینه...شکسته بندی و دررفتگی بدون درد توسط متخصص چهل ساله شکرالله قلیچ خانی! تداخل صنفی-فلسفی-هنری! چه کسی پاسخگوست؟!

***

- بنز الکتراس ۱۹۷۳ رو دادیم مرکز اسقاط! از سال ۷۶ (شمسی!) داشتیمش و جواب می داد واقعا ، اما در مرکز اسقاط خودرو، صحنه ای ناراحت کننده را دیدم که هنوز داره مقابل چشمانم رژه می ره، توی مرکز اسقاط، همه ماشین ها درب و داغون بود و قابل ترحم نبودن، ولی....ولی .... یک فولکس واگن قورباغه ای مدل ۱۳۳۵ مثل عروسک، رنگ طلایی متالیک، بدون یه ذره خط و خوردگی در بدنه، داخل تمیز! موتور مثل ساعت کار می کرد...خلاصه  یه چیز ناب و پسرکش! باورتون می شه که این فولکسه رو آورده بودن برای اسقاط!؟ حرف منو فقط ماشین بازها و فولکس دوستان می فهمنن!

 آه از نهاد من و همه اونایی که برای اسقاط ماشین شون اومده بودن، برآمد و دراومد! همه دور فولکس طلایی جمع شده بودیم، گفتم بابا بفروش به من ! همین الان یک و نیم می دم! گفت نه ! وامش رو می خوام! صاحاب فولکس یه پیرمرده بود که می گفت اینقدر ماشین تمیز بوده که عتیقه محسوب می شه و کارخونه فولکس آلمان می خواسته، این فولکسه رو بخره و با خودش ببره آلمان(البته بگذریم که این دروغ از اون ایرونی بازی های معمول است!)

 پیرمرده می گفت که این ماشین رو ۳۵ ساله که داشته و زنش مجبورش کرده که فولکس رو اسقاط کنه! اینه که نتیجه می گیریم این زنها اصلا زیبایی مفهوم اتوموبیل رو نمی فهمنن! دلخراش تر اینکه فولکسه رو روشن تحویل داد و رفت و صدای ملتمسانه موتور فولکس هنوز در گوشمه! (قار..قار.تپ...قار! تپ..قار) -راستی این حس انسان پنداری ماشین فقط در جهان سوم است ؟

-دانلود موسیقی میوه ممنوعه-احسان خواجه امیری-(+)

/ 39 نظر / 82 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آلفانت

اینترنت هوشمند آلفا: ۹۰۹۲۳۰۲۱۱۱ خیلی توپه؟؟؟؟ تستش کنید!!!!بد بود بزن تو گوشم؟؟؟؟؟؟

حسن صباح

سلام . از اينکه می بينم بعد از سالها هنوز فعالی خوشحالم. موفق باشی

سعيد

من سيدنی هستم و اينجا ماشينهای قديمی خيلی گرون تر از ماشين های جديد هستند . فولکس های قورباله ای هم اينجا فراوونه و با افتخار سوارش ميشن . چند روز پيش يه فيات ديدم شايد مال ۳۰ يا۴۰ سال پيشزده بود ۶۵ هزار دلار . موفق باشيد

بی تا

سلام وب خالبی داري به ماهم سربزن ونظرتوبگو!

طاها بذري

آق بهمن این که چیزی نیست این زن ها فقط نگاه می کنند که زنهای فامیل و دور و بر می گن ماشینش جدیده یا قدیمیه ... هیچی سرشون نمی شه از اتوموبیل .. من خودم هزاران هزار نفر رو می شناسم که بخاطر زناشون مجبور شدند ماسل کارهای امریکایی بی نظیر عروسک رو اسقاط کنن. که چی ؟ خانم جلوی رفیقاشون سرشکسته نباشه.

شازده

کشف حجاب و صرفه جويی کنيد!

kharejaki

خدا از بهشت و آدم و حوا که خسته شد، رفت کنار درخت سیب و یه سیب چید و خورد. از اون به بعد دیگه کسی خدا رو ندید حالا منی که خدا رو نمی پرستم به اون بزرگـــــــــــی! بیام یک میلیون و ششصد و چهل و هشت هزار و صد و نود و هشت کیلومتر مربع رو بپرستم. وطن مثل سیگاره. وقتی بهت کام نمی ده بهـــتره بندازیش دور.../ اينجا نشفتن صدای فولکس پيشکش اون پيرمرد باد......

نه اینجا تو تگزاس امریکا هم این ملت عاشق کاماروها و دوج های قدیمی و پر زور و پر سروصدای 1960 ان همشون، بر خلاف این بساط هابرید بازی که راه افتاده اینجا ماشین هایی که ارزششو دارن طرفدارای افراطیشونم دارن... کلکسیونرز!!!