صدام بود و سلاح...توتم اش!

بعدازظهر تاریخی کودکی‌اش در تکریت اینطور شروع شد که یک میله آهنی را در آتش سرخ سرخ کرد و منتظر ماند تا گاومیش همسایه بیاید-همان همسایه ای که شنیده بود به‌خاطر پدر نداشتن مسخره اش می کند- میله سرخ را زد به گاومیش و فرار کرد...از تقدیر روستایی اش فرار کرد.

صدام حسین المجید


«صدام» از صیغه مبالغه می آید، یعنی بسیار صدمه زننده، خود خود اسمش بود، این بار روزگار اسم برعکس برای زنگی ننهاده بود، صدام بود و از نفرتش، مثل یک گنج مواظبت می‌کرد تا بسیار صدمه بزند، نفرتش جوانه می زد و تبدیل می‌شد به قدرت قساوت و قساوت قدرت! حتی خنده اش هم ترسناک شده بود.

نظامی گری و عربیت آمیخته با سوسیالیسم و به قول بعثی‌ها –عمل للفقراء- جذبش کرد، گمشده‌اش را در حرف‌های میشل عفلق پیدا کرد، یک تکه‌ای از روحش در تاریخ گمشده بود و مثل همه دیکتاتورها حس می کرد که یک رسالت تاریخی دارد، شیفته استالین بود که خودش و همه بعثی‌ها سیبل استالینی می گذاشتند.

صدام حسین المجید

سلاح توتمش بود، هدیه‌اش به روسای کشورها ، کلاشینکف طلا و نقره بود و خودش هم کلکسیونی از اینها داشت، در خصوصی‌ترین جلسات بعث با یارانش ، کلت طلایی به کمرش بود، آماده برخورد با هرگونه توطئه واقعی یا خیالی، سیگار برگ را هم در همه جلسات رسمی داخلی و حتی بین‌المللی، جلوی چشم همه، آتش می زد که درجه خونسردی و بی اعتنایی به هرگونه محدودیت را به رخ بکشد.

صدام حسین المجید تکریتی، دشمن عجیبی بود، سال آخر جنگ، جنگ شهرها و موشکباران، ایران و عراق به توافقی ضمنی رسیدند که جنگ شهرها را متوقف کنند، اما حرف صدام برای پایان موشکباران این بود: به شرطی که آخرین موشک را ما بزنیم! صدام بود دیگر، می دونی؟!

(+)

/ 9 نظر / 87 بازدید
میکروب

نمیدونم چرا... از صدام... خوشم میومد... رفیق.. دمت گرم...

بشار شامی اخته شد!!!! جیم الف مایوس !!

شلم شوربا

با این که خیلی متنفر بودم ازش ولی راستش وقتی اعدامش را دیدم دلم به حالش سوخت .دشمن رو راست در این دنیا خودش نعمته

ك ب

صدام خوك كثيفي است كه قاتل عزيزترين سرمايه ها و پاك طينت ترين ايرانيان طول تاريخ اين كشور اسلامي بود . صدام ترسو ترين و بزدل ترين انسان دوره زمانه خويش بود . سند ترس اين حرام زاده لبيك گفتن به ابليس و ياران انسي او يعني سران صهيونيسم آمريكا مي باشد. چشم خودتان را باز كنيد صدام تكريتي حرامزاده ترسو بود چون جرئت نداشت نفس انساني اش در برابر نيات شومش قرباني بكند . اما در جبهه حق مردي از سلاله پيامبر و به بزرگي يك كشور قرار داشت كه نفس خود را در برابر ابليس و يارانش قرباني كرده بود . عظمت امام راحل در برابر كوچكي صدام يزيد كافر قابل وصف نيست . چشمتان را در برابر تابش نور حق نبنديد . كمي هم وجدان بد نيست آدم ذخيره قبر و برزخش كند

امیر

این صدام دیوانه با همه قساوتش یه خدمتی به ملت ایران کرد واونم به بهشت فرستادن تعداد زیادی از برادرهائی که به خاطر عقاید خودشون حاضر بودند صدها نفر از هموطنهاشون را بکشند.به عنوان مثال اگه چمران زنده بود با جوونهائی که تو پارک آبپاشی میکردن چیکار میکرد؟ احتمالا شاهرنگ بچه های مردم را به خاطر منکر قبیحه آب پاشی میجوید !! نه؟ !

آينه

صدام اگر چه هزاران جنايت كرد اما هزاران دام نيز از پاي ايرانيان گشود ... !

سگ دام

دانیال

از زبان یکی از فرماندهان ارتش هم شنیده بودم که آخرین موشک را صدام زد و بعد آتش بس شد. باورم نمیشد. چقدر در آور است این ذلت ماندگار.